VIDEO: Ndodh e paimagjinueshmja, kërkohet zëvendësimi i Putin në televizionin shtetëror rus

2 Qershor 2023, 10:34Bota TEMA

VIDEO: Ndodh e paimagjinueshmja, kërkohet zëvendësimi i Putin

Një sulm paimagjinueshëm ndaj presidentit Vladimir Putin ka shpërthyer në televizionin shtetëror rus, ku një politikan kërkoi largimin e despotit nga detyra.

Opozitari Boris Nadezhdin, i cili e ka kritikuar operacionin special të Rusisë në Ukrainë, që në ditën e tij të parë, u shpreh në kanalin NTV se rusët duhet të zgjedhin një lider të ri në zgjedhjet e vitit 2024.

“Duhet të zgjedhim dikë tjetër dhe jo Putin. Pastaj gjithçka do të shkojë mirë”, u shpreh opozitari rus.

Kjo është hera e parë që dikush kërkon largimin e Putin nga televizioni shtetëror rus, që nga nisja e luftës në shkurt të vitit 2022.

Më tej, Nedazhdin shtoi se nën regjimin e Putin nuk ka asnjë mënyrë të mundshme që Rusia të kthehet në Europë.

“Na duhet të zgjedhim një drejtues ndryshe që do ta qeverisë vendin dhe do të ndalë këtë luftë në Ukrainë. Na duhet një qeveri ndryshe që do ta lejojë Rusinë të rindërtojë marrëdhëniet me vendet e BE”, shtoi Nedazhdin.

Drejtuesi i emisionit, Ivan Trushkin, një propagandist i njohur i Putin u përpoq që ta ndërpriste Nadezhdin, duke thënë se i priste të gjitha këto fjalë të tij.

Ndërsa propaganduesit e Putinit kanë kritikuar hapur ushtrinë ruse dhe sukseset e luftës, ata nuk e dënojnë presidentin, por Nadezhdini bëri pikërisht këtë.

20 Komente

 1. M
  Mondi Vlore

  Epo tani pra, ukarhina e fitoi luften dhe putini mori fund! Nqs e kritikokan ne TV shteterore atehere nuk qenka kaq diktator sa thoni ju o gazekar te sorrisi!

  1. a
   antipatrea

   Ah ore Mondi Mondi, fëmija e dikurshme e Pashalimanit me quka përrreth hundës, që edhe sot kujton se ke baba ke pasur Ismetin nga Radhima... Sa të thella janë këto punë !!!!!

   1. A
    Armand Hoxha

    Shyqyr ke ven kte emer se mesiguri te tuve do tu vinte zorr nga çbroçkollit o Antillogjika, shfaqe me pak boshllikun e lendes gri te trurit o i uruar. O Mond, ruset e perkrahin putin 80%, e vetmja kritike edhte pse po e zvarrit kte pune. Çdo rus e di si ishte rusia para putin e si eshte sot.

    1. a
     anti25642654censurë

     mando,dhjet në këmbë ti?? si duket të kanë futur brrylin moj zemër prandaj nuk e kupton se çfarë dhjet!!

    2. a
     anti25642654censurë

     mos e dhit m uhabetin dhe ti!!a e thamë që do ta mbajmë sekret këtë gjë??ismeti,vërtetë që e kishte vështirë të gjente grua,si për moshën dhe për trutë,por bëri një nder gjithë anës tonë!i mbuloi kurvërinë mamasë së mondit!!është e vërtetë që mondi është quks,ndoshta dhe i jati nuk ka qënë më i qut se ismeti,por nga ismeti mondi mori dhe dijeninë!!diçka mbi zero,por prapë i mori!!duket në të gjithë komentet e tij!!njëri më idiot se tjetri!!

     1. M
      Mondi Vlore

      Eshte e thelle si ajo "vegla" e sateme o antipatre, dhe e gjere si è satmotre ! Un e di mire se kush jame o prkq, prandaj ik gjej ate qw ke inatin se je jashte rruge! Nuk jam ai qe mendon o dobiç ferrash!

    3. T
     T

     Mire qe na e that ,qe tregoni qe rusia Ka me demokraci SE amerika. Provo NE amerike te thuash Bideni esht matuf,kur te hidhet krejt media ne koke e te bejn biografin si NE kohen e komunizmit. Bravo Putin,qenka tolerant..

