Ankohet portali i familjes Berisha: Duan që Salianji të mos kapë afatet e amnistisë

1 Mars 2024, 17:38Politika TEMA
Ankohet portali i familjes Berisha: Duan që Salianji të mos kapë

Portali i familjes Berisha, ka dalë zbuluar, duke treguar se amnistinë e duan për njerëzit e tyre, me në krye Ervin Salianjin.

Në një shkrim të kësaj të premte, portali i familjes Berisha ankohet se PS dhe gjykata janë koordinuar, që Salianji të mos kapë afatet e amnistisë.

Pra tani kanë dalë hapur, duke mos pretenduar më pafajësi, por duke kërkuar amnisti.

Kujtojmë që Salianji është dënuar me një vit burg në Gjykatën e Shkallës së Parë, për shkak të sajimit të çështjes “Babale”.

Por edhe pse ka më shumë se një vit që është dënuar, gjyqi për Salianjin është duke u zvarritur pafundësisht.

Dhe arsyeja është e qartë: Salianji kërkon të përfitojë nga amnistia, që mos të shkojë në burg.

19 Komente

 1. B
  Besniku

  Jane paguar parate aty ku duhet. Ky do denohet me nje sherbim prove rreth 1 muaj. Prokuroria ka pase prej vitesh denoncime qe ky maskara, bente video per shantazh dhe merrte shuma te medha, bente pislleqe, duke ngritur kurthe ne favor te parallinjve, duke i futur ne gracke grate e pafajshme me qellim ndarjen e tyre nga burrat kundrejt pageses. Ky eshte denoncuar per krijimin e nje bande, me anen e te ciles bente survejime, pergjime, kapje ne flagrance ne hotele e motele, prandaj si mund te denohet nje njeri kaq i rendesishem? Ku i ka Prokuroria keto denoncime? A jane verifikuar. Nuk besohet pasi ai u kap ne flagrance per nje kurth ndaj nje ish ministri te Brendshem, perdori shuma te medha bashke me Gaz Bardhin me porosi te nongrates sa detyruan Z.Xhafa te dorehiqej. Te gjith e dine se kush i ka marre parate, bile shuma te medha qe te mps denohet.

  1. S
   Shkembi

   Ky eshte nje turp tjeter i drejtesise sone e cila lejoni qe jeten tone ta marrin neper kembe intrigantet e shpifesit

   1. D
    Drejtesia

    Katundari Salianji duhet ta beje burgun e mjaft i beri fresk cubit Sali por edhe ne enderr te shikoj kur Ilir Mutja para ca ditesh ne gazete tha se e donte president.Mbas burgut te shkoje te ruaj dhite andej nga ka ardhur.Uroj qe zgjedhjet e tjera te behen me lista te hapura dhe deputetet te zgjidhen nga zona ku jetojne.Deputet nga lista e kryetarit pa votim nga populli asnjehere. Vetem keshtu do shpetojme nga minjte e haleve e ndyresirat e ketij vendi.

    1. A
     ABC

     Salianji kopili i Sheges se Korces te therrase ne ndime dashnoren kuricken Grida Suma.

     1. p
      pilo Lala

      Salianji do haje rroten e sallamit ne burg. Do veje si Cecua, keta te PD jane maestro per te perfituar nga shtyrja e seancave, por Gjykata do e coj ne burg ne 15 Mars Salianjin. Te shikojme do i shkoj Grida ne burg.

      1. M
       Mendoni edhe për Gridën

       Normale, me kë do rri Grida po u burgos Salianji?

       1. d
        denoncim

        Ore, po keta qe kane pase nenen kurve si Saliu me Sheqeren , si ky Salinjani me Shegen... te gjithe keta kerkojne te rregullojne Shqiperine dhe shqiptaret, ndoshta qe ti kthejne ne kurva dhe kurvare te gjithe se deri tani gjysma jane te till, vetem ata qe vijne ne protestat revolucionare te Saliu duke marre rroge dhe ikijn te kenaqur.

        1. A
         Aron

         Pra, kane hallin e Salinjanit. Vetem me kaq nuk duhet te merren seriozisht.

         1. D
          Daullxhiu

          Salinjan intriganti duhet te denohet dhe qerrohet nga politika, eshte kokrra e piskuriqit.

          1. M
           Mondi

           Une se kuptoj kete Drejtesi?Ky ,qe eshte nje Fytyre shume Shkerdhate,dihet,por pse ka mbi 1 vit qe ka marre denimin e Merituar,ky eshte akoma i lire.Duhet te shkoje ne Burg per Mashtrimi. Qe bene me Babalen.Kur te dake nga Burgu ai kurre nuk duhet te kete te drejte te merret me Politike.Keshtu funksionon ne gjithe Boten,vetem ne Shqipni jo.

           1. E
            E hongre Salianj, keq e ke punen, e kupto aaaaaa..

            Saliani trim nga Devolli nuk a ka per gjo 1-2 vite burg, ma i fort de del andej, e ka kuptu mire ai kte. Bojini lshim, lejonja ra kry burgun afer shpise ne Drenove.

            1. S
             Shkembi

             Kjo qelbesire duhej te ish prej kohesh ne qeli dhe une cuditem me keto shtyrje te peshtira per ekzekutimin e vendimit

             1. .
              .......

              Oh sapunin saliani...bashke me saliun tend....shkerdhata njerez basfarde muti...kush voton keta bajga jane shkerdhata..

              1. Y
               Y. H

               Nuk e ka fajin Salijanleshi, por kjo gjoja drejtesi e re.

               1. D
                Devolliu

                Mos ma ndy Devollin tim me fytyrën e poshtër te këtij mashtruesi . Salianji është nga Lozhani , nga malet e Gore-Oparit ku ha pula gurë , me dhjetra km larg Devollit tim , trim , puntor e i begatë

                1. V
                 Vici i faros

                 Amnistia duhet te behet duke perjashtuar jo deputete po edhe c’do zyrtar sado i ulet qe te kete qene te perjashtohet nga falja po ta beje kokerr me kokerr burgun e ti hiqet r drejta per tu zgjedhur bile edhe ne profesion mos kete te drejte te japi mesim nje palaco .

                 1. Z
                  Zyber

                  Une nuk kuptoj nje gje ,ke quajne amnisti keto , ulje denimi apo ulje denimi plus qe quhesh qe nuk je denuar fare dmth kartele penale e paster? Se ne Shqiperi ndodhin çudira, po qe kjo e dyta, shqiperi te kam dhjerë, s'te kuptoj asnjeherë

                  1. T
                   Trimi

                   Futeni brenda kermen qe populli mos te degjoj per nje vit te pakten teorit e ketij pederasti

                   1. A
                    Ardi

                    My pinxhuku ,pushti e sharlatani salihajni duhet te ishte me Kohe ne burg ,por me mire vone se kurre. Te qerohet Jo vetem nga politika nje zagar rrugesh si ky birbo....?

                    Lini një Përgjigje