Gruaja fluturoi 4800 km për një takim në internet, por dyshohet se u vra për  t’i marrë organet

25 Nëntor 2022, 22:10Lifestyle TEMA

Gruaja fluturoi 4800 km për një takim në internet, por dyshohet

Një grua që u gjet e vdekur pasi fluturoi në Peru për të takuar një burrë që takoi në internet mund të jetë vrarë për organet e saj, kanë thënë autoritetet.

Pesëdhjetë e një vjeçarja Blanca Arellano, nga Meksika, takoi një burrë peruan në një aplikacion lojrash dhe pas disa muajsh bisedë në internet, ajo udhëtoi më shumë se 4800 km për ta takuar atë në jetën reale.

Familja e Arellano-s thotë se ajo shkoi në Lima më 31 tetor për të takuar 37-vjeçarin Juan Pablo Jesús Villafuert.

Ajo komunikoi për herë të fundit me familjen e saj një javë më vonë, më 7 nëntor, kur i tha mbesës Karla Arellano se gjërat po shkonin mirë.

Megjithatë, ndërsa ditët kaluan pa asnjë komunikim të mëtejshëm nga Arellano, mbesa e saj postoi në Twitter në përpjekje për ta gjetur atë. Në postim, Karla tha se familja kishte frikë për jetën e saj.

“Nuk e kisha menduar kurrë se do të isha në këtë situatë, por sot po kërkoj mbështetjen tuaj për të shpërndarë këtë postim dhe për të gjetur një nga njerëzit më të dashur dhe më të rëndësishëm të jetës sime. Tezja ime Blanca Olivia Arellano Gutiérrez u zhduk të hënën më 7 nëntor në Peru. Ne kemi frikë për jetën e saj.”

E dëshpëruar për të marrë disa përgjigje, Karal iu drejtua edhe Villafuertes, e cila i tha asaj se halla e saj kishte vendosur të kthehej në Meksikë.

Më 9 nëntor, një peshkatar vendas gjeti një kokë pa fytyrë në portin e Huacho, sipas El País. Më vonë, u gjetën gjithashtu një krah dhe një bust - pa organet e tij - si dhe një gisht i vetëm me një unazë.

Autoritetet ishin në gjendje të përcaktonin përfundimisht se pjesët e trupit ishin Arellano pasi familja e saj ishte në gjendje të identifikonte unazën.

Më 17 nëntor, Villafuerte u arrestua nga policia si i dyshuari kryesor në vrasjen e Arellano dhe hetuesit po shqyrtojnë nëse vrasja kishte lidhje me marrjen e organeve.

2 Komente

 1. ?
  ??

  Keshu esht kur bredh mas ka,,,t deri ne fund te botes , qari dhe qederi jan vlla e moter.

  1. H
   Henk

   Gruaja fluturoi 4800km ??? Ça ishte ajo, shpend?? Hajde përkthim me Google Translate hajde, vk...

   Lini një Përgjigje