Pasionet e ‘mbretit të kumarit’, fiksimi i Vis Martinajt për vajzat VIP dhe miss-et. Gazetari: Herën e fundit u pa tek fisi Avdyli në Shijak

20 Shtator 2022, 11:34Kronika TEMA

Pasionet e ‘mbretit të kumarit’, fiksimi i Vis Martinajt

Në pritje të përgjigjes nga policia e Shtetit, zhdukja e Ervis Martinajt vijon që të jetë kryefjalë prej një muaji në Shqipëri. 

Shumë gazetarë dhe analistë janë të ndarë 50 me 50 për fatin e mbretit të lotove, askush nuk ka një lajm konkret për Martinajn.

Dy janë skenarët para tavolinës së zyrtarëve të hetimit, i pari lidhet me vrasjen e tij nga kundërshtarët dhe i dyti me një inskenim.

Ishte kryeministri Rama ai që tha se shumë shpejt, do kemi një përgjigje zyrtare për fatin e Ervis Martinajt. 

Ditën e sotme gjyqtarja e Apelit Tiranë e përbërë nga relatore Edlira Petri vendosi të lërë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për policin Jeton Lami i cili shoqëronte, Ervis Martinajn.

Jeton Lami u arrestuar për shpërdorim detyre duke u akuzuar se ka ndihmuar Ervis Martinajn të lëvizte gjatë kohës që ishte në kërkim. 

Ndërkohë që të dielën, e 18 shatorit u transportua nga burgu i Shën Kollit në Lezhë, drejt burgut 302 në kryeqytet.

Jeton Lami u arrestua me 24 gusht 2022, ndërkohë që çështja e zhdukjes së Ervis Martinaj dhe përfshirja e ish efektivit të operacionales Jeton Lami është kërkuar të hetohet nga SPAK.

Gazetari Elton Qyno ka ngritur dyshime të forta se ‘mbreti i kumarit’ ka hyrë për herë të fundit tek fisi Avdyli në Shijak, me sa duket për të lidhur një aleancë, por prej aty nuk ka dalë më.

Silueta e biznesmenit Ervis Martinaj është parë mbrëmjen e 5 gushtit 2022 në ambientet e Hotel Adriatik në Durrës, me një Miss.

Ajo dyshohet se ishte e lidhur prej vitesh me Ervis Martinajn, por për çështje sigurie, Martinaj shoqërohej edhe nga agjenti i Operacionales Jeton Lami.

Ajo ka deklaruar para hetuesve se për herë të fundit është takuar me Vis Martinajn në 5 gusht, ku kanë kaluar bashkë natën në Hotel Adriatik.

Herën e fundit që u takuam ishte mbrëmja e 5 gushtit. Një i njohur i tij na shoqëroi për në një hotel në Durrës. Qëndruam aty atë natë dhe të nesërmen na mori. Unë ika për në shtëpi. 

Dy ditët në vazhdim kam komunikuar me të, por më pas u shkëputën kontaktet. Kam nisur të shqetësohem. Kam nisur të marr kontakt me persona të tjerë që mund të kishin dijeni për të, por nuk kam mësuar asgjë”.

Krahas saj, policia ka identifikuar edhe disa vajza të tjera që kanë patur lidhje intime me Martinajn. 

Ato i përkasin botës së modës dhe Instagramit duke patur dhjetëra mijëra ndjekës aty, ndërsa Martinaj njihej si personazh që i pëlqente të “shtinte” në dorë pikërisht personazhe të tilla.

Krahas miss-it nga Durrësi, prokuroria ka marrë në pyetje edhe disa vajza të tjera që dyshohet se kanë fjetur me Ervis Martinajn gjatë periudhave të ndryshme.

Të gjitha ato kanë dhënë versionin e tyre. Mbetet për t’u parë tashmë se cili do të jetë versioni i prokurorisë dhe policisë në lidhje me zhdukjen e Ervis Martinajt, për të cilin janë duke u bërë mjaft spekulime.(Voxnews.al)

20 Komente

 1. a
  asd

  I gjithe ky "lajm" eshte shkruar e stershkruar dhjetra here!!

  1. b
   bllok

   Pervec kesaj te Durresit ke ka patur ky?

   1. N
    Nik

    Ervis Martinaj ka hypur ne tragetin Durres-Bari i pajisur me pasaporte falco dhe i maskuar... E keni ne Maldive

    1. l
     lala gjoni

     pyetje e gabuar. Jo ke ka patur, po sa nga keto “VIP” ka shtypur thuaj

     1. X
      Xha Braho

      AH MOR DJEMA… I Q….PORTOFOLI I ELVISIT KETO MENDER MISSESH, DHE MODELESH….

