Skandali i Vjosa Osmanit, me flamurin turk (dhe jo vetëm)

7 Shtator 2022, 18:38Blog TEMA

Skandali i Vjosa Osmanit, me flamurin turk (dhe jo vetëm)

Nga Halil Matoshi

Gardianja e Kushtetutës, Vjosa Osmani - me dyja këmbët mbi të!

Me e shpalosë flamurin e nji shteti të huej zyrtarisht, në nji komunë kosovare e me nji Krasniq, dhe në prani të presidentes së Kosovës, asht shkelje e Kushtetutës së Kosovës dhe ligjit për simbolet.

Shkelje e dyanshme: Nga kryetari i komunës së Mamushës dhe nga presidentja e vendit, e cila duket ashiqare që nuk e ka lexu Ligjin kosovar për simbolet!?

Në nji komunë kosovare, sipas Ligjit duhet të ekspozohet vetëm flamuri i Kosovës dhe stema e komunës, kurse flamuri i nji shteti tjetër (entiteti organizate multinaciinale si BE, NATO. Komiteti Olimpik) shpaloset gjatë vizitave të shtetarëve (ambasadorëve) të shtetit tjetër ose përfaqësuesëve të entitetit të caktuem, por jo kurrë në pritje të shefit të shtetit ku përket!

Ky asht skandal protokolar dhe e qet keq presidenten në raport me shtetin që e përfaqëson!

Mosrespektuese të Ligjit dhe jobesnike ndaj Republikës!

Me e ngrit paralelen me komunat në veri të Kosovës (me struktura ende të pashueme paralele) asht dyfish skandal, sepse e pranon pafuqinë dhe joseriozitetin e shtetit edhe në Mamushë!?

Me e krahasu me ndonji folklorist komunal që e ekspozon flamurin e shtetit shqiptar, në ndonjë komunë kosovare, asht naivitet dhe shpërfaqë jojolalitet ndaj shtetit të cilit i je betu dhe nga taksat e shtetasve të te cilit paguhesh!

Presidentja talli sot ligjet e Kosovës!

P.S.

Kryetari i Mamushës Z. Krasniç e ka shkelë nenin 4.3 dhe 9.4 të Ligjit për simbolet të Kosovës kurse Presidentja e ka përligj shkeljën tue shkelë Kushtetutën!

4.3 Flamuri shtetëror i Republikës së Kosovës përdoret në rastet e takimeve ceremoniale të përfaqësuesve të institucioneve shtetërore me përfaqësues të shteteve të huaja: a) në mënyrë të lirë në tryezat e zyrtarëve dhe nga personat juridikë; b) në ndërtesat dhe automjetet e përfaqësuesve të Republikës së Kosovës, në shtetet e tjera; dhe c) në të gjitha rastet kur përfaqësohet Republika e Kosovës.

9.4 Vendosja në zyrat publike e një ose më shumë flamujve të huaj krahas flamurit shtetëror të Republikës së Kosovës bëhet vetëm në rastet e ceremonive zyrtare ose takimeve dy ose më shumëpalëshe me delegacione të huaja të nivelit të lartë dhe në raste kur nënshkruhen marrëveshje zyrtare.

Shfaqja e presidentes së Kosovës, Dr. Vjosa Osmani në nji zyrë të shtetit kosovar (komunat janë niveli i dytë i pushtetit shtetnor) me ikonografi kombëtare turke, ku pos flamurit të shtetit turk të vendosun kundërligjshëm shihet edhe fotografia e atit themelues të Turqisë moderne, Mustafa Kemal Ataturk (ma naltë se vet fotografia e presidentes!?) paraqet thjesht horror konstitucional!

A e di këtë protokoli i shtetit?

Po presidentja???

Po më kahet nga sikleti se n’ç’derexhe asht ra shteti kosovar

47 Komente

 1. N
  Nje qytetar

  Lopĕ budallaqe.

