"New York Post": Kim Jong Un, i varur nga nikotina dhe alkooli! I pushtuar nga ankthi, s’fle dot natën

1 Qershor 2023, 19:58Bota TEMA

"New York Post": Kim Jong Un, i varur nga nikotina dhe alkooli! I

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un është “i pushtuar” nga ankthi i fortë, si pasojë e të cilit nuk mund të flejë natën. 

Kështu shkruhet në një artikull të “New York Post”, i cili me ndihmën e Inteligjencës Artificiale ka analizuar edhe peshën e tij, ku thuhet se i ka kaluar 140 kg. 

Referuar të njëjtit burim, gazeta vë në pah se Kim Jong-un është i varur nga alkooli dhe duhanpirja.

Ato zbulojnë se autoritetet e Koresë së Veriut po importojnë sasi të mëdha të barnave kundër pagjumësisë si ”Zolpidem”, alkooli dhe cigaresh. 

Në analizën e bërë, lideri i Koresë së Jugut u shfaq i rraskapitur dhe me rrathë të errët poshtë syve në daljen e tij publike më 16 maj, duke shtuar edhe më shumë dyshimet.

Edhe fakti se ai ka shumë kohë që nuk del më në publik apo prezantimi i vajzës, si një mënyrë për të treguar se kush është pasardhësja, ka bërë që thashethemet mbi shëndetin e tij të jenë të pafundme.

5 Komente

 1. E
  Eh c'na gjeti

  Qenka bere... kocke e lekure i shkreti...

  1. z
   zef cengeli

   Lukashenko,Putini,kim yong un sa here kane vdekur sipas mediave nje zot e din, keta po tallin k..... me ameriken dhe perndimin

   1. Y
    Ylli

    Keta Jane bere per gjynah, me keq SE plakat e lagjes qe merren me llafe.keta paskan SKU per leshhh

    1. P
     Pirdhni se liroheni.

     Koreja e Veriut po importon sasi te medha medikamentesh per gjume per nje person si Kim Jon Un a thua se ai eshte i barabarte me nje tufe elefandesh, kjo po eshte inteligjence e sakte. Disa kane varesi nga nga pidhi, disa nga alkooli, ndonje bredh me papers si Biden, kjo pra eshte bota me shume ngjyra....

     1. U
      Ura e tabakve

      Hahahah....ç'u dhim gazit . Qeka gazet qi t'boka me vdek t'u qesh.

      Lini një Përgjigje