“Më erdhi policia në shtëpi”, Milaim Zeka tregon tentativën për atentat në 2007

20 Shtator 2022, 14:49Kronika TEMA

“Më erdhi policia në shtëpi”, Milaim Zeka tregon

Analisti Milaim Zeka tregoi në një intervistë për moderatoren Sidorela Gjoni, se në vitin 2007 është njoftuar nga policia se një person ishte duke përgatitur një atentat ndaj tij dhe gruas, për shkak të profesionit si gazetar.

“Qytetarët as në Shqipëri dhe as në Kosovë nuk kanë besim tek shteti. I njëti person me psedoniomin Japan, i njëjti person kur në vitin 2007, policia e krimeve në Kosovë na kanë ardhur tek dera dhe na kanë paralajmëruar se ky perosn është kapur në përgjime duke organizuar një atentat kundër meje për shkak të punës si gazetar”, tregoi Zeka.


Ai nënvizoi më tej se shteti nuk funksionon për kapur këta persona që fakt rrezikojnë jetën e qytetarëve. Zeka shtoi se publikimi i emial-eve duhet parë me pozitivitet.

“Shteti shqiptar, prokuroria shqiptare në Shkodër dhe Kukës ka arrestuar kosovarë dhe i ka dënuar me 7 vite burg vetëm pse i ka gjetur nje revole një makinë edhe pse kanë pasur leje për armën.

Imagjinoni çfarë i kanë bërë policia shqiptare Fjolla Morinës. Iu gjet një pistoletë në makinë një artise dhe dënuar me 7 vite burg. Ndërsa një vrasësi i gjendet një arsenal me armë dhe as që arrestohet. Pastaj shoh anën positive të këtyre email”, tha Zeka.

 

2 Komente

 1. s
  selo

  Kush donte ta vriste kete idiotin?!

  1. A
   AC/DC

   Dashnori i grus tate . U be xheloz se enokte dhe ky grun e motren tate

  Lini një Përgjigje