  1. P
   Po se keshtu thote Baba Erdogane I Turqeve shqip f

   Po ne edime o zotri keta nuke jane Shqiptare , por Turqe shqip foles. Tani done të ngarkone Baben Erdogane per të negocjue me Serbine në emert tyre. Se pse me sa duket ju pask pelqye negocjatat që kane bër Turqit për 500 vite me boten Skllave për Turqit shqip foles dhe kure iken i lane nën thundren e Serbise

   1. R
    Realisti

    Kosovarët akoma nuk e dinë që kanë dalë shtet më vete... Mos ua vini re. Do mësojnë në rrugë e sipër. Dhe fajin ua ka Rama.

   2. O
    Orhan Pamuk: birazere tourkalvani,mos luani shqipt

    Osht bayraku i paraardhesve te vet,gjaku uje nuk bohet...... gezuar ramazonin.

    1. .
     .

     Kam vite qe e them qe ... me milicin Serbe keto nuk do ndodhnin. Ja pra "gezojeni" Kosoven e Turqizuar, se te Pavarur eshte gjith Bota e di qe nuk eshte. . "Pamvarsia e Kosoves" eshte tranvesti, si ajo e Shqipove qe Turqia financon bashkin e Blores per festimet. Hahahaaaa sa gallat me keto shtete tranvesti magjypash.

     1. S
      Shqip .Ktu flasin shqiptaret jo Krimbat grek

      . hik mer bythqim e shkerdhehu haleve te Athines

      1. F
       Fisnik

       Ti dhe shumica e komentuesve këtu nuk ia keni idenë për Kosovën! Ka 1 pakicë turke në Kosovë, më pak se 1% të popullsisë së Kosovës. Deri në vitet e 1950 nuk ekzistonte zyrtarisht kjo pakicë por Serbia i hapi shkollat turke për ti asimilu shqiptarët dhe për ti shpërngul për Turqi. Pra, këta turq janë "prodhim" i Serbisë - e kundërta nga çka ti fantazon! Këta kanë qenë gjithmonë lojal ndaj Serbisë dhe Serbia i ka privilegju për inat të Shqiptarëve. Katundi Mamushë është një nga dy katundet e Kosovës ku ka turq. Kjo foto është bërë në zyrën e turkut të Mamushës. Halil Matoshi thotë se në lokale zyrtare duhet të jetë vetëm flamuri i Kosovës! Nuk duhet të jetë - thotë Matoshi - as flamuri shqiptar! Ju nuk e kuptuat çka thotë Matoshi, promovuesi i "kombit kosovar". Sidoçoftë, vërehet se ke urrejtje ndaj shqiptarëve të Kosovës dhe ky është motivi i komentit tënd.

     2. B
      B.

      Çka pret nga një të pa ndjenja kombëtare si V. Osmani, A. Kurti, S. Berisha, I. Meta dhe NON GRATA-t e tjerë. Për pushtet e djegin tërë botën e le më shqiptarinë.

      1. T
       Tirana

       fiks e ke thene!

      2. B
       B.

       Çka pret nga një të pa ndjenja kombëtare si V. Osmani, A. Kurti, S. Berisha, I. Meta dhe NON GRATA-t e tjerë. Për pushtet e djegin tërë botën e le më shqiptarinë.

       1. 1
        19

        Idjote komplet dhe ben mire europa qe nuk i fut dhe sja u hap vizat debila mysliman .race turku .

        1. B
         Brvisi

         Vjosa Lopa. Një injorante , një bushtër, një zhabë e kënetav! Turrpi dhe paftyrësia e atyre që dhanë voten. p.s. Edhe ata që i dhanë voten , kësaj zhabe , edhe ata të njejtë janë.

         1. ?
          ?

          Dakord skandali i fotos së Ataturkut në mur, por ky Halili nuk di ta shkruajë shqipen letrare që shkruan më dialekt?

          1. d
           ducati

           me falni miq,por ajo femer eshte turpi i kombit,nje llume,po me ate femer qe e ka mendjen vetem te haje e te pjerdhe,do beje politik per popullin kosovare,po kush te coi aty ty a i vrate zoti,ha arapash ha .o zot shpetona ti se te tjerat jan mut,mu si xhepiste eshte.

