“Nuk ishte e shkruar ta festonim bashkë”, babai i 24-vjeçarit të vrarë në Gjermani, postim prekës për të birin

17 Qershor 2022, 21:10Kronika TEMA

“Nuk ishte e shkruar ta festonim bashkë”, babai i

Një ditë më parë mediat gjermane raportuan për një të ri shqiptar të vrarë me thikë nga një qytetar nga Maqedonia e Veriut në Hamburg.

24-vjeçari shqiptar i vrarë me thikë është Blerim Kola nga Dibra. Babai i Blerimit ka bërë një postim prekës në Facebook, për vdekjen e të birit, ndërsa shkruan që kjo fatkeqësi mos i ndodhtë asnjë familjeje shqiptare.

Me Hidherim Te Thelle Dhe Plot Dhimbje U Nda nga Jeta Djali Im Blerimi, Na goditur si rrufeja kjo fatekeqesi e madhe per familjen tone ,nuk e prishni nje gje te tille, Na pate dhene fjalen se do vije te festonim ditelindjen se bashku ne GUSHT .POR JA QE NUK PASKA QENE E SHKRUAR QE TA FESTONIM BASHK SI FAMILJE. Qofsh banor xhenetit djali im ishalla zoti nuk ben me keshtu fatkeqesira ne asnje familje Shqiptare…

2 Komente

 1. T
  Tony

  Or ti mik ngushellime me vjen keq qe zoti po pinte raki kur djali mori thiken dili vete zot kesaj pune thont thone

  1. e
   edmond( koder rreshen)

   Llaf Dibre sic i thoni ju Dibranet ! Zoti te dhasht forc per ta kalu dhimbjen ! Ne rast fatkeqesish Shqiptaret e kishin zakon,ne dite e para pas mortes,edhe drut ju a priste Katuni,per tu sensibiluzu me dhimjen e te ndjerit deri sa ta merrnin veten nga fatkesia qe ju kishte ra. Ti or lum miku, mlidh menjen dhe jepju kurajo familjes si kryefamiljar,se Djalia nuk ka fejzbuk me veti, ne at dynja ku do shkoj gjith njerzia.

   Lini një Përgjigje