"Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë teknologji për t'iu shmangur radarëve"

20 Prill 2024, 16:04Bota TEMA
"Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë

Një nga raketat e lëshuara nga Izraeli ndaj Iranit në centralin bërthamor Natanz kishte teknologji të avancuar për t'iu shmangur sistemeve të radarëve iranianë, thonë dy burime për median amerikane New York Times.

Ndërsa dy burime të tjera iraniane pretendojnë se nuk kishin zbuluar ndonjë ndërhyrje në hapësirën e tyre ajrore nga dronë, raketa apo avionë.

Sipas gazetës amerikane, vendi nga i cili u lëshua raketa ishte "larg nga hapësira ajrore izraelite dhe iraniane".

 

1 Komente

  1. X
    Xen Bolja

    U leshu nga Rusia

    Lini një Përgjigje