     1. a
      anti25642654censurë

      T o na hëngësh karin!!eshe nëse putana është tolerante,ti je aq gomar sa nuk e pranon një gjë të tillë!!truri tënd nuk njeh fjalën demokraci!! o kari i lalës me këtë që thua ti "Putin,qenka tolerant."pranon me gjithë gomarllëkun tënd se putini është ashtu si themi ne shumica,perëndimore,diktator!!në një shtet demokratik,presidenti,politikani mund të jetë tolerant,vetëm nëse nuk padit dikë,privatisht,për ndonjë ofendim!!të quash një president tolerant sepse nuk e ka vrarë opozitarin e radhës!?do të thotë se je gomar i lindur!! po të marrim këtë që ka ndodhur,do të shohim se nuk është aspak një lajm sensacional si duan ta paraqesin gazekarucët!!pavarsisht se rusia defakto është diktaturë,dejure,ajo është demokraci!!atje votohet në periudha të rregullta!që një opozitar të kërkojë ndryshimin e pushtetit në periudhën e caktuar me ligj,është një diçka normale!!e që putana ta dënojë këtë opozitar!?duhet të vërtetojë dhe dejure se është diktator i qelbur!!po të shohësh fjalët e opozitarit,pavarsisht se ai është kundër luftës,prapë ka qënë shumë i kujdesshëm ti përmbahet rregullave të "demokracisë"!ka bërë thjeshtë fushatë elektorale!!

      1. D
       Debilat e Trampit

       Dolen budallenjte e Trampit. Faktikisht ishte e kunderta. Provo te thuash ndonje gje per Trampin se trampistat te cajne karin sikur ai eshte Mesia. Ju ifte tramp mendjen me gjithe fox news

      2. M
       Mesoni Shqipen

       Thash se Putini kish filluar pune ne televizionin rus qe duan ta largojne !! Mesoni si te shkruani o gazetare se e bete Shqipen lemsh dhe me lemsh akoma mendjet e shqipove

       1. R
        Rrofte lexhenda

        Kush te jua mesoje shqipen !?

        1. a
         altin

         Merua hahahah

       2. N
        NJE KATUNDAR TIRONE

        Opzita ne cdo vend demokratik kerkon largimin e partise apo te personit ne pushtet .Neqofte se eshte thene nga opozita ne televizionin Rus do te thote se demokracia ne Rusi funksionon.

        1. f
         fali zot se nuk dijne se c'bejne

         Mos e shtyni budallallekun deri ne absurd - Nje opozitar ne Rusi kerkon ne TV qe vitin tjeter te zgjidhet dikush tjeter ne vendin e Putinit....kjo qenka e pa imagjinueshmja?

         1. Z
          Zhvejku

          Mos e perdor thenien e krishtit per te mbuluar shpirtin tend te zi! Rusia eshte shtet shumepertiak dhe demokratik, po nuk lejon diktatin e te huajvet ne çeshtjet e brendeshme te rusis, ky eshte dinjitet dhe nuk lejon vegelat tradhetare te shesin interesat e federates ruse tek te huajit, si ne rastin e Jelcinit, prandaj mos u çudit. Ç'do popull ka heronjet dhe tradhetaret e vete.

         2. R
          Rikardo

          Hahahabah kaq e pat plaku Mere, me gjith respektin per popullin rus bota u admironte me shume kur vendi juaj perfaqesohej nga Tolstoi dhe shkrimtaret e medhenj mos e lini kte xhuxhin tju heqe nderin kombetar

          1. M
           Me emer

           Ndersa ketu ne Shqiperi, deri me sot, nuk ka guxuar kush te thote se Rama duhet te largohet.........

           1. p
            ppa

            Oti me emer, tall bithen apo cfare? Per Ramen thuhet hapur qe duhet ta shporrim e ta marrim zvarre...

           2. d
            dyshuesi

            Cila eshte garancia se pasardhesi i Putinit do largoje forcat e armatosura nga Donbasi dhe Krimea.? A ka ndonje sondazh qe na ben te shpresojme se ruset nuk e duan Putinin por duan Zelenskin. ?

            1. g
             ganiu

             Edhe për Hitlerin nuk pati askush garanci, shumë të ngjashëm si ti, bënin të njëjtën pyetje në atë kohë, por ja Q nënën. Nëse do vinte një I njëjtë?! Do ja shkërdhenin dhe atij. Kështu dhe me Putën.

            Lini një Përgjigje