Saimir Tahiri nesër disa orë liri për t’i dhënë lamtumirën e fundit të atit

16 Mars 2023, 11:30Kronika TEMA

Saimir Tahiri nesër disa orë liri për t’i dhënë

Ish-ministri Saimir Tahiri, do të dalë nesër disa orë në liri për t’i dhënë lamtumirën e fundit babait të tij, Bashkim Tahiri.

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve do ta shoqërojë atë në ceremoninë e varrimit, ndërsa tashmë kanë nisur procedurat.

I ati i Tahirit, u nda nga jeta ditën e sotme, ndërsa ish-ministri i ka shkruar një letër prekëse nga burgu.

LETRA:


O Ba, si nuk më prite? Me sa nxitim e more këtë rrugën e fundit dreqin. Të ndritë shpirti atje lart!

Mua më bëre dhuratën më të madhe ndonjëherë, më bëre burrë. Dhe rri i qetë andej, mos u mërzit më. Qesh e gëzohu siç bëje këtu me ne.

Sa here bëhesha gati po nuk ta thoja dot se më vinte zor, por ja po ta them tani që nuk më dëgjon më: Të dua shume Ba! Të duam të gjithë shumë shoku Bashkim.

Përgjithmonë!

Lini një Përgjigje