Kush është politikani që e shpëtoi nga atentati Ervis Martinajn në Aeroportin e Prishtinës?

22 Shtator 2022, 08:47Kronika TEMA

Kush është politikani që e shpëtoi nga atentati Ervis

Artan Hoxha ka folur për rastin kur Ervis Martinaj u shpëtua nga ekzekutimi nga një politikanë i Kosovës. Hoxha në emisionin “Pressing” në T7 tha se Martinaj ishte duke u kthyer nga Stambolli për në Aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë, kur u tentua ekzekutimi i tij.

Pa përmendur emrin, gazetari tha se një politikan kosovar, i cili ka qenë edhe pjesë e Kuvendit të Kosovës, e ka marrë Martinajn me automjet të blinduar dhe si pasojë ky i fundit ka shpëtuar nga ekzekutimi.

Hoxha thotë se prezenca e politikanit kosovar në ato momente mund të ketë qenë rastësi, mirëpo thotë se ky politikan ia shpëtoi jetën Ervis Martinajt.

Hoxha: Ka organizuar një skuadër vrasjesh, dhe kanë tentuar ta ekzekutojnë në dalje të aeroportit “Adem Jashari” të Prishtinës. Kjo ka ndodhur në vitin 2019 gjatë kthimit të tij nga Dubai në Stamboll dhe nga Stambolli në Prishtinë.

Ervis Martinajn ka ardhur e ka marrë një politikan i Kosovës, i cili lëvizë me automjete të blinduara, ai ka qenë rastësisht aty, dhe ka ardhur për miqësi por pa dashur ai e ka shpëtuar nga atentati sepse personat që kanë ardhur nga jugu i Shqipërisë e kanë parë që Martinaj po lëvizte me mjete të blinduara dhe me njerëz me reputacion në Kosovë.

16 Komente

 1. n
  na mbyten injorantet turcelinj

  Ky eshte bere qesharak,cdo dite me derr derr qe nuk ja beson njeri

  1. A
   Alex

   Shumë "Professional" Tema, grafikat i keni bërë sikur të ishte një pordhim i ri në Netflix!

  2. S
   Sqepari

   Te q. lajmin e titullin!

   1. H
    Hanxhari

    Po mire more zoterinj te redaksise , nuk e kuptoni se jeni bere te merzitshem duke u marre cdo dite se ku shkoj e nga shkoje etj nje kriminel?!

   2. T
    Tingell Tangell

    Daut Haradinaj, person me interesa ne lojrat e fatit, ish deputet, vellau ish KM Ramush Haradinaj, leviz me eskorte dhe te armatosur

    1. D
     Dum dum

     Bravo debudeti i Kosovës që shpëtoi një njeri pa e''njohur ''politikan human të natën shëmbull dhe këta të shypnisë e të tjera,e të tjera ooo,gazetar...

     1. v
      vend per ta dhjere ne te.

      Vazhdon te jape cfaqie ne kete vend te humbur,nje debil si specia hoxha.

      1. v
       vend per ta dhjere ne te.

       Vazhdon te jape cfaqie ne kete vend te humbur,nje debil si specia hoxha.

       1. v
        vk

        Ore do na i hiqni nga lajmet kete apo Jo? Boll ore se na lodhet. Kur te dali vesioni zyrtar na informoni dhe kaq. I helmuat njerzit nga mengjesi ne darke me cdo detaj. Medje korbash dhe hutash. Nuk ka kuptim kjo pune.

        1. v
         vlora.vlora

         Po nga i di ti or te shkerdhefsha ate gruan dhe motren ,ti sikur fle gjume me Martinajn

         1. V
          Vito i Orneles se Varuzhanit

          Po ja mbyllin ekranet ne Shqiperi e po shkon te mashtroje ne Kosove ky idioti i Prishtes.

          1. E
           Enea

           Gazetaret e kronikes se zeze jane nje e keqe e madhe e ketij vendi.

           1. X
            Xha Braho

            O ARTAN HOXHA, ME MIRE HESHT, SE SA FLET FJALE NE AJER… Ç’FARE GAZETARI JE, KUR KE FRIKEN NE BARK… PSE SE THUA EMRIN E POLITIKANIT KOSOVAR QE E MORI NE MAKINE E.MARTININ…

            1. J
             Jari

             Ky Tani është Gazetari më delenxhi .

             1. B
              BARDI

              Po pse cuditeni me keto lajme koti.Po te jete per popullin keto gazeta as paret e veta te harxhuara nuk nxjerrin,por keto mbahhen nje pjese nga sponsorizimet e qeveris me taksat e popullit nje pjese nga PD dhe NJE PJESE NGA LSI,(PLiris e IM,prandaj jane ne kete nivel thashethemesh.

              Lini një Përgjigje