           1. F
            Fisnik

            Mamusha është 1 katund me popullsi turke. Halil Matoshi më shumë po brengoset që shqiptarët e vendosin edhe flamurin shqiptar. Mesazhi i tij: sikurse ky turku që po e shkelë ligjin duke e vendosur flamurin turk edhe shqiptarët po e shkelin ligjin duke e vendosur flamurin shqiptar! Halil zeza, promovues i "kombit kosovar".

            1. s
             shtet kartoni

             idiotja! Dhe mba dhe foton e saj mbi koke!

             1. P
              Prandaj nuk i rrespekton Bota kta

              sepse jane Sharlatan . Kush nuk do e rrespekton vendin e vet ,urrehet nga gjithe Te Huajt ,sepse te Huajt e perkthejne kte Xhest prej Sharlatanesh Politike - keshtu : Kush tradheton e hudh balt mbi Kombin e tij , hudh me shume se Balte mbi cdo tjeter madje me shume se balte . Mirpo , kjo eshte Kultura Kombetare e Politikaneve Shqiptare ,prandaj dhe Bota i refuzon ,sepse nuk sillen ne asnji rast Dinjitoze e nuk njohin Principe . Thirrini mednjes o Politikane , dhe tregohuni te pergjegjshem

              1. V
               Vlonjati 12

               O miku , ti ke te drejte per sa shkruan , po me shume se faji i saj ( mgja aq merr vesh ajo ) , eshte faji i kryetarit te komunes dhe protokolli qe shoqeron presidenten .

               1. J
                Juli

                VK.Mos harxhoni kohe kot.

                1. J
                 JKB

                 Debile e lindur, myslimane kokeboshe!

                 1. Y
                  Ylli

                  Ku e di ajo e shkreta se kush eshte ai ne foto,Pse e Beni me faj.

                  1. Z
                   ZOROOS

                   Ka te renda vithet nuk sheh pera shikon pas

                   1. D
                    Detari

                    he mo sunita, si shkon ruajtja e identitetin me islam?

                    1. K
                     Kosova

                     Nuk besoj se ka president ne bote, ndoshta as ata te shteteve autokratike, qe te kene mbi koke ne fotografi koken e tyre si kjo idiotja Osmane!

                     1. Çekiçi

                      BOLLICEN E ZHABARIT TURQIT E OPERUAN DHE E BENË GOMARICË PRESIDENTE GIMARICA I HEQË FOTOT E QLIRIMTARVE DHE FLAMURIN E UÇK DHE VENDOSË FLAMUJ TURQ DHE TURQELI POR MOS JA SHIFNI PER TE MADHE SE PO E VAZHDON RRUGEN E BABES RAIF BASHKPUNTORIT TE SIGURIMIT SHTETROR TE SERBISË FAMILJA E GOMARICES KOMPLET GRA E BURRA KANL QENË DHE JANË NË SHERBIM TE SERBISË

                      1. Çekiçi

                       Më Vjosë lopen e Zhabarit në atë zyre ishte dashtë te ishte edhe valltarja e Gadafit gjakovarja faqezezë e pa cipë dhe idiote

                       1. K
                        Kosovari Romantik

                        O Halil kelbazi , per shkak te njerezve si ti kane kullote per 20 vjet kriminelat si Hajnshimi, Kardia, Ismuti e Ramushk Haraç Radojqiqi e Fatmut Bojleri. Krejt krıminelat do te shkojne ne burg. Edhe gruja jote se m'ka çı me zor. Ka deshmitar okular qe e kane pa kur mi ka qkye jeansat edhe ma ka thithe mullarin hahaha. Albini ju ka qite prej taktit krejt. E keni humbë torruan. Kur t’thojsha pash pidhin e bijave hiqnu spiunave te Rakiqit, ti u fekondojshe. Baje tash Rakiqin, ti qifte robt. Edhe badihava e ke ndrru emnin qaj biri i shkines je qe han mut prej Shumadise, shet patriotizem, sa dinare po ti jep Vucici me i sha Vjosen e Albinin? Ju spiunat e Isa Ramushk Hajnshim Lubomirit edhe kur t'bohi nervoz me vllaun, e shani "Ta çıfté Albini nonen". Nonen u uçkurcave jau qifsha haaaaaaaaa.???????? LONG LIVE ALBIN KURTI

                        1. Y
                         Ylli

                         Ti qenke nga ta koqet qe shfaqen Sa here bejne gafa albini me osmanin,nuk I mbron dot.

