Kristi Pinderi tërbon demokratët: Make Albania Gay Again...

1 Mars 2017, 18:33Sociale TEMA
Kristi Pinderi tërbon demokratët: Make Albania Gay Again...

Disa ditë më parë, gazeta e PD-së, Rilindja Demokratike fliste për një lëvizje të re të quajtur “MAGA, e që përmes së cilës lideri i opozitës Lulzim Basha synon shkëputjen nga politika 27 vjeçare që ka zhgënjyer qytetarët.

Shumë e komentuan “MAGA-n” e Bashës si kopjim të sloganit që Donald Trump zgjodhi gjatë fushatës presidenciale: “Make Albania (America) Great Again”.

Aktivisti i LGBT Kristi Pinderi, i ka dhënë një tjetër kuptim “MAGA-s” duke ngjallur mjaft debat por edhe zemërim në radhët e demokratëve.

“Make Albania Gay Again”, shkruan Pinderi.

Përshtatur në shqip, emri që i jep aktivisti i LGBT-së MAGA-s së Bashës, është: “Ta bëjmë Shqipërinë homoseksuale sërish” duke iu referuar qeverisjes se 8 viteve te demokratëve.

Por në rrjet nuk kanë reshtur ironitë me sloganin e Bashës. Ermir Topi ka modifikuar faqen e parë të gazetës RD dhe ka bërë një tjetër slogan. “Po vjen MALAGA” ( Make Albania Luli, Argita Great Again), shkruan Topi.

6 komente në “Kristi Pinderi tërbon demokratët: Make Albania Gay Again…”

 1. boom says:

  Ha ha ha. Luli nuk e harron dot ate plakun e tij hollandez.

 2. Njeriu says:

  Lëvizja LGBT është pjesë e axhendës së ndyrë të elitave sataniste, që në vitet ’90 e hoqën homoseksualizmin nga manuelet e sëmundjeve psikike, dhe kanë vite që e nxisin me substancat kimike në ushqime, ujë e pije, mesazhet që godasin nënvetëdijen e njerëzve në mediat e tyre, (që çojnë në çrregullime hormonale), krijimin e një terreni të butë për të pranuar degjenerimin në shoqëri. Këtë vit në SHBA kjo axhendë ka përparuar me ligje në favor të përdhunuesve, që mund të hedhin në gjyq viktimat për abortimin. dhe pedofilët (nga krim, po lobojnë që të klasifikohet si çrregullim psikik dhe të futet në manualin DSM).
  Gjithë informacioni i rreshtuar më lart është lehtësisht i verifikueshëm online.

 3. Dritani USA says:

  Do bejeme Shqiperine te madhe perseri,per ke,Argiten,Shker-dhenin,dhe gjithe soj-sorollopin e Sali Qenit,se deri dje per keta ishte.Bravo Lulush,prite, se shqiptaret nuk po i ze gjumi naten per familjen e Sali Kriminelit,paske qene komplet koqe.

 4. Beni USA says:

  WOW Bravooooo re Kristi PEDERI (PUSHTIS)

 5. Idi says:

  Pse e nxirni ne foto kete pederastin me shok, duket dhe si i pafajshen ketu.
  Pyes veten nese ka ndenjese ku eshte ulur apo eshte ulur mbi tubo…..
  Ka vrases seriale qe bejne vrasje duke ju dhene kenaqesi, a mund ta quajm si orientim vrasjeje dmth çrregullim? Patjeter qe jo! Po ashtu hajduta qe nuk i ze gjumi po nuk vodhen dicka, a mund ta quaj orientim dhe çrregullim psikologjik? Patjeter qe Jo! Po ashtu per ata qe duan shume lekun dhe bejne korrupsion, hajde ta quaj orientim dhe kete.
  Jo, jo, jo, fjala “orientim” eshte hiri qe i hidhetpopullit ne sy!
  Ju qe i mesoni femijet tane me kete kulture, ju qe i perdorni femijet per keto gjera, ju qe i trasmetoni keto vepra si normale dhe thjesht orientim, qofshi te mallkuar ne jete te jeteve!

 6. Aureli says:

  O Kristi, a ke futur lulqimen ne organizate? aman na trego listen e fshehte te cadres, sa prej tyre paguajne kuotat e antarsimit?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje