Këmbimi valutor, Euro sërish me rënie, ja me sa shitet dhe blihet

27 Gusht 2023, 15:10Ekonomia TEMA

Këmbimi valutor, Euro sërish me rënie, ja me sa shitet dhe blihet

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 98.8 lekë dhe shiten me 101.6 lekë.

Monedha evropiane do të blihet me 107.3 lekë dhe do të shitet 109.5 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 112 lekë dhe do shitet me 114 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 124.3 lekë dhe shitet me 127 lekë.

1 Komente

  1. K
    Kritiku

    O idiotes e Temës, së sëmës, perse shkruani tituj te tille tendecioze? E dini ju qe monedha ne Shqiperi quhet Leku? Ne na intereson fuqizimi i kesaj monedhe, sepse me kete behet shkembimi i mallrave dhe sherbimeve ne vend dhe jo ndonje devise te huaj. Ju e quani forcimin e Lekut si dëm, apo lajm i keq? E gjithe Bota mundohet qe te forcoje monedhen vendase dhe kur behet kjo e quajne arritje te mire ekonomike, idiotet e Temes e quajne katrastrofe. Pika qe nuk ju bie ju dhe tere ata pseudo-ekonomiste qe mendojen keshtu.

    Lini një Përgjigje