Përndiqte vajzën 11-vjeçare, dënohet shqiptari në Angli (EMRI)

16 Mars 2023, 16:19Kronika TEMA

Përndiqte vajzën 11-vjeçare, dënohet shqiptari në

Një 22-vjeçar shqiptar është dënuar me tetë muaj burg në Londër, pasi ka përndjekur një vajzë 11-vjeçare në Croydon. Erjon Sinaj, fillimisht u fiksua pas të miturës në një park, e më pas e përndoqi atë për dotë të tëra deri pranë shtëpisë së saj.

Fillimisht e ëma e vajzës mendoi se ai ishte një person që po tentonte t’i vidhte shtëpinë, por më vonë e kuptoi që fiksimi i të riut ishte vajza e saj, pasi ai qëndronte jashtë dritares së saj gjatë gjithë natës dhe herë pas here edhe trokiste në derë.

Rezistenca e tij vazhdoi edhe pas paralajmërimeve të policisë dhe fqinjëve që të mos e bënte më një gjë të tillë. Sinaj u mor në pyetje nga policia, u shpreh se kishte një ndjenjë të ndërsjelltë dashurie mes tyre dhe se askush nuk mund ta ndalonte atë që ta përndiqte.

Sipas prokurorit Sebastian Cox, Sinaj është kthyer në shtëpinë e vajzës edhe pas paralajmërimit nga policia, duke vazhduar të trokasë në derë dhe duke u përpjekur të mbante kontakte me të.

Avokati i Sinajt, Afzal Syed-Ali, argumentoi se klienti i tij nuk kishte qenë në gjendje të komunikonte me familjen dhe fqinjët e viktimës për shkak të pengesës gjuhësore, por megjithatë ai u deklarua fajtor për ndjekje dhe shkaktim të shqetësimit serioz.

Krahas dënimit me tetë muaj burg, Sinajt i është shqiptuar edhe masa e ndalimit që të mos kontaktojë me vajzën apo familjen e saj dhe të vizitojë banesën e tyre.

9 Komente

 1. S
  Shkelqesia e tij, Magjari i Surrelit

  Kryetari i ardhshem i Kuvendit Popullor. Çfare kishte me shume se ty Azemi, Zhelefina apo i Qimi i Pekajve?!

  1. k
   k

   Shqiptarët kanë deviacione kaotike në DNA.

   1. T
    Tata luigji

    Kelysh kurve pse si ta preu mendja se je ne fshatin tend. Te denohet 35 vjet burg dhe te deportohet nga ky shtet

    1. J
     Juli

     Në Ruanda hahaha

    2. P
     Parruca

     Shtaze! Ky duhet futur te pakten nja 10 vjet ne burg dhe te tridhet. Europa me keto ligje te buta dhe ndaj pedofileve si ky monstra po bie ne grope.

     1. ?
      ????????????????????????

      rrace e poshter pedofil

      1. L
       Liri

       Ky kafsha ka ardhur nga pylli ne londer che i duket vetja i bukur. Manjak pleher i paskruptull. Ka qëlluar me njerez te urte qe i janë drejtuar policise. Po të ishin ata nga xhamajka o nigerija ta shikonte ky trimi ku do ja varnin koqet per 24 ore.

       1. E
        Eda

        Na mbyten pedofilet...po ky paska qene plus edhe i manget nga trute,se nga momenti qe te paralajmeron policia qe "kujdes se eshte femije!!!",çfare pret më te ndodhe me ty si pedofil?! Rri nja 8 muaj ne burg tani...do ta gjesh një "dhëndër"!

        Lini një Përgjigje