VËZHGIMI: Ngjashmëria e Italisë dhe Shqipërisë në shifra, për koronavirusin

27 Mars 2020, 20:02Sociale TEMA
VËZHGIMI: Ngjashmëria e Italisë dhe Shqipërisë në

Italia është vendi më i prekur në botë ka koronavirusi.

Por, edhe pse numri i të prekurve dhe vdekjeve është i pakrahasueshëm me Shqipërinë, deri tani Italia dhe Shqipëria kanë ngjajshmëri në shpërndarjen gjinore të rasteve të të infektuarve dhe vdekjeve.

Raste Itali          Burra: Gra    57%: 43%

Raste Shqiperi  Burra: Gra    58%: 42%

Vdekje Itali       Burra:Gra    70%: 30%

Vdekje Shqiperi   Burra: Gra  75%:2 5%

Tabela e mëposhtme ndërkohë ka të dhëna të Italisë të rasteve dhe vdekjeve, sipas fashave moshore dhe gjinisë.

1 komente në “VËZHGIMI: Ngjashmëria e Italisë dhe Shqipërisë në shifra, për koronavirusin”

  1. Arifi says:

    Lajmi me idiot qe mund te jepet! Po beni dhe keahasimin me greqin !! Apo neser!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje