Dha dëshmi të rremë në gjyqin për vrasjen e Pjerin Xhuvanit, arrestohet një nga dëshmitarët (EMRI)

16 Mars 2023, 11:40Kronika TEMA

Dha dëshmi të rremë në gjyqin për vrasjen e Pjerin

Donald Zane është një nga personat që ka dëshmuar në gjyq për vrasjen e Pjerin Xhuvanit, i cili është arrestuar nga policia.

Zane është arrestuar një ditë më parë në sallën e gjyqit, pasi dyshohet se ka dhënë dëshmi të rremë në lidhje me ngjarjen e 21 prillit 2021.

Mësohet se ky i fundit është shok i ngushtë i Mehmet Grecës dhe ndodhej në të njëjtën makinë me të, kur Greca u ndalua nga Struktura e Mbrojtjes së votës, grup i ngritur nga Partia Demokratike, ku bënte pjesë dhe i pandehuri Arbër Paplekaj.

Theksojmë se me herët është arrestuar dhe një tjetër dëshmitar, Miles Kurti, i cili akuzohet se ka dhënë deklarata kontradiktore me qëllim pengimin e hetimeve nga gjykata.

2 Komente

 1. x
  xzy

  Ky majtas në foto duhet futur në burg veçse për fytyrën prej krimineli që paska. Edhe sikur të mos ketë bërë asgjë. Në kohën e neandertalit njerëzit duhet ta kishin pasur surratin si puna e këtij. Gjysmë njerëz dhe gjysmë egërsirë.

  1. M
   Mondi

   Te denoheshin njerezit bazuar ne pamjen e jashtme, ty duhet te ta kishin futur plumbin ne goje me kohe.

  Lini një Përgjigje