Burri burgos gruan dhe fëmijët në shtëpi prej 17 vitesh: Do dalësh kur të vdesësh

30 Korrik 2022, 13:44Kronika TEMA

Burri burgos gruan dhe fëmijët në shtëpi prej 17 vitesh: Do

Një grua ka folur publikisht për mizoritë që ka kaluar teksa ka qenë e burgosur për 17 vjet nga bashkëshorti i saj në shtëpi. Këtë “dënim” ajo e ka vuajtur së bashku me dy fëmijët.

Gruaja u shpëtua në një shtëpi në Guaratiba, në perëndim të Rio De Janeiro të Brazilit. Ndërkohë autoritetet kanë arrestuar bashkëshortin. Sipas mediave, burri i kishte thënë gruas që do të dilte vetëm kur të ishte e vdekur. Mësohet se ata kishin 23 vjet të martuar.


Gruaja ka thënë se kishte raste që 3 anëtarët e burgosur qëndronin për 3 ditë pa bukë, ndërsa dhuna fizike apo psikologjike ishte e pashmangshme.  Po ashtu, shtëpia ku mbaheshin ata ishte me pak dritë dhe e pistë. Dy fëmijët 19 dhe 22 vjeç ishin të lidhur dhe të uritur kur u gjetën, sipas policisë.  

Kreu i policisë ushtarake tha se fëmijët ishin keqtrajtuar në atë mënyrë saqë mendohej se ishin dy fëmijë të mitur. Ata janë dërguar të gjithë në spital ku po marrin ndihmë mjekësore.

Lini një Përgjigje