      1. X
       Xha Sulua

       Eeeh mor Braho kto famozet e sotme japin dhe veshet per 5leke…mgj me mire qe i shtypte Visua se sa loqe perdredhurit e arabise qe jua bejn gopin si gryke sharrzi vrima vrima…ah medet!

     2. P
      Pensionist pa pension

      Si e ka emrin kjo kur.va? Kujtova se eshte Grida.

     3. p
      plazhisti

      Vis Martinaj eshte gjalle .Ja kush detaj e komproment ate qe varianti i vrasjes bie poshte .Ai perpara se te zhdukej i le porosi familjes :Kujdes se do t'ju kontrollojne!(Pra une po iki le ai te nenkuptohet dhe se pasi te hapet lajmi do ju kontrollojne).Nerse ai u muar peng apo do eleminohej ne kurthi e ngritur siç pretendohet , nuk do ti shkonte kurre ndermendje te linte porosi . Vis Martinaj eshte gjalle .

      1. H
       Himara

       Simbas teje Martinaj punonte ne nje organizate bamiresie dhe skishte asnje arsye te behej merak per livizjet e tija. Ai s'ishte budalla dhe e dinte qe ishte kriminel dhe si i tille heret a vone do kishte probleme brenda llojit. Detaji qe mendon ti nuk e komprementon aspak. Te gjithe njerzit me aktivitete kriminale i lene porosi familjareve te tyre per kujdes.

       1. D
        Detari

        Po eshte me motren tate bile . Pse se tregon informacionin tamam .

        1. Z
         Zana

         Jo vetem kaq, por Ervis martinaj u dergoi fjale prinderve qe t'ia nxirrnin edhe luanin nga Shqiperia ne vendin ku ai kishte blere nje vile 10 milion eurosh.

        2. L
         Lan

         Camet e shijakut Avdylajt vec ata mund tet shesin por besoj qe dhe atyre sdo i vonoj shum si rrac ….. po ta ken ber se jam shum shum lek ne loj

         1. A
          Anisa

          FEMRA VIPE PO ATO JAN BAXHELLA DHE KAN SHKUAR PER LEK SE MISE DHE VIPE NUK JAN BAXHELLAT QE MARIN PUNEN ME KURVLLIQE E DALIN NA BEHEN VIPE PROSTITUTAT DHE SILIKONET, KA VAJZA TE MIRA PLOT PO QE NUK I MARRIN NE PUN DHE PSE JAN ME 10 DHE EKSELENT DETYROHEN IKIN PUNOJN NE GJERMANI E KUDO SE KETU I DUAN PER NE KREVAT SEKRETARET DHE TE VETEQUAJTURAT VIPA LESHI.

          1. E
           Edlira

           Telenovela turke "Dashuri dhe diamante"! Booo..na e pështiroset fare me kete lloj/tip mashkulli-cub dhe keto trëndelinat materialiste qe i shkonin vete ne shtrat per interes!

           1. g
            geri

            ka**n n'p**h .....portale diarre ,shkruajne per injorancen dhe materializmin se ky popull kshu ka*lliqesh do.....vari lesht

            1. X
             Xha

             Pune kurvash dhe kurvaresh. Ja pra kjo është një pjesë e së ardhmes shqiptare.

             1. L
              Liki

              E ka que Iliri larg-larg Martinin se mos spak do ta shty ne mengele dhe do tregoj ku i mban liki tullat e dukatit. E dini sa qindra kg ari 24k ne tulla mban toka e shqipnis dhe kosoves? Shume-shume gjagji-shume kg . Se ne banka sben paret e pista , toka i haje , uji i prishe ama dukatin si ben gje te keqen .

              1. E
               Era

               Çfarë Vip-ash janë kto lloj vajzash? Kto janë kurva.

               1. a
                arqile

                Shkrime koti mbush e zbras .zbras e mbush.

                1. N
                 Nik

                 Na lodhet. Humbje e madhe per Shqiperine. Eshte bere me i rendesishem se Putini. Ky ishte nje rrugac qe nese eshte zhdukur mire ka bere, kudo qe te jete. Por ka lene nje mis rrugeve. Ata qe e kishin shok do i qijne fisin dhe misin. Jepni lajme kush hap vende pune e jo kush hap varre.

                 Lini një Përgjigje