Entuziasmi qesharak dhe i pakuptimtë në Tiranë, për fitoren e Albin Kurtit

Nga Bledi Lumani

Albin Kurti me gjasë do të gdhihet sërish si kryeministër më 15 shkurt. Këtë radhë, me shpresën se ëndrra e tij kryeministrore do të zgjasë më shumë se dy muaj.

Nuk dihet nëse parakalimin triumfitar të ardhjes në pushtet do ta bëjë sërish nga Tirana, si herën e kaluar, kur i mori me radhë në kafe gjithë kundërshtarët e Edi Ramës për të festuar fitoren, por këta të fundit njëzëri po shprehen entuziastë në kor, se fitorja e tij në Kosovë, do të reflektojë edhe në Shqipëri.

Të dëshpëruar nga Edi Rama, se nuk po i gjendet një kundërshtar i denjë në Tiranë që ta sfidojë, e kanë gjetur shpëtimin pikërisht në Prishtinë, tek Albin Kurti, i cili, ndryshe nga Lulzim Basha apo Monika Kryemadhi, presupozohet e propagandohet, se nuk është as i korruptuar e as i kapur nga “oligarkët”.

Gjë që normalisht nuk është e vërtetë, pasi kjo u vërtetua në ato pak ditë që ai drejtoi Kosovën, apo dhe në ato Komuna që qeverisen nga Vetëvendosje, ku korrupsioni e problemet janë po njësoj.

Por, a mund të jetë vërtet Albin Kurti njeriu që do të nxisë një frymë ndryshimi edhe në Shqipëri, për të sfiduar këtë klasë politike, ashtu siç pretendojnë idhtarët e tij mediatikë në Tiranë?

Kjo është qesharake edhe ta mendosh, pasi Albin Kurti, nuk ka pasur e as ka qëllim që të jetë frymëzim për klasën e korruptuar politike në Shqipëri, e jo më ta sfidojë e ndryshojë atë.

Se nëse do të kishte këtë qëllim, nuk do të kishte aleat as Sali Berishën e as Ilir Metën, të cilët i viziton rregullisht për t’u këshilluar me ta.

Në fakt, i vetmi synim i tij, është si të sfidojë Edi Ramën, në garën se kush do të jetë “baba i kombit”.

Garë e cila, nëse këtë herë qendron për 4 vjet në krye të Qeverisë dhe Rama konfirmohet edhe një mandat tjetër kryeministër, do të kthehej në një rrezik për marrëëdhëniet edhe kështu të brishta, mes shqiptarëve këtej dhe matanë kufirit.

Mjafton të kujtojmë se ç’zjarr ndezi me mashën e tij Vjosa Osmani, me vizitën e pak muajve më parë në Tiranë të kësaj të fundit, për të kuptuar se ç’rrezik përbën Albin Kurti për marrëdhëniet mes shqiptarëve, i cili nga njeriu që do të bënte bashkimin kombëtar, sot në fakt është kthyer në përçarës kombëtar, se bashkimin as vetë nuk e përmend më.

Këta që eksitohen në Tiranë me fitoren e Albin Kurtit, se në një të nesërme të afërt ai do të sfidojë edhe Edi Ramën me modelin e tij, thjesht krijojnë iluzione të kota, pasi deri më sot, me përjashtim te “ndershmërisë” kaq shumë të propaganduar për të, ka treguar se është thjesht si ai, në mos më keq.

Nuk lejon garë në partinë e tij, të cilën ka 20 vjet që e drejton, ka përjashtuar gjithë themeluesit e Vetëvendosjes dhe ata që mendojnë ndryshe nga ai, ka braktisur gjithë kauzat me të cilat hyri në politikë, nga bashkimi kombëtar, tek mosnjohja e shtetit të Kosovës, të cilin sot kërkon ta drejtojë, përdor fenë për vota, nuk njeh vendimin e gjykatave e kërkon pushtet absolut etj, etj, njësoj pak a shumë, si çdo politikan ballkanas.

Ndaj, mirë është të qetësohen e boll e ngarkuan veten me shpresa të kota për Albinin, se boll halle e telashe do të ketë në Kosovë, duke nisur nga bisedimet e vështira me Serbinë e deri tek përplasjet që ka pasur me Perëndimin, të cilave këtë radhë do t’iu duhet t’ju japë një zgjidhje, për të mos pasur fatin e herës së shkuar. Se këtë radhë nuk thotë dot as “më rrëzuan amerikanët”!

