Zbulohet metoda e re për t’i mbathur drejt Anglisë, mashtrimi që bënë çifti shqiptar

21 Shtator 2022, 11:10Kronika TEMA

Zbulohet metoda e re për t’i mbathur drejt Anglisë, mashtrimi

Ata mundën të hipnin në një aeroplan që nisej nga aeroporti Salento i Brindizit për në Londër me dy pasaporta false, por agjentët dyshuan për qëndrimet e udhëtarëve dhe vendosën t’i kontrollonin me pajisje shkencore dhe zbuluan se dyshimet e tyre ishin të bazuara mirë. Pasaportat në fakt ishin false dhe dy shqiptarët u arrestuan.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e 20 shtatorit kur agjentët e Polaria (Policia Kufitare Ajrore) prangosën në aeroport një 31-vjeçare shqiptare dhe një 27-vjeçar të së njëjtës kombësi.

Të dy iu drejtuan policëve të kufirit ajror, të ngarkuar me kontrollin e dokumenteve të pasagjerëve që niseshin për destinacione jashtë Shengenit. Ndoshta ata shpresonin të kalonin pa u vënë re nga udhëtarët e tjerë, por ata u ndaluan për një kontroll. Burri dhe gruaja i dhanë oficerëve dy pasaporta elektronike dhe dy bileta fluturimi për në Londër.

2 Komente

 1. çorbë fjalësh

  Shkruaj shqip, o qyqar! Ne nje titull njoftimi me 10 fjale - çorbë injorantësh, analfabetikë, qe i paguan pronari i gazetes me mirebesim!

  1. L
   Learti

   Pse pronari i gazetes Tema, Merua, te duket njeri qe njeh gjuhen shqipe ty? E ke lexuar ndonjehere? Ke pare sesi ai kokegdhe nuk di te beje as zgjedhim foljesh, as lakim emrash, as di rregulla sintakse, asgje? Ai e shkruan shqipen si i huaj, si te ishte serb - sepse mbase edhe eshte. E vetmja gje qe di te beje Merua (sic do shkruante Merua: "Di te bej") eshte nje kunilingus i gjate dhe i pandalshem per Ramen. Mendoj se e ka kriter shkrimin ne kete gazete vetem nese je analfabet funksional dhe servil i Rilindjes dhe serbeve.

   Lini një Përgjigje