Kërkoi lirinë, Apeli merr vendimin për policin që “mbronte” Ervis Martinajn

20 Shtator 2022, 10:38Kronika TEMA

Kërkoi lirinë, Apeli merr vendimin për policin që

Gjykata e Apelit të Tiranës, ka lënë në fuqi masën e sigurisë “Arrest me burg” për efektivin e policisë Jeton Lami.

Ky i fundit  akuzohet se ka lëvizur dhe shoqëruar disa herë me makinë të shumë kërkuarin e drejtësisë Ervis Martinaj.

Ish-agjenti i Operacionales, Jeton Lami është zbuluar nga kamerat e sigurisë teksa lëvizte me një makinë Audi A8, Ervis Martinaj, edhe pse ky i fundit ishte në kërkim nga policia për disa vepra penale.

Lami është parë për herë të fundit me Ervis Martinajn në një hotel në Durrës ku e ka lënë të shumë kërkuarin dhe më pas e ka marrë pas disa orësh.

 

1 Komente

  1. t
    tony

    Çfar lirie kerkon ky kryekriminel me dy funksione ky ka ka bere tradheti kunder shtetit shqiptar dhe duke dekonspuruar planet e polcise per ruajtur nje krye kriminel ne nje kohe si punojes i policise duhet te kishte njoftuar qe ne momentin e pare vendodhjen e tij oer arrestim. Ky eshte po aq i rrezikshem sa martinaj se eshte njelloj pjesetar krimi se ka mare milinonat duke i sherbyer atij ne vend qe te bente detyren per ate ishte betuar. Prandaj prokuraria mos te tregohet e bute dhe mos te genjehet nga genjeshtrat e tij dhe te tjereve qe jane jashte por te filloje te punoje me ish policin lami me te gjithe format se ai di aq shume dhe vetem ai mund ta zgjidhe dhe te kapet martinaj ok

    Lini një Përgjigje