"Polici i tha mamit do ta marrësh me arkivol djalin", flet shqiptari që u dhunua nga policët në burgun grek

15 Mars 2023, 14:56Kronika TEMA

"Polici i tha mamit do ta marrësh me arkivol djalin", flet

Sajmir Zefi është i burgosuri shqiptar që u dhunua nga katër policë në Greqi. 33-vjeçari ka rrëfyer se është dhunuar barbrarisht dhe është ofenduar rëndë nga efektivët, teksa shpjegoi gjithçka në një intervistë për “Shqipëria live”.

“Më ofendonin nga shtëpia, familja, racizëm. Nuk mund t’i them në publik. Janë shumë të këqija ato që më thoshin”.

Në një nga rastet, tha Zefi, policët e kanë dhunuar në sy të familjarëve. “Jam dhunuar në sy të mamit, babait dhe motrës. Polici i tha mamit do ta marrësh me arkivol djalin”.

Përveçse thotë se është dhunuar për shkak të racizmit, ai shprehet se nuk e ka idenë pse policët e kanë marrë kaq inat. “Nuk e di pse ndodhën kaq keq gjërat”, shtoi ai teksa apeloi për drejtësi:

“Prokuroria i ka liruar policët pa kusht. Unë kërkoj të drejtat e mia. Kam dy fëmijë këtu në Greqi dhe nuk dua që fëmijët e mi t’i shohin këto gjëra. Jeta ime është në rrezik sepse çështja ka marrë shumë hapësirë këtu në Greqi”.

8 Komente

 1. j
  janullatos arxidoglyftis

  sepse je alvanos o mavri ja pse nuk te duan “europianet” greke

  1. t
   tetovari2

   Guri rëndon në vënd të vet!

   1. E
    Eva

    Kur s'te duan, per ca rri, ik. ne shqiperi po te punosh, jeton shume me mire se ne greqi!

   2. k
    kthehu ne Shqiperi dhe shko ne Hell greket

    ku ti gjesh qiti zorret .e vetmja Gjuhe qe mundet te kuptone Kafshet e Greqise

    1. I
     Iliro Pellazg

     Ve bast qe policet jane arvanitas.

     1. n
      nafaskata bitheqirigrek

      iliro Pellazg - Krimbi Janilles . Ve bast qe ty duhet ta ken shkerdhyer c'te pemban pragu Arvanitasit dhe Shqiptaret

      1. A
       Athina

       Ne 30 vite ne Greqi nuk kam pare kurre Policia Greke te prek njerezit e ndershem…..Kur kapesh me Droge ne makine ju jep te drejte…Ti pjerdh se ne Shqiperi nuk vjen njeri per emigrim.Po greket kane shume te huaj qe bejne Krime dhe nr 1 jane nga Shqiperia.prandaj pak pordhe do ishte me mire..kush nuk do te kthehet ne Shqiperine e begate te Rames e Saliut.

      2. P
       Perse nuk Reagon Kurva e MJ Shqiptare ?

       Ku eshte Shteti Shqiptare .o zoti Kaqol me Syze si bole Zezaku ! Kush e perfaqson kte Popull qe diskriminohet fyet dhe kertrajtohet nga Shteti Shkerdhate i Greqise ??????? Perse nuk cohet nji Rast i tille ne BE dhe kerkoje Llogari Shtetit te mutit te Zi Grek dhe ti kerkoje se c'karin kerkojn Grqeiret nga shqiptari ??????????

       Lini një Përgjigje