REMOTE_ADDR:[]

53 komente në “Entuziasmi qesharak dhe i pakuptimtë në Tiranë, për fitoren e Albin Kurtit”

 1. Shqiptar says:

  Kosova eshte ne udhekryq. Nese fiton Albini ne Serbi do shpertheje shampanja. Pse do shpertheje shampanja?? Shume e thjeshte. Serbia do akuzoje Shqiptaret per irredentiste qe kerkojne ndryshim kufijsh dhe rrjedhimisht si luftenxites.

  1. vang says:

   qenka dhe Tosi aty?por ai thote se eshte neutral???

   1. Franci says:

    Tosi eshte neutral vetem kur fle gjum , kurse ketu jane mbledhur gjith mutngrenesit me ne krye Albin Kurtin , superpatriotin e Kosoves , qe kur i derguari i posatcem i Trumpit , ambasadori grindavec Grenell i beri nje presion qe se hane as kalamajte , duke i thene se nese nuk bie dakort , do terheqim trupat amerikane nga teritori i Kosoves , gje qe nuk do ndodhte kurre ne kete jete , super patrioti Albin mbushi breket me mut dhe qelbi tere Kosoven deri sa era e keqe erdhi deri ne Shqiperi…….. ketu pra jane mbledhur gjithe mutacet ………dhe si i tille Tosi nuk mer mungese ….shife me kujdes , gjithe sharlatanet e ashtuquajtur analiste …..kurse cfare analizojne, kush i financon , dhe kujt i sherbejne dihet nga te gjithe , dhe eshte nje histori me vete qe sja vlen ta permendesh …..asnje nuk e kupton se crol luajn ketu te gjithe bashke , ka nga te gjitha besimet , nga e majta dhe deri ne te djathtet , me pak fjale corb qensh , llum hesapi ……tung shoku

  2. "....nese gervish sadopak nje myslimon shqipfoles do te zbulosh arabin qe ai fsheh mes vetit!!! says:

   Muslimon brother’s,ne fest……. gezuar ramazonin.

   1. T says:

    Clidhje kane ketu muslimanet mor byth q…iri i Janulles.. qe te vjen era derr o te qift kina gruen

    1. Taulant says:

     Me mire mos ju pergjigj gelbazes…. eshte specie ne zhdukje i ka mbetur ora ne shekullin e 12-te.

   2. taras bulba says:

    Ska te beje me besimin fetar o kungull , qe ke nje jete te tere me blinkers ….ndero mend o kluvio se te la kisha te vobekt per 300 euro …ropoperperithra

   3. Satèr says:

    Ehhh mo palikaris ! Qé je trim trim je por nuk e marr vesh, ke ngjaré nga soj i stérgjyshes apo ke marré nga ne ?! Jo pér gjé por po ke ngjaré kéndeja njê dité Pasha do té jesh, si stérgjyshi , Aliu ! Pasha té epirit do té bêjémë !

  3. Z says:

   Albini me pjaten e mezes perpara! E kryeson Tosi,me pas i vine dy Andit Bushati i kapojve dhe Bejtja me bark,e ka nga rakija, nuk mungon as SHkullaku nga Stropska injorante -medioker servile dhe sherbetore! Jane te shitur! E vetmja qe i bashkon eshte urrejtja per Ramen! Se si bashkohen Tosi me Andin me SHkullakun nje Zot e di! Mban kjo toka Shqiptare funderina te tilla!

   1. Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut) says:

    Mungon vetem islamisti Hysamedin Feraj qe Heroin tone Kombetare e quan tradhetare.

  4. Ta Gezoni Gomarin - Vurini edhe nje samar sepse i shkon says:

   Populli gamor i Kosoves zgjodhi gamorin si kryeminister. Pas kesaj zgjedhje te gabuar do te shikoni se si Kosova do te rreshqase ne abisin e zi. Kjo ka qene dobesia me e madhe e shqiptareve: zgjedhin GOMARIN me samar ne krye te vendit. Albin Kurti eshte nje anti-amerikan i terbuar. Kosova eshte aty ku eshte per aresye te Amerikes. Perndryshe do te kishin perfunduar si Sirianet rrugeve te botes duke lypur shtet me shtet e dere me dere. Ta gezoni GOMARIN!

