FOTOT: Të votosh në luftë, me armën “te koka”

25 Shtator 2022, 16:09Bota TEMA

FOTOT: Të votosh në luftë, me armën “te koka”

Janë publikuar pamje nga dita e dytë e votimit në referendumin në 4 provincat e Ukrainës, i cili është organizuar nga prorusët me mbështetjen e Moskës dhe që kërkon bashkimin e tyre me Rusinë.


Kremlini ka dërguar ushtarët për të nxjerrë me dhunë banorët që të votojë, ndërsa persona të armatosur janë një kërcënim real për qytetarët e pafajshëm të atyre 4 rajoneve.


“Familja ime sapo u detyrua me armë që të votonte në lojën e Rusisë për referendum”, tha gazetari i Hromadske International, Maxim Eristavi.


Ai publikoi edhe pamje nga të cilat pretendon se tregojnë ushtarët e armatosur që qëndrojnë në ambientet ku familja e tij është detyruar të votojë në favor të bashkimit me Rusinë.

6 Komente

 1. E
  E drejta

  Se spo e marim vesh A jane Ruse mbi 70-80% e popullsise ne ato zona!!!! Pjesa me e madhe e ukrainasve ne ato qytete per shkak te luftes jane larguar. Keshtu qe kot beni propagande se deri sa jane perqindje kaq e madhe kane edhe te drejten te vendosin Pastaj a nuk vuanin keta banore nen regjimin e ukraines per vite me rradhe!!!!!! Dmth Kosova qe perbehej nga pothuaj 80% shqiptare ka te drejten e vetvendosjes Ndersa qytetaret me origjine ruse nuk e kane ate te drejte!!!!! Kush e thote kete????? Pastaj refugjatet e ukraines meqe eshte ne lufte me rusine jane te mirpritur ne evrope Ndersa refugjatet qe gjasme u cuam pranveren ne te natos me ameriken ne krye duhet te gjejne mure tela me gjemba dhe ti mbysim ne det Secili nxjer perfundimet e veta

  1. 1
   123

   perfundimet e tua jane perfundime prej nje rrot kari tus

   1. @
    @

    C'lidhje ke ti me te drejten o qelbesire orientale.

    1. a
     anti25642654censurë

     o ty që të ka hyrë në bythë "E drejta",mamin mirë e ke?? shkoi ta zbrazë tërë atë që i kanë derdhur brënda ukrainasit?? të është bërë mamaja si magazinë sperme mor bir kumlle!!

    2. S
     Sara

     keshtu eshte "votuar" gjithmone me standardin sovjetik, shqiptaret ende nuk e kane harruar, edhe per shkak se ende ky standard ne nje forme te kamfluareshte ende i pranioshem mes nesh

     1. A
      Afrimi nga Tepelena

      Ka derguar Putini ata “cunat problematike” te Damianit per te permbysur rezultatin.

     Lini një Përgjigje