"Albani është ai që i *** motrën Donaldi", këngëtarja i përgjigjet Albano Bogdos: Tregove injorancën tënde, masa ligjore po merren

3 Tetor 2023, 14:18Lifestyle TEMA

"Albani është ai që i *** motrën Donaldi",

Beatrix Ramosaj ka reaguar lidhur me një deklaratë denigruese të Albano Bodgos për eksperiencën e këngëtares në BBV dhe marrëdhënies intime që ajo pati me Donald Veshajn.

Në fakt, nuk ishte humori që e vuri aktorin e ‘Apartamentit 2xl’ ajo që bëri që shumë njerëz ta drejtojnë me gisht, por fjalori dhe gjuha denigruese që Bogdo përdori.

Por përtej asaj që komentuan të tjerë apo edhe dënuan të tjerë, një koment për t’i vënë ‘kapakun’ duket se e ka pasur edhe vetë këngëtarja Beatrix Ramosaj e cila shpreh keqardhje për cenimin e dinjitetit të grave në vendin tonë, por jo vetëm.

Ajo shkruan se është pikërisht seksizmi i përdorur nga burrat shqiptarë ajo që nuk po dëmton vetëm atë si figurë publike por të gjitha gratë dhe vajzat.

“Ofendimet, cenimi i dinjitetit dhe moralit, e mbi te gjitha shpifjet nuk jane vese te cilat me karakterizojne. Por ndryshe nga une, zoteria Albano Bogdo i zoteroka keto vese dhe i shfaq ato gjithe krenari duke i fshehur nen petkun e "komedise satirike".

Por une doja t'i thoja qe me ato fjale denigruese dhe te paverteta nuk me ka lenduar mua, as vellain e as familjen time nese ky ka qene qellimi tij, sepse kemi vite e vite qe jetojne realitetin e hidhur te shoëbizit shqipetar e tashme jemi imun ndaj tij.

Me kete qendrim ti ke lenduar vajzat e grate shqiptare qe kerkojne inspirim e shprese ne Shqiperi! Ti me kete qe ben e mbyt ate dhe tregove dhe njehere injorancen e mashkullit shqiptar qe do te ngrej veten duke ulur femren!

Sa per kontributin tone ne muzike, zoterise ne fjale do t'i duhet te kthehet shume prapa ne kohe nese vertet do te analizoj nga fillimi se cfare arti i kemi dhene une dhe vellai im, Albani, muzikes shqipetare.

Ndersa per te tjerat, masa ligjore po merren.

P.S.

E vleresoj mbeshtetjen e jashtezakonshme qe me keni dhene mua dhe famijes time keto dite. Ju falenderoj te gjitheve!” – shkruan Beatrix Ramosaj.

Kujtojmë se teksa po ironizonte largimin nga muzika të Alban Ramosajt dhe Feros, Bogdo e prezantoi Albanin si ai tipi që i *** motrën Donaldi në Big Brother. Nëpër komentet në rrjetet sociale, shumë e kanë kritikuar aktorin për batutën e tepruar që ai ka bërë në një emision televiziv. 

6 Komente

 1. N
  Noci

  Dakord,nuk eshte mire te flitet publikisht,sipas asaj qe ben sex publikisht,pa pulle te kuqe .Te pakten leri te te mbrojne te tjeret sidomos ata qe u mban shpina

  1. K
   Kohë kurvash?

   Mirë e ka Beatriksi, nuk ka prova që Donaldi e qiu. Janë puthur. Fjetën bashkë kot për qejf për teatër. Te divani i futi duart ai asaj dhe kaq. Në kohën e Xhaxhit Enver, Beatriksi me ato lloj shfaqjesh imorale do ishte në burg, kurse familja e internuar, farefisi me damkë në biografi. Kurse Albano do ishte heroi komunist përherë vigjilent. Sa kanë ndryshuar kohët!!!

   1. k
    kush s'pa e don ate (!)

    lene maj zojusha VIP e mos u merr hic me nji ket hajvan A-.B qy s'di me perdor iher tonalitet njeriu normal ,por cirret si gomar stani TV . Seksi s'asht nji qejf i denueshem i njerzimit ,por nji knaqsi shpiurtnore qi ne e bajm ku na vjen mare .Pasandej duhet me cek , se te tan qihen (mfalni per gjuhn e sinqert ) sot , sepse asht gjaja ma e mir nga gjithcka ka kjo jete ,kjo Bote .Cfar na ban tjeten te lumtun ne si njeri vec seksit ? Asgja . Pra ,hiqi mos ja kthe ktijna gomarit ,e baj qejf ,se pasha zotin na ka lodh ,kto banalitet moralistesh qe edhe atyne ju qihen gjith qejf femnat . boll ma ,se na e ngritet nervin me ksoj badalliqesh . E pat videon e Luanes ? Rrini maj aty e bani qejf jo llafe

    1. r
     rimi

     Ti vete u kruajte me Donaldin prandaj ske pse e kruan me te Albani le ti q*je motren ketij Albano katundarit se Donaldi nuk te ka perfolur fare prandaj mos u kruaj kot....

     1. T
      Tropoja

      Shume ofenduese fjalet nga ky biçim aktori..por albanistani nuk do ndryshoje mentalitet, te pakten edhe per disa shekuj.

      1. a
       ardit

       Te dy medioker jeni...nje hajvan si Bogdo dhe nje "artist" hajdut si Veshaj...

       Lini një Përgjigje