 2. nacionalisti says:

  Thjesht per kujtese
  1. Albin Kurti KUNDER Rambujese
  2. Albin Kurti KUNDER UCK
  3. Albin Kurti KUNDER pushtetit te gjykatave te EULEX ne kosove (per kete besoj duhet ta keni kujtesen e fresket… se si tha: Nuk paraqitem para gjykatave ne kosove sepse nuk e njoh pushtetin e tyre ne kosove)
  4. Albin Kurti KUNDER Ahtisarit
  5. Albin Kurti KUNDER marreveshjes se kufirit Kosove – Mali i zi… (nese ju kujtohet gjuanin me bomba tymuese ne parlamentin e kosoves ditet qe do behej votimi)

  SI KA MUNDESI QE NE VEPRIMET E TIJ KY INDIVID PUQET 100 PER QIND ME QENDRIMET E SERBISE NDAJ KOSOVES ???!!!

  p.s.
  por kjo eshte pak me e gjate… gjithsesi bazuar mbi realitet konkret te viteve te fundit.
  Te perpiqemi ta shikojme pak nga lart… sigurisht me modesti dhe aq sa mundemi 🙂
  Kur Albini gjuante me bomba tumuese ne Parlamentin e Kosoves… ne cfare kushtesh ishte Ballkani ?
  Cilat ishin situatat ne kete rajon? Kush investohej fuqishem? Sa ishin keto forca qe investoheshin fuqishem? Cilat ishin interesat e tyre?

