Gjyqi për Ervin Salianjin, caktohet anëtarja e re e trupit gjykues

16 Mars 2023, 16:40Kronika TEMA

Gjyqi për Ervin Salianjin, caktohet anëtarja e re e trupit gjykues

Gjykata e Apelit të Juridiksionit të Përgjithshëm ka informuar se është caktuar anëtarja e re e trupit gjykues për gjyqin për Ervin Salianjin dhe Jetmir Olldashin.

Na bazë të shortit elektronik, çështja i ra për gjykim gjyqtares relatorë, Elona Toro e cila zë kështu vendin e Edlira Petrit.

Njoftimi:

INFORMACION

Në vijim të komunikimit, mbi çështjen penale me të pandehur Jetmir Olldashi dhe Ervin Salianji, akuzuar për kryerjen e veprës penale “Kallëzim i rremë” i kryer në bashkëpunim, parashikuar nga nenet 305 dhe 25 të Kodit Penal, viktim/kallëzues i veprës penale, shtetasi Geron (Agron) Xhafaj,  Gjykata e Apelit të Juridiksionit të Përgjithshëm, ju informon si më poshtë:

Sot më datë 16.03.2023, çështja penale e lartpërmendur u shortua midis dy anëtarëve të trupit gjykues të përbërë prej gjyqtarëve Genti Shala dhe Elona Toro.

Në bazë të shortit elektronik, çështja i ra për gjykim gjyqtares relatore Elona Toro.

Në vazhdimësi, do njoftoheni për ecurinë e kësaj çështje.

Tiranë, 16.03.2023

GJYKATA E APELIT TË JURIDIKSIONIT TË PËRGJITHSHËM

4 Komente

 1. L
  Lanabregsi

  Kan dy vjet qe vijn verdall ,nuk ja u mbante bytha te lene ne fuqi vendimin e shkalles se pare,qe e denoj babalen me nje vit burg,edhe kjo gjyqtare do e zvarisi dhe nja dy vjet te tjera.

  1. T
   Turpi i Korces

   Cuditem pse ja zgjatin kaq shume nje mut - muti si Saliani , e perkedhelin sikur beri ndonje trimeri te madhe merre e plase te pakten nja tre vjet se eshte veper me dashje dhe ne bashkepunim bile bile ti hiqet e drejta per tu marre me politike nje bajge e keqe ngaloxhani i Korces , mos kete te drejte per misimdhenie pisi .

   1. T
    Tata luigji

    Saljan mos harro vajise bythen mos te marresh demtime sepse uria per kurva te reja eshte e madhe, tung o kurve

    1. T
     Trimi

     per nje pler si salianinuk ka nevoj as per gjyq po futeni mrena dhe hidhjani celsat ne oqean degjenerates

     Lini një Përgjigje