Turku vrau shqiptarin në Gjermani dhe iku në Izmir, Turqia nuk e ekstradon

21 Qershor 2022, 09:16Kronika TEMA

Turku vrau shqiptarin në Gjermani dhe iku në Izmir, Turqia nuk e

Vrasësit e një shqiptari në Gjermani, mund të mos dënohen për krimin që kanë bërë.

Mediat gjermane shtrojnë pyetjen nëse do të mbetet e pandëshkuar përgjithmonë vrasja gjakftohtë në lokalin “No Name” sepse vrasësi i dyshuar i shmanget ekstradimit në Gjermani me një “natyralizimi rrufe”.

Bëhet fjalë për Erkan A. dhe mikun e tij. Erkan A. 35-vjeç konsiderohet si rokeri më brutal dhe në listën e të kërkuarve të autoriteteve hetimore të Këlnit si një nga kriminelët më të kërkuar:

Ish-bosi i bandës famëkeqe Hells Angels “C-Toën”. Pas një arratisjeje gjashtëvjeçare, së fundmi ai ishte në paraburgim ekstradimi në Izmir, Turqi. Megjithatë deri më tani Turqia nuk ka pranuar që ta ekstradojë vrasësin e shqiptarit dhe mikun e tij.

Krimi i rëndë ndodhi më 19 shkurt të vitit 2016, ku shqiptari Kushtrim P. 29-vjeç u qëllua në fytyrë disa herë duke e lënë të vdekur në vend. Fillimisht u tha se krimi ndodhi pas një incidenti të momentit por më pas u mësuar se ai u vra sepse hyre në “shisha bar” të dy bosëve turq dhe aty gjeti një sasi droge me vlerë disa mijëra euro.  

Nga inati dhe në shenjë hakmarrje dy bosët turq kanë vënë një shpërblim prej 4 mijë eurosh për këdo që u sillte shqiptari që e akuzonin për vjedhje të lëndës narkotike. Natën e krimit dikush e spiunoi shqiptarin dhe dy turqit erdhën dhe e vranë.

6 Komente

 1. D
  Detari

  si ka mundsi vellezerit autochtonus vriten me njeri tjetrin? Rrofte Gjergj Kastrioti

  1. A
   Arbërori

   Detari Ehh more grekqir kur beni ironi dhe ju "greket e lashte"... Nese turqit kane vellezer ne ballkan ata jeni ju grekqirat, e njëjta rrace (muti)...

  2. L
   Labi

   Te vriten dy burra eshte normale duke pare dhe arsyen pse jan vrare,ai stan ate bulmet ka,po kur dy burra shkerdhehen me njeri tjetrin si bejne vellezerit e vjakut tend aty behet problem dhe keta quhen bythaxhi qe andej nga vjen ti jane me shumice,me i njohuri prej tyre eshte janulla,shko pyte dhe e heq kureshtjen.

   1. d
    devolliu

    E bre , sa te madhe e beni dhe juve ! Po vrasje "derby" eshte a derezinj . Sic dihet "derby" quhet ndeshja midis dy skuadrave te se njejtit qytet .

    1. B
     Béni

     Je i paparë o Labi... rrofsh, jam dhi tuj qeshë, a thua vallë e ha atë sendin janulla !!! i bëftë sa më mirë.????????????????????????????????????????????

    Lini një Përgjigje