  1. Ne kohen kur Albini si PATRIOT I MADH gjuante me bomba tumuese ne Parlament kunder marreveshjes se kufirit Kosove – Mali i zi… USA kishte nje qendrim te prere PRO ketij votimi. Agjencia e lajmeve SPUTNIK (besoj “koleget” e Albinit) ishte kunder. (Mund te kerkoni ne google e do bindeni).
  2. Ne kohen kur Albini si PATRIOT I MADH gjuante me bomba… ne Mal te Zi, presidenti i shpetoi nje atentati (sigurisht me ndihmen e agjencive te huaja) ku 2 atentatoret jane me emer e mbiemer dhe njeri eshte i sherbimit sekret serb,,, tjetri i sherbimit sekret rus… Shkaku i atentatit? Presidenti tha… Po do futemi ne NATO… Agjencia sputnik (nenkupto dike tjeter) tha une te heq koken po u fute.
  3. Ne kohen kur Albini si PATRIOT I MADH gjuante…. ne Maqedoni (ate kohe keshtu cilesohej… e theksoj kete jo pa qellim… shpjegimi vjen me poshte) vendi i shpetoi nje katrahure civile me emertimin lufte pas nje nate “te cuditshme” e te dhunshme ne parlamentin maqedonas. Jane te verifikuar personat qe nxiten sulmin mbi parlamentin maqedoas si agjente te sherbimit sekret serb. Shkaku? Kishin mbaruar zgjedhjet ne maqedoni dhe presidenti i asaj kohe i maqedonise me emrin Ivanov (koleg i “agjencise” sputnik) nuk i jepte te drejten per krijimin e qeverise Zaevit (zgjati 6 muaj kjo pune) sepse donte qe qeverine ta formonte Gruevski (dhe ky koleg i “agjencise” sputnik)… U desh te shkonte Hot Lee (interesohuni te kuptoni ca pozicioni mbate ne ate kohe) i cili pas nje takimi me “kolegun” Ivanov e “bindi” kete te fundit dhe me ne fund Zaevi formoi qeverine ne KOALICION ME SHQIPTARET E MAQEDONISE. Si rezultat i ketij koalicioni qeveritar ME NE FUND ERDHI DITA QE NJE SHQIPTAR TE DREJTOJE PARLAMENTIN E MAQEDONISE…. kjo per here te pare ne historine e ketij vendi. Cuditerisht AGJENCIA SPUTNIK per 1 vit rresht ne lajmet e saj thoshte: TE NDALOJME ZBATIMIN E PLATFORMES SE TIRANES NE MAQEDONI…. nese do keni qene paksa te vemendshem do ju kujtohet qe pak perpara zgjedhjeve ne maqedoni ne tirane “me keshillen” e USA Edi Rama takoi te gjithe faktorin politik ne maqedoni dhe sic duket i “keshilloi” qe te benin koalicioni me Zaevin per te heq qafe (sic edhe ndodhi… lepurushin Gruevski qe ia mbathi per te “kolegu” Orban) dhe qe me “keshillat” e USA me ne fund te avanconte projekti shqiptar ne realitetin e maqedonise…. nese me lejoni dhe pak (per nje panorame me te qarte mbi ballkan “te kolegeve te sputnik” diten kur KRYETARI I KUVENDIT TE MAQEDONISE,,, vizitoi shqiperine dhe ishte ne sallen e kuvendit shqiptar… per te marre pjese ne votimin qe do bente ate dite kuvendi per te votuar pro anetaresimit te maqedonise ne NATO, “kolegu” thuthuq ngaqe i ishte cenuar rende nderi nje dit me pare (duhet te kuptoni qe eshte nje teater i gjithi shqiptar… nuk perjashtoj njeri “si kolege” te sputnik ne tirane) me demek tregoi burrerine dhe bojatisi ramen kur ky po fliste ne parlament… meqe une punoj ne media di te them ca quhet lajm sipas mendiave… dhe lajmet e agjencive kryesore ishin: thuthuqi gjuan me boje ramen… nderkohe qe duhet te ishin: kryetari i kuvendit maqedonas… shqiptari i pare ne kete post… asistoi ne votimin e parlamentit shqiptar pro hyrjes se maqedonise ne NATO… Lidhur me kete drejtim… “cuditerisht” pas 30 vitesh Greqia dhe Maqedonia me 2 takime e zgjidhen ceshtjen e emrit… dhe kjo ishte pengesa e fundit zyrtare… ne rrugen e anetaresimit te maqedonise ne NATO… sigurisht “me keshillen e USA”.
  4. Ne kohen kur Albini si Patriot…. ne Tirane neve ishim disa muaj ne cader :-))))))… Arsyeja… lloqet e redaksive nuk me terheqin… por arsyeja ishte PENGESA E RADHES KUNDER REFORMES NE DREJTESI… (sigurisht kjo me “keshillen” e kolegeve te sputnik)… per kuriozitet po ju them nje fakt… Ambasada Ruse ne Tirane ne ate periudhe i ka drejtuar shtetit shqiptar kerkese zyrtare (e gjen ne ministrine tone te jashtme te protokolluar) per te shtuar “inteligjencen” ruse ne tirane me pretekstin se ndjeheshin te kercenuar… sepse afer ambasades banonin ca rob me mjekerr… shteti shqiptar beri verifikimet dhe ia refuzoi kerkesen po zyrtarisht…. Mjafton te futeni te faqja e INSTAT dhe do habiteni kur te shihni qe ne ate periudhe u shtua numri i turisteve ruse ne tirane… (thote nje llaf i urte… te vjetrit pordhet mos i degjo por llafet po… dhe me kujtohet kur avokat Ngjela thoshte qe ne shqiperi jane futur 400 agjente ruse… ne ishim ne cader eeee ta keni te qarte)… Dhe u desh qe Hot Lee 1 jave pasi kishte ikur nga maqedonia ti hipte prap avionit e te vinte ne tirane… ku sqaroi ca gjera ai dhe ne dolem nga cadra…. Nese keni interes ne nje koment te dyte… mund tjua paraqes ne forme grafike… sipas muajve te GJITHA PENGESAT E BERA NGA FAKTORI POLITIK SHQIPTAR ( I GJITHI) KUNDER REFORMES NE DREJTESI… dhe qe te sqarohemi te kjo pike… persa i perket “keshillave” nga usa dhe nga sputnik… di te them sakte dhe qarte cfare tha Palmer kur erdhi ne tirane ne konference per shtyp… per paranteze po ju informoj qe ne kishim dorezuar mandatet… kishim bere disa protesta deri perpara parlamentit dhe tema melodike e zerit agresiv kishte arritur KULMINACIONIN dhe pritej te sulmohej parlamenti… dhe vjen Palmeri… I cili tha: 1. Zgjedhjet do behen me 31 qershor (presidenti i floririt i kishte “cdekretuar” hahahaha shume per te qesh kjo po e kalojme). 2. Parlamenti eshte legjitim (une e kuptoj… mos na cani trapin dhe qepeni,,, miratoni ato pak ligje qe kan ngelur pa miratuar ne kuadrin e paketes se reformes ne drejtesi). 3. Qeveria eshte legjitime (une e kuptoj… ti Rama mos na bej si i ndershem por ti do e cosh deri ne fund reformen ne drejtesi megjithese pas kraheve tane do te na e fusesh me lojerat qe bo ne bashkepunim me faktorin politik ne tirane). 4. Kush mendon se reforma ne drejtesi po ecen keq e ka gabim… po ecen shume mire; dhe me E RENDESISHMJA 5. Pyetjes: A mendoni se ne Balkan interferojne forca te tjera te rrezikshme (qe u habita cne qe iu be ajo pyetje) iu pergjigj: SHQIPERIA NUK DO TE JETE ME KURRE TARGET I RUSISE. Pas asaj vizite besoj jeta ketu vazhdoi drejt nje normaliteti sic edhe ne te gjithe ballkanin… permenda ballkanin me mbajt vemendjen e shikimit ne lartesi… kush kishte interes qe jeta ne ballkan te mos vazhdonte normalisht ???? USA apo “koleget” e sputnik ????

