SPAK ia kaloi si kompetencë Prokurorisë, familjarët e 4 të vrarëve të 21 Janarit e ankimojnë në GJKKO

17 Mars 2023, 12:16Kronika TEMA

SPAK ia kaloi si kompetencë Prokurorisë, familjarët e 4 të

Familjaret e 21 Janarit animojnë në GJKKO vendimin e SPAK qe ia dërgoj për kompetencë ne prokurorinë e Tiranës kallëzimin e tyre.

Kërkesa do të shqyrtohet në dhome këshillimi më 29 Mars nga gjyqtarja Elsa Ulliri. 

Kujtojmë se për 21 janarin familjarët kanë kërkuar që dosja të merret në dorë nga SPAK, sepse nuk kanë besim të Prokuroria e Tiranës, mirëpo Prokuroria e Posaçme ka shpallur moskompentencë, jo vetëm për padinë e tyre të depozituar më 16 shkurt, por edhe atë të bërë nga Ministria e Drejtësisë dhe Partia Socialiste për 21 janarin.

Kreu i SPAK, Dumani ka deklaruar se SPAK është një pritje se çfarë do të dalë nga hetimet e Prokurorisë së Tiranës, për të marrë ndërmarrë hapa të mëtejshëm.

Ai thekson se në rast se nga hetimet do të konstatohet ekzistenca e ndonjë vepre penale apo subjekt në kompetencë hetimi, atëherë dosja do të merret në dorë nga vetë SPAK, siç ata kërkojnë.

6 Komente

 1. f
  ferizi

  Bythqire dhe ky si Kraja.

  1. R
   Realisti

   SPAKU deklaron: Ne e dimë çfarë ka bërë Berisha por do veprojmë pasi ai të ketë vdekur. Vetë atëherë ne do ta dënojmë me 25 vjet burg për të gjitha dëmet e sjella Shqipërisë. Të gjitha dosjet do mbyllen pas kësaj me fajtor Berishën që nuk jeton më. Ky është SPAKU që të gjithë ne paguajmë me nga rrogat tona.

   1. D
    Dardani i Ri

    Dumani duket se nuk u jep dum problemeve madhore nga krimi i organizuar dhe korrupsioni. Aty brënda është Sali Berisha me familjen e tij. Dumani nuk ka gisht për të trokitur në derën e Berishës.

    1. "
     "Drejtesi" shqiptare

     Dhe ky si te tjeret.Jane o te gjithe kukulla te Sali varremihesit,ose nuk kane kellqe.Dhe paguhen me rroga te majme.

     1. I
      Ilir

      Brravo drumani ka ligj ka aferim te ardhte ne shtepine tende ky masksaradhik

      1. F
       Forca e Ligjit

       Aferim Duman bej. Edhe pak dhe ja fut dhe Tik Dhalles ne kete maratone!

       Lini një Përgjigje