Balla takim me ekspertë të Bundestagut, zbardhet fokusi i diskutimeve

1 Shkurt 2023, 11:09Politika TEMA

Balla takim me ekspertë të Bundestagut, zbardhet fokusi i diskutimeve

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla së bashku me Kryesinë e Grupit kanë zhvilluar sot një takim me ekspertë të Bundestagut gjerman, ku kanë diskutuar mbi rolin e ri që do të ketë Kuvendi në fazën e procesit të anëtarësimit në Bashkimin Europian si dhe rritjen e transparencës me qytetarët.

“Bashkë me Kryesinë e Grupit Parlamentar Socialist dhe me ekspertët e përzgjedhur nga Fondacioni Friedrich Ebert diskutuam mbi rolin e ri që merr Kuvendi në këtë fazë të procesit të anëtarësimit në Bashkimin Europian, mbi nevojën e një reforme në mënyrën e organizimit të Kuvendit në komisionet e përhershme dhe në rritjen e transparencës me qytetarët dhe mbi përmirësimin e llogaridhënies dhe kontaktet me zgjedhësit.

Dy ekspertët në Bundestagun gjerman, Dr. Sven Vollrath Drejtor i Departamentit për Europën në Parlamentin Gjerman dhe Christoph Thum, këshilltar për Politikat Europiane në Grupin Parlamentar të SPD, do të vijojnë të asistojnë Grupin tonë parlamentar”, është shprehur Balla.

1 Komente

  1. K
    Kalec Dega

    hahhahahahhahahhahahhaaaaaa, lol

    Lini një Përgjigje