  Perfundim: Albini eshte nje zar i vogel ne kete loje… por fatkeqesisht ai e ka pozicionuar veten me bindje ne te gjitha levizet veprimet qendrimet e tij… dhe per mua personalisht… se lojen e kujt ben… eshte fare e qarte. Koleget e sputnik.. jane frymezimi i Albinit… cdo gje tjeter eshte thjesht retorike… pasi nuk pati burrerine ti qendronte lloqeve qe llomotiste larte poshte kur ishte ne opozite…

  Shtese 1

  Personi i caktuar me detyre president i kosoves, nuk beri gje tjeter, vecse vazhdoi dhe hodhi “bomben” tymuese te radhes, kete here jo ne kosove por ne shqiperi, diten e vizites se saj ne shqiperi.
  Qe shkarkoi dhe shefin e inteligjences ne kosove I shkon per shtat, linjes pro – sputnik ne kosove
  Bravo Albin, je agjenti me I mire

  Shtese 2

  Personi i caktuar me detyre president i kosoves, vazhdon ne linjen e SPUTNIK me ultimatumin per shperndarjen e KQZ

  1. o nacjonalist, ha mut sa te duash se askush nuk ta var.
   Plas aty si vemje.

  2. Emiljano says:

   Nacionalisti te rujte zoti

 3. Bujar says:

  A u eksituat me keto komente kundra albinit?
  Tani vini shpirtin ne paqe dhe prisni zgjedhjet.
  Pas 25 prillit do ta gjeni pse e kishit gabim

 4. Center says:

  O Bledi Lumadhi bashke me keta vemjet qe komentojne me pagese ketu, ki me shume dinjitet se nuk je as pederast me cfare di une.

  Nese nuk gjen dot pune ne Shqiperi, me mire emigro dhe.jeto ne dinjitet sesa te besh papgallin e Ridhjerjes apo edhe te saliut se nje mut jane.

  Tjeter gje pastaj nese je teresisht i paafte dhe nuk ben dot gje tjeter.

  Albini as 7 jave kryeminister nuk qendroi.

  Kaq frike paska Rama?

 5. Brahoo says:

  Dhisni gjak nga Albini se jeni mesuar me Lulken qe mjaftojn ca miljona te vjerrit qe ja jep PS dhe mbyllet muabeti !

  Albini do t’ju mesoj edhe juve lepirsve qe mundet te behet politike edhe pa vjedhur,dhe juve kjo ju tmerron.

 6. dardan says:

  Mjafton fakti qe Albin Kurti dhe Vjosa Osmani vine e falen
  tek kryekrimineli,kryehajduti dhe dhenderri i Serbise, kryetradhtari Sali Berisha,
  tregon se fati i tyre politik do te mbyllet me turp.

  1. Satèr says:

   Bravo ! Êshtê njêsoj sikur miu té futet nê sqollé té halesé e té pretendoj se nuk vjen era m…t !

 7. Baliu says:

  ZOTI KURTI kunder Ngelaqave-Helaqave.
  “Shteti”-Rreshqet, Hoti-Kot, Luta-n’Lot.

 8. Ro says:

  Sa te lig qe jeni, Sa inat qe ju vjen le te plasi tema nga inati

 9. Korabi says:

  Jane mbledhur berishistet me ne krye mustaqe mutin Bole Abazin,kujtojne keta te mjeran se kryeberishisti i Kosoves Alb-Bin Kurtiqi do rrezoj Edi Ramen,pergjigjen do ta marin ne 25 Prill.Kthimi i Sali kriminelit dhe Like hajdutit do te thot qe reforma ne drejtesi te perfundoj ne kosh te plehrave.

