Po shkonte drejt Kosovës? Makina e blinduar me të cilin lëvizte Vis Martinaj gjendet në Rrugën e Kombit

21 Shtator 2022, 20:40Kronika TEMA

Po shkonte drejt Kosovës? Makina e blinduar me të cilin lëvizte

Janë publikuar për herë të parë pamjet e automjetit të blinduar me të cilin dyshohet se ka lëvizur për herë të fundit i shumëkërkuari Vis Martinaj.

Pamjet janë publikuar nga emisioni "Në Shënjestër" dhe mjeti i blinduar është sekuestruar pranë një karburanti në Rrugën e Kombit dhe dyshohet se ai po udhëtonte drejt Kosovës.

Ende nuk ka asnjë të dhënë se çfarë u gjend në brendësi të këtij automjeti. Ervis Martinaj, i cili njohet ndryshe dhe si "mbreti i lojërave të fatit", prej një muaji është zhdukur në mënyrë misterioze.

“Në shënjestër” zbardhi edhe pjesë të dosjes, ku thuhet se hetimi për zhdukjen e Martinajt, nisi pas informacionit të marrë nga një burim konfidencial, i cili rrëfente se i shumëkërkuari ishte rrëmbyer dhe vrarë nga kundërshtarët.

Në dosje thuhet se njeriu më i famshëm i krimit në Shqipëri, është nxjerrë në pritë nga një femër, emri i të cilës nuk bëhet i ditur.

Autoritetet nuk e kanë ende një përgjigje për fatin e babait të 4 fëmijëve të mitur, ndërsa kryeministri Edi Rama ka theksuar së fundmi se e kanë një përgjigje për këtë çështje, por duhet mbështetur në prova.

Por ai nuk ka saktësuar nëse i shumëkërkuari e ka inskenuar ngjarjen apo është rrëmbyer dhe vrarë nga kundërshtarët e shumtë.

17 Komente

 1. B
  Beni

  Ja beri vetes,me hasem te shumte dhe dilte me keto qe shesin veten per pes leke dhe jo me Ervis Martinaj

  1. P
   Pd i doli pronari,plaku matuf kriminel

   Ka shku te njerzit e sllobodankes ne serbi

   1. L
    L

    Jo per te mbrojt berishen se sme rruhet hic per te,por gjatoshi esht mik per.koke me serbin vucic. Ather CA flet...sllobodani I keq,vucic I mire? Apo ashtu te Ka thene partia?

    1. D
     Denisa

     Eshte e gjitha nje inskenim: Ervis Martinaj gjendet ne Singapor...

    2. G
     Gim

     Dyyyyyy deeeeeeleeeewe, dyyyy dele treqin pare

     1. v
      vismartini

      na cate mender bythen me kete vismartinaj jane gazetaret robqima qe i mbante ky me lek qe e bejne kete legjende

      1. a
       am

       Si paskemi jetuar pa ditur se kush eshte ky ? Po kur ishte gjalle pse s’na shkruanit artikuj?

       1. l
        lala Klodiana

        Po deri para nje muaji asnjehere nuk e keni zene ne goje mir gazetare kazanesh ,tani na dilni ne cfo shkim sot na thoni krimineli me i tmershem ,ju or qener gazetare Berisha vrau 26 ne Gerdec dhe 4 ne bulevard qe i kemi pare te gjithe keto vrasje e ju nuk keni thene nje here kriminel Berisha , po gazetare muter do ngeleni ,per vec trimit qe i bie ne koke ketij Berish krimineli Mero Baze dhe Frok Cupi

        1. g
         genti

         mediat e k***t si kjo po dhe shume te tjera me keto idiotesira(se shkrime nuk jane) krijojne mite me keta idiote qe vetem dhune prodhojne ..dhe pas ca kohesh pastaj i fusin nje artikull mbi moralin e medias e leshi e preshi .......hipokrite ose budallenj bashke me ata per te cilet shkruajne ...

         1. R
          Red

          Per kete mut as te vjen keq fare.

          1. L
           Loni ish dashnori i Grides

           Ne pidh te kurves shkofte. Kokat do hajne...cfare kane mbjellur do korrin

           1. m
            mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

            policia e di duhet te flasi , ne fund te fundit cna plasi tari

            1. F
             FAZLLIQ-qires i familjes Berisha

             PERFUNDIMISHT TANI QE NUK GJINDET mARTINAJ KUSH E ZEVENDESON,KUSH ESHTE KRYEMINISTER..!?

             1. I
              Iso

              Per mendimin tim dy jane pistat:1-e ka sajuar vet dhe ka marre identitet tjeter duke ndryshuar pamje 2-e ka hequr qafe anntikrimi i shtetit te cilin asnjera pale nuk ja permendin njera tjetres (pale=partite politike qe kane qene ne pushtet) ka mundesi qe sali vuku nga dhimbja per kusheririn e liries ne momente depresioni te zbuloi se ka antikrim (normalisht ne menyre te sofistikuar e deklaroi kur tha se edi rama e di se cfare ka ndodhur me martinajn).

              1. T
               Taulant

               Perfundimisht kryeministria,policia,prokuroria shteti eshte shnderruar ne nje 'grup te strukturuar kriminal' . Gjendja eshte jashte cdo lloj imagjinate. Krimi ka depertuar ne te gjitha instancat e shtetit. Prandaj largohen Shqiptaret.

               1. X
                Xha Braho

                KETO JANE “ lojra” QE VISI I BEN POLICISE…. ME SIGURI AI NDODHET I FSHEHUR NE TIRANE… KA KAQ SHUME ARMIQ SA NUK DO GUXONTE TE BENTE AS NJE HAP TE GABUAR, APO AVENTURE PER MOMENTIN…

               2. T
                Tironc

                kujt i plas kari per kete katunarin Martinaj!

                Lini një Përgjigje