"Nuk ndahem nga gruaja" - Zyrtarin e FBI që ka trazuar edhe Tiranën e mori më qafë e dashura e zemëruar, pasi mori vesh se ai ishte i martuar

28 Janar 2023, 10:59Bota TEMA

"Nuk ndahem nga gruaja" - Zyrtarin e FBI që ka trazuar edhe

Britanikja "Daily Mail" raporton historinë e ish-zyrtarit të lartë të FBI, Charles McGonigal, arrestimi i të cilit trazoi edhe Tiranën. Ai është zbuluar nga dashnorja e zemëruar, e cila nuk e dinte se ishte i martuar.

“Charles McGonigal, ish-agjenci special në krye të Divizionit të Kundërzbulimit të FBI-së në Nju Jork, dyshohet se u denoncua në byro nga ish-dashnorja e tij, Allison Guerriero, pasi i dha fund lidhjes mes tyre dhe deklaroi se nuk do e linte gruan e tij për të.

Gjatë kohës që ishte me McGonigal, Guerriero tregon se zbuloi një çantë me para në apartamentin e tij në Park Slope në tetor të vitit 2017. Kur ajo e pyeti për këtë, ai pretendoi se i kishte fituar paratë përmes bixhozit në një lojë bejsbolli.

Guerriero pretendon se lidhja e tyre zgjati më shumë se një vit dhe se ai shpenzonte shuma të mëdha parash për të dhe bënin seks në automjetet në pronësi të FBI”, shkruan gazeta.

“Guerriero pretendon se McGonigal bënte shpenzime luksi për të- shumë më tepër nga sa do ia lejonte zakonisht paga e tij e FBI-së.

Ai i jepte asaj dhurata prej 500 ose 1000 dollarë për ditëlindje dhe për Krishtlindje- dhe madje njëherë i dhuroi 100 dollarë një të pastrehu në rrugë.

Ajo vendosi t’i vinte kapak lidhjes së tyre vetëm pasi zbuloi se ai ishte i martuar me dy fëmijë adoleshentë dhe donte të mbetej i tillë, duke qëndruar me gruan, të cilës i referohej si ish-gruaja.

Pasi kishte pirë dhe në gjendje xhelozie, Guerriero i dërgoi një email direkt shefit të McGonigal, William Sweeney, i cili ishte në krye të FBI-së në Nju Jork.

Aty ajo zbuloi detaje të lidhjes dhe marrëdhënieve të ngushta që kishte vënë re se McGonigal kishte me kontaktet e tij në Shqipëri.

McGonigal ishte miqësuar me kryeministrin e Shqipërisë dhe kishte shkuar disa herë në këtë vend,” thekson gazeta.

Xhelozia e saj disa herë kaloi edhe në tepri, pasi njëherë përfundoi në burg sepse kishte ngacmuar gruan e McGonigal, Pamelën dhe fëmijët e saj.

Ndaj saj u vendos një urdhër-ndalimi sepse kishte dërguar disa emaile të ndyra dhe se i kishte telefonuar të paktën 20 herë gruas dhe fëmijëve të tij brenda një dite.

10 Komente

 1. D
  Ducja

  A thu do i thone edhe keti tonit te kthehe mbraosh, perkulet dhe te kollitet,

  1. P
   Pasken hapur Thesin dy Monstrat Kriminale

   Ja si po Avullojne edhe njiher Miljonat e Dyshes Kriminale qe Vodhen Shtetin Shqiptare ne Shba - ke Tutoret e tyre qe i palluan gjthe kto 32-vjet . Lojra te tilla do vazhdojne deri sa Tutoret me Opinionin Shqiptare , deri sa Tutoret nga vendi Mik ,ti shpartallojne gjithe MIljardat e vjedhura ktij shteti . Pra hajvanet e Halve mediatike ,do ken ala edhe ne te ardhmen Stoff per te brockullitur Opinionin . Il Somario e via destinazione

   1. I
    I pa dituri

    Or taj na perkthe ndo nje gje dhe ne se ska burre nene te kuptoje keto halelizma qe ke zhgarravitur

   2. u
    usa

    me demek Pune Kurvash... Grate "Ndertojne dhe Rrezojne Perandori"..ka then nje i Mencur dikur.... na moren me qafe Kurvat..dhe me e Peshtire eshte se Ajo thote:Dikur ai i Dhuroj nje 100-te Dollareshe nje Lypsi(Apo te pastrehi)..pse jo??Kurva duket se u be Xheloze dhe nuk ja dhuroj asaj..duket se Kurva nuk kishte te Ngopur???

    1. E
     Edlira

     Idiote si ju meren me te dashurat dhe jo me personin qe tradhetonte gruan dhe genjente te dashuren...Aq tru keni! Idiot me këmborë.

    2. K
     Kurva e vicidsolit

     Edhe kjo,pune kurvash,si te ne,ku njeres i mbesin breket ne makinen e Fatosit,atij tjetrit e ben nana,me nje serb

     1. L
      Latif Dreqi

      Vetem grate e Rames nuk jane xheloze sepse iu sistemon edhe burrat neper kolltuqe..

      1. Z
       Zot fali !

       Dreq Latifi

      2. Q
       Qeliu

       Grua trime edhe ne makine e paska bere kjo qenka e denje per te qene antare e devotshme e partise . . . . . . . . bravo e meriton fjalen zonje

       1. a
        astor

        prandaj zevendesministret e jashtme tonat i vejn super picka se don te qije diplomacia,te duja ps-pd

        Lini një Përgjigje