 10. Din says:

  Ta gezojne koqovaret

 11. Shqiptar says:

  Kush i beson mè Edi Ramès tek ne nè Shqipèri?
  Ajo administrata e korruptuar deri nè palcè apo gjithçka e degjeneruar qè ka bèrè deri mè sot?
  Mbijetesa e tij nè pushtet, i faturohet kundèrshtarève politikè tè tij, qè me profilin kriminal qè posedojnè, e bèjnè Ramèn tè duket si e keqja mè e vogèl.
  Personalisht, Edi Rama nuk èshtè mè alternativè politike qè mund ta zgjedhèsh dhe tè ndihesh komod si qytetar me tè drejtè vote.
  Ata qè duan ta krahasojnè me Albin Kurtin, e bèjnè mirè nè fakt. Problemi èshtè se, Rama nuk èshtè mè kundèrshtar qè ia vlen tè merret seriozisht. Ai, sot, èshtè simbol i dèshtimit dhe korrupsionit, gjithçka ai prek, bèhet kènetè degjenerimi, simbol i mashtrimit dhe tjetèrsimit tè vullnetit tè zgjedhèsve qè i besuan votèn, politikan skutash dhe kompromisesh me çdo hajdut dhe kriminel.
  Jo jo, Edi Rama, nuk bind mè as Damian Gjiknurin dhe hajdutèt e tij tè tjerè qè mban pèrreth dhe lère pastaj tè frymèzojè rininè e kètij vèndi, me politikèn e tij.
  Albin Kurti èshtè shpresa shqiptare sot. Edi Rama, èshtè ajo qè duhet lènè pas dhe dhènè drejtèsisè, bashkè me ata, qè ai i zgjedh presidentè apo bèn pazare çadrash.

  1. Center says:

   Komenti me i sakte i mundshem.

   Paraziti Edi Rama arrin te fitoje dicka se opozita eshte edhe me murtaje.

   Pra as Rama dhe as opozita nuk jane zgjedhje per Shqiptaret.

   Vemjet me pagese qe i friksohen Albinit si Djalli Temjanit te pelcasin sa te duan.

   Kombin Shqiptar drejt shfarrosjes po e cojne.

 12. geri says:

  either way kosovo is fucked ……
  just like albania …..
  no hope in sight …..
  misery….

  1. E èma e Zeqos says:

   We are not talking about your wife or sister bro? Don,t mess up things now. If they are fucked off, so is not Albania or Kosova.
   Greet them from albanians.

   1. geri says:

    ik ore bole i frustruar …

    1. E èma e Zeqos says:

     E “harrove” anglishten shpejt, o bythqim lulishtesh, o pleh Janulle.

     1. geri says:

      ty ca karin te duhet o bole ,shkruaj mendimin tend te qifte janulla bashke me baba mondin e profetin, idiot

   2. geri says:

    ke probleme me te kuptuarin e asaj qe kam shkruar o militant qe le bythen majtas djathtas …te qifsha patriotin e karit ty bole,luanet e tastieres ju …karat e lales

    1. E èma e Zeqos says:

     Dil me emèr mbiemèr o motèrqirè dhe i sheh luanèt e tastaturave (kèshtu e do shqipja o gojore Janulle)…..i ti qifsha robt, pleh, katunar muti.

 13. Për mua asht fatkeqesi e madhe qe dalin në skenën politike njerze te tille si Alpin Kurti. Kosova do tja shohin sherrin për në kohe te gjate ashtu si ja pau sherrin kryekriminelit Sali Berisha populli shqiptar e jo vetëm por edhe i Kosoves. Unë nuk mund ta kuptoj se për cfare meritash i jepet vota Alpinit????Apo se ka qendruar në burgjet serbe e nuk e dijmë si ka shpëtuarvapo ja nenshkruar ndonjë bashkepunin?Sido qofte populli meriton ate qeveri qe zgjedhe, Kodova do te pendohet por do te jete shumë vonë

 14. katundari laraman pa din e pa iman says:

  Paska plasur wc-ja kosovare perzjere me katundaret dhe bastardet e kesaj ane!

 15. Ed says:

  SHUME BUKUR TE GJITHA ATO QE THE JANE TE VERTETA APO JO JUVE GOMARET E SALIUT
  VETEM TE JESH VESHGJATE TE MOS E KUPTOSH QE AI ESHTE I FUTUR NGA SERBIA
  DO TJU BEJE QE TA HANI GJITHE KETE MUT ME SHEQER QE PO THUANI PER ALBIN SERBIN
  NK ESHTE MJAFT TE THUASH ALE-ATAT E TIJ JANE MUTA BERISHA

 16. make albania great again says:

  Duket sikur ja shkruajtur ymer bazja!
  Është qesharake përpjekja gebeliste për të vënë në një vijë shqiptaromadhin kurti me serbofilin berisha.
  Kurti nuk është se pëlqehet vetëm për ndershmërinë. Çështja kombëtare është atuja e tij.
  Pikërisht për këtë luftohet nga 300-at e çdo lloji.
  Opozita e kurtit nuk ka asgjë të përbashkët me opozitën grekofile të bashës.