                        2. H
                         Huli Tanguli

                         Haluc Mutoshi ta hangert gruja hulin, aty ku xiglohet shumë!!! Mullari i hulit ja u rahatoft nonat, grat, qikat edhe motrat krejt juve kush jini kunder Vjoses e Albinit.

                         1. M
                          Miradije Hoti

                          He a hala spaske zhdryp pi kuracit te Grande Kurtit a? Shko hyp prap në kurc dhe lajmrovë prap kur të zhdrypsh pedersko gjubre.

                          1. A
                           Ali

                           Moj zonje shkruaj shqip se nuk merret vesh Cfare shkruan

                          2. K
                           Kosovarja

                           Lideri i kombit shqipetar Kryeministri Albin Kurti e mposhti Milloshin.i mposhti edhe  klysht e Isa Ramushk Kadri Fatmut Hainshim Danilloviqin dhe e qlìroj Kosoven nga serbet dhe kelbcat shqiptar. Populli i Kosoves te eshte falenderues i perjetshem! Thank you, PM Kurti! You are a nightmare to your enemies: Vucic, Thaqi, Haraçdinaj, Krroqja, Bojleri dhe Kardi Gelbaza.

                           1. G
                            Gota

                            O koqevare, meso te shkruash shqip njehere, pastaj shit pordhe me anglishten! Tani del qe Albin asimetriku me Vjellsen lope e çmendur, paskan mposht millosheviçin! Hahaha!

                           2. H
                            Hatigje Morina

                            Vallahi ha sa të duash more Mtosh muti se Hajnshim spiunin me krejt karpushqat e tij i kanë çi n’bothë për 100 bajrama. Veç shko lyeja pak me vazelin se po m’dhimbet. Nuk je i denje ti per me shkru per Vjosen. Ti je karpushaq i Ramush Govnadinajt dhe shpreh urejtje oatologjike kunder Presidentes. Mesohu nje here mos me sha e ofendu te tjeret se sharjet jane portretizim i karakterit te sharesit o kokerr muti he ta qift Grande Albini majken n'zuze t'pajdhit. Qklluuupppppp.

                            1. L
                             Lulja

                             Hajt Halil spiuni, tash ke kohë me lehë sa të duash se, askush nuk po merret më ty, pos disa kondomave qe, nuk të largohen prej lucit. Kujdes! Mos na cof n’këte kohë pandemie! Nëse eventualisht na cofë vorrimin e ki pro bono.

                             1. D
                              Dudije Ramadani

                              Nga fjalori shihet qe ti Halil je produkt i orgjive dhe si i tillë je rritë pa edukatë ne pamundsi me e gjet se cili ka qene prindi yt. Prandaj edhe e ke ketë problem me personalitetin sepse je produkt incesti.

                              1. B
                               Bukurije Krasniqi RKS

                               Po ti shohesh komentet me poshte jane te okestruara nga banda antishqiptare "na bashkoj grupi i mero qerosit" kunder Vjosa Osmanit e Albin Kurti. Eshte turp per shqiptaret te ofendojne nje grua dhe aq me keq presidenten e kosoves Vjosa Osmani .Po cfare ka bere ajo qe shahet nga burrecat komentues vetem pse ajo dhe Albin Kurti nuk pranojne te jene pjese e nje nisme te diregjuar nga mafia serbo-ruse.Vjosa Osmani dhe Albin Kurti nuk u be pjese e planit per ndarjen e Kosoves, ajo doli kunder mafias ballkanike te udhehequr nga shtete te korruptuara, doli kunder Hashim Thaqit, Isa mustafes dhe Ramush Mushkit, mafias kriminale qe jane pergjegjes per vrasjet e luftetareve te UCK te vrare pas luftes se vitit1999. Dhe se fundmi vellau i RamZezit serbi Vucic eshte kriminel lufte prandaj Vjosa dhe Albini nuk mund ta kene vella.

