"Jam i dashuruar me të dhe s’më pengon askush", përndiqte 11-vjeçaren në Londër, shqiptari dënohet me 8 muaj burg

22 Mars 2023, 12:26Kronika TEMA

"Jam i dashuruar me të dhe s’më pengon askush",

Një shqiptar i pastrehë që përndiqte një vajzë 11-vjeçare pasi e pa në një park të Londrës së Jugut është burgosur. Erson Sinaj, 22 vjeç, shkonte vazhdimisht në shtëpinë e vajzës gjatë një periudhe katër ditore dhe tha se ishte i dashuruar me të.

Pavarësisht se policia dhe fqinjët i thanë të largohej, ai trokiti vazhdimisht në derë dhe qëndroi jashtë duke i ngulur sytë në dritaren e saj gjatë natës. Ndërsa nëna e saj fillimisht besonte se ai po përpiqej të vidhte shtëpinë, ajo më pas kuptoi se ai kishte një obsesion shqetësues me vajzën e saj.

Pasi u arrestua, ai i tha policisë se kishte parë një vajzë në park që i pëlqente, se e donte dhe se nëse donte ta ndiqte, askush nuk mund ta pengonte ta bënte këtë. Ai më vonë pranoi se kishte shkaktuar alarm apo shqetësim serioz midis 3 dhe 6 gushtit 2022.

Ai u burgos për tetë muaj burg për këtë veprime pasi sipas gjykatës i ka shkaktuar vuajtje familjes, pasi e kishte lënë nënën e viktimës të tmerruar.

Gjatë paraqitjeve të mëparshme në gjykatë në Croydon, gjykata dëgjoi se Sinaj kishte mbërritur së fundmi në Britaninë e Madhe rreth tre javë më parë me një varkë të vogël pasi ishte larguar nga Shqipëria dhe kishte fjetur në një park. Sinaj fillimisht kishte marrë pjesë në adresë dhe kishte trokitur në derë dhe ishte shfaqur “i habitur” që prindërit e vajzës nuk e kishin lejuar të fliste me vajzën e tyre.

Policia foli me Sinaj më 5 gusht dhe e paralajmëroi që të mos e shqetësonte më familjen, por ai u kthye të nesërmen dhe u arrestua. Një paraqitje e mëparshme në gjykatë u dëgjua se Sinaj kishte kërkuar mbështetje për shëndetin mendor në spital dhe se kishte pasur shqetësime se ai "mund të ketë disa deluzione".

Dënimi ishte shtyrë në shumë raste për shkak të pengesës gjuhësore, me Sinaj të paaftë për të kuptuar anglisht. Ai më vonë pranoi përndjekjen dhe tani është burgosur për tetë muaj.

13 Komente

 1. k
  kush sjell Lajme te tilla ktu mor ,pderaqis ?

  qeka i semure i shkreti mos ja vini re ,qe e perdorin kto pederastet greqiras qe bojn propagande anrishqiptare medieve qe financojne me miljonat e dhurume nga be-ja . Nuk e di sa te vertet ka brenda kjo marrezi mediatike , por fare mir ky robi duhej ti nenshtrohej nji terapie ne krevatin e sorrakes braverman disa dite dhe gjthcka ishte rrugullu

  1. S
   Shkelqesia e tij, Magjari i Surrelit

   Eja ne Shqiperi o loku. Ketu nuk te thote kush gje. Pas pak vitesh mund te behesh dhe kryetar bashkie ose deputet! Qenke djale i çkathet!

   1. x
    xzy

    Paska rënë në dashuri majmuni me një vajzë 11 vjeçare!

    1. .
     ..

     Kjo funderrine Otomane, ka mendue që ështe në vendet islamike. Dhe nuke ështe problem që të perndjekesh, një femi 11 vjeç, dhe të martohesh, a po të bësh sex me të. Pikopat i lindur.

     1. K
      Komunist me Rolex

      Probleme mendore se kuptoj si ka arritur deri ne Londer ky psikopat

      1. n
       notari i vicdolit

       Ko m Role, e cu rryma e lamashit francez bre burr . ky e msoj notin ky maje malit apo ne vicidol

      2. C
       Cmendurite skane fund..

       Duhet mbyllur ne Psikiatri per gjithmone,ose ne Burg ...eshte njeri i rrezikshem per cilin do familiare... Se ky me keto mend perseri do gaboje .. Paska shkuar dhe ne Angli ...! Plehra...Kamikaze.

       1. t
        tetovari2

        Jo,jo, shumë shpejt i vijnë mend me ja ba nji të q...në.b..

       2. C
        Cmendurite skane fund..

        Duhet mbyllur ne Psikiatri per gjithmone,ose ne Burg ...eshte njeri i rrezikshem per cilin do familiare... Se ky me keto mend perseri do gaboje .. Paska shkuar dhe ne Angli ...! Plehra...Kamikaze.

        1. B
         Bajdenladen

         Ky loku eshte vellai i vogel i antiuqinsume-s anal-ist ketu te Tema !!! Keshtu jane si familje te frustruar sepse mbizoteron incesi brenda familjes .

         1. a
          anti25642654censurë

          nuk esht vellai im se un jam pederast

         2. k
          k

          6 muaj burg vetëm x fytyrën fshatare që ka.

          1. g
           geri

           homus caverna....

           Lini një Përgjigje