 17. Larg DUART E ZEZA tè KRYEHAJDUTIT dhe KRYEKUSARIT Arben Ahmetaj nga MILIONAT e €UROVE dhe ? , té FAKIRÈ-FUKARENJÉVE PA ÇATI mbi KOKÈ says:

  Ajo FOTO tregon më së miri se kush èshtè Albin Kurtoviçi ?! Me ata SURRAT ZINJË dhe ato SHUSHUNJA të PËSHTIRA dhe të URRYERA të Gazetarisë së KAZANIT të PLEHRAVE të PARICIKLUESHME që është ulur Albin Kurtoviçi , e ka treguar shumë mirë se ç’farë MUTI është !!!!!! Përveç FATOS LUBONJËS në TAVOLINË , të gjithë të tjerët janë PLEHRA , FUNDËRRINA , FEKALE , FOSILE dhe FËLLIQËSIRA që LËPIJNË BYTHËN me MUT të çdo POLITIKANI ORDINER , që ju hedh ndonjë ???????? !!!!! ⚖⚖⚖???⚖⚖????

 18. Larg DUART E ZEZA tè KRYEHAJDUTIT dhe KRYEKUSARIT Arben Ahmetaj nga MILIONAT e €UROVE dhe ? , té FAKIRÈ-FUKARENJÉVE PA ÇATI mbi KOKÈ says:

  Ajo FOTO tregon më së miri se kush èshtè Albin Kurtoviçi ?! Me ata SURRAT ZINJË dhe ato SHUSHUNJA të PËSHTIRA dhe të URRYERA të Gazetarisë së KAZANIT të PLEHRAVE të PARICIKLUESHME që është ulur Albin Kurtoviçi , e ka treguar shumë mirë se ç’farë MUTI është !!!!!! Përveç FATOS LUBONJËS në TAVOLINË , të gjithë të tjerët janë PLEHRA , FUNDËRRINA , FEKALE , FOSILE dhe FËLLIQËSIRA që LËPIJNË BYTHËN me MUT të çdo POLITIKANI ORDINER , që ju hedh ndonjë ???????!!!! ⚖⚖⚖???⚖⚖????

 19. rovena says:

  Tavolina e imoraleve dhe funderrinave. Nga i pari teke i fundite

 20. Qoku says:

  Per Albin Kurtin nuk do vonoj koha te flase ma me ben pershtypje keto personat ne foto a e njohin veten sa PUSHTA jane

 21. Mirel says:

  Braho vellai, te lumte. KY. L.B, duket sikur flet nga Beograid apo athina, haram buken o Lez.Bik.
  Fitorja e Kurti vs Osmany do te jete nje fitore e te gjith shqipetarve, por jo e serbeve.
  Perse zotrote te mos gezohemi per fitoret e Kosoves, por te lavderojme floten airore te Greqiseeee? te marrte mortja e pseudo shqipetare
  Nga vjen ti pseudo gazetare, sa te kane paguar per propaganden dashakeqe kundra Kosoves.
  Apo je nje pseudo gazetare mete vertete, dhe je per te qare hallin, mjere ti gjithsesi.
  Per dijenin tuaj
  Nje fitore e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit do te jet nje modeli i ri qeverisje qe Shqiperia meme nuk e ka pare as ne enderr. Nje qeverisje nga politikane qe jetojne ne apartamente, dhe jo ne vila luksoze. Albin Kurti eshte dhjetra galaksi large nga krimi dhe mafja. Shiko ku eshte katandise vendi i yne qe drejtohet nga njerez te krimit, njerez me lidhje me mafjan, njerez qe flirtojne dhe punojne nen/mbi rrogoz me Serbet e Greket, kundra interesave kombetare.
  Faleminderit qe e shkruajte kete artikull qe te tregosh se sa grosh ju vlen lekuar ju dhe seres tuaj te gazetarve te shitur, qe per para shesin edhe familjen e tyre, lere atedheun e gjore. Poshte zvarraniket gazetare

 22. mirel says:

  Make Albania great again,
  Ke shum te drejte
  Na mbyten te shiturit, dhe jo kombetaret. krahasojne drite dhe shpresen e Vjosa Albinit me terrin dhe deshperimin e shqipetareve nen sundimin e te pa ngopurve, shushunjave te te gjith llojeve.
  Keto zuzare te Tiranes nukbien nga pushteti. Amerika ka nderruar 6 Presidenta qe nga vitet 90-te. keto zuzare, me Sali, me Fatos, me Bash, Rama Medi and Co.
  Albin Kurti eshte i dimensioneve me te perparuara . Mbi te gjitha, ne thelb te politikes se tije jana:
  Atedheu, siguria, punisimi. aresimi. rishperndarja e pasurive qe kane pervetesuar te pangopurit politikane te Kosoves. Cfar nuk ju pelqen juve me kto objektiva

 23. Lanabregesi says:

  Fundrinat e kazanit mediatik me gangsterin politik Albin Kurtin.