                               1. C
                                Cuko

                                Po flamurin turk Meroja ja vuri?

                               2. a
                                anti25642654censurë

                                deri dje kam thënë se albin flokziu i maskuar si "marksist-leninist"është një erdoganist i thekur,kurse këtë e kam quajtur vetëm dosa osmani,sepse mendoja se me trurin nuk ka lidhje fare!por qënkam gabuar,kjo është po aq erdoganiste sa dhe albini flokzi!! ndryshe nga albini fallco,kjo është dhe budallaqe!!

                                1. v
                                 valter

                                 Ahaaa lopa Osmani, kjo eshte nje kafshe e vertete.

                                 1. N
                                  Nexhmedini

                                  Kjo vjosa veç se asht nji debile, tjetër sasht gja. Asht turp për kosovën me nji budalle të këtij niveli për tu prezantuar si presidente. Kur çiftimi i interesave në politikë për interesa, pjellin ksi karikaturash për publikun.

                                  1. M
                                   Mitrovica

                                   Po është, turp të ofendosh rëndë një komb disa milionësh shqiptar nga një faqezezë. Ju të VV me kulturën tuaj të komunikimit dhe komentimit po tregoni shihet niveli më ultë i dinjitetit njerëzor.

                                   1. .
                                    .1389

                                    Kazan!Eshte komuno e minoritetit Turk dhe kane te drejte te mbajne flamurin e Turk,sic kane te drejte grekqiret ne Shqiperi,Shqiptaret ne Maqedoni,Serbi dhe Mal te zi etj.

                                    1. k
                                     kjo s'eshte presidente por Kllufe Cari

                                     ligesia ,ndjenja e te jetuarit me tradhetin kombetare ,eshte nji ndjen Rropsish te ndreqeshme ,nji Tipar qe shume e kan te Stampuar ne Surrat !

                                     1. ¿?

                                      Niveli i mrekullueshem i komenteve ia kalon vec ligesise se redaksise qe boton keshtu pacavuresh. Kultura e komentuesve nuk del dot as mbi nivelin e detit. As nje grua, jo me presidentja e nje shteti, nuk mund te ofendohet me terma rrugaçesh. Bravo TEMA.

                                      1. Çekiçi

                                       ALBINI NUK ËSHTË LIDER I KOMBIT SHQIPTARË POR ËSHTË LIDER I NEVOJTORES SE MUTIT TE SALI FAZLLIQIT

                                       1. D
                                        Dini

                                        Sa mire na e njofkan Kushtetuten tone disa komebtues.... Halil Pijaneci desha te them,se Kushtetuta e Ahtisarit te cilet jua ia bete aminin e lejon cdo minoritet ta perdor flamurin e vet ku do dhe kur do. Une ti gjej dhjet nene qe te rrezoj e ato dy nene...ti flet per takimet e nivelit nderkombetar,ndersa ketu eshte takim lolal. Nese ishte urdheruar ti hiqet flamuri turk. Ai lryetari ish ankuar per kete sepse kushtetuta jote ia lejon. Ndersa enklavat serbe jane mbush permendore te Car Llazareve e perdhosin flamurin tone dbe ngritin te vetin edhe me plot ofendime raciste,ky pijaneci nuk e merr mundin te shlruj as nje rresht. Ndersa narcistav shqiptar qe e shajne dhe urrejne nje grua me titullin doktor ,qe i kane duartrokitur deputet te shume parlamente ve ebropiane ,turp ju qoft. Ju nuk merito i ta keni nje femer ne krah.

                                        Lini një Përgjigje