 24. Nuk ka nevoje fare per komente te medha me argumentu miqesite e ktij Shjarlatani ,
  ktij Shashke Politike ,
  por nga ata qe e rrethojne dhe ata me te cilet pallohet ,salimetbytha banda e pederasteve te Serbise .
  Mbasi i rrasen UCK-ne ne Hage , ky surrat bajge toksike me ramushe e sali berishen bashen e ilir meten ,
  tani po ndajne Postet e Kosoven !
  Harram qofte gjaku i te reneve ne lufte nqs ju lejojn me ardhe ne krye te pushtetit .
  Kur ste do Amerika te do Serbi /Rusi dhe kte Kutdistanin Amerika i futi shqelmin
  sepse e di mir cfar muti eshte .

 25. valter says:

  Nuk besoj se idjoti Kurti do te fitoi por nqse ndodh kjo dot te tregoi se ka shume njerez te trashe ne Kosove. Albin Kurti eshte i turpshem dhe kete e tregoi per aq kohe sa ndejti ne pushtet.

 26. Asd says:

  Shume po nxitoheni ti vini vulen Albin Kurtit. Lejoni qe cdo njeri te kete kohen e tij, aq me shume ne politike. Apo nuk e do Rama?

 27. Nick says:

  TURP!! Te gjithe ne tavolinë shkeles te ligjit dhe propagandues te kesaj shkeljeje.Pine duhan ne ambjente te mbyllura dhe nepermjet fotografise e propagandojne!!!

 28. ??? says:

  Alboja qenka mbledhur me ajken è gazetarise, njeri me mut se tjetri.

 29. Besa says:

  Vota e popullit respektohet.
  Vota e popullit lexohet dhe nga ajo mesohet Kete nuk arrijne ta bejne b.lepiresit e pushteteve Kete nuk mund ta bejne antishqiptaret
  SUKSESE VV !
  Me besimin e madh per mbrodhesine e shqiptarizmit…

 30. Skenderbegasi says:

  0uuu qenka mbledhur shkalla me
  e “larte” e evolucionit shqiptar
  Mungon vetem katedra universitare
  e filoqylit Agron Gjekmarkaj e
  Mark Katrori
  Po ky ceri qe njane si Lenini
  kush eshte?

 31. Biu says:

  Jo, jo, ka te drejte autori! Larg qofte te kemi njerez me namin e te pakorruptuarit ne politike, kur kemi gjithe keto alternativa me te mira si per shembull Monika Kryemadhin, Lulzim Bashen, Edi Ramen, Enver Hoxhajn, Avdulla Hotin etj. Se keto te fundit edhe e paguajne ndonje lek ndonjehere per shkrime, kurse Albini jo, se eshte korrnac.

 32. Shabani says:

  Aladini esht skizofren i semure mendor….sllobodani xhihadist shoku miku per te gatuar corben serbe bashk me SALI kriminelin hajdutin mafjozi tradhetari vrasesi bashk me like kok patatan e luli llakun e medi faqe petlla e mona hund lopa e opozita rrugore tradhetare e.e.e .etj….ndaj o koqevare qe skini votuar mos votoni per te se djepi mban djallin e futur tek ky psikopat terorist….koqevare ini vigjilent….

 33. Konjak says:

  Albini fitoi , –e perkrahu populli — , dy here . U mbetet te korrigjoni shenjestren , se perseri dolet huq . Nuk mund te gjikohet nje popull , per deshirat dhe vendimet e tyre . Aq me teper populli i Kosoves nuk mund te vihet ne rrjesht , nukse i ka kaluar ato politika te luftes se klasave , dhe te rreshtimit pro dhe kunder Partise , dmth — njeshit– . Ne Kosove nuk mund te detyrohen me dhune apo me nje thes miell , dhe militanteve me disa rroga apo pensione mujore , duke i futur ne thes .. Kerkoni secili , lirine e veprimit politik ne zgjedhie , nga mund te fitoni lirine demokratike , ekonomike , Evropianizimin , kaq shum te kerkuar nga populli per 30 vjet .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *