Bamir Topi: Berisha të bërtasë sa të dojë, nuk e beson më njeri. Ramën e kemi sebep prej tij

24 Shtator 2022, 18:26Politika TEMA

Bamir Topi: Berisha të bërtasë sa të dojë, nuk e beson

Ish-presidenti i vendit Bamir Topi ka folur këtë të shtunë për situatën politike në vend përballë gazetares Nisida Tufa në emisionin “Kjo Javë” në News 24. Topi deklaroi se çdo gjë drejtohet nga kryeministri dhe jo nga qeveria, pasi shtoi se prej kohësh kryesocialisti nuk ka ekip në politikë.

Ai e ka quajtur qeverinë dhe kryeministrin “të dobët” duke thënë se “përveç ekstravagancës në komunikim nuk të ofron asnjë besim për të udhëhequr Shqipërinë në sfida më të forta”. Sipas Topit, një qeverisje tjetër që do ishte përfshirë në kaq shumë skandale që është përfshirë qeveria e Ramës, do të ishte  larguar.

“Nëse do më pyesni se cila është arsyeja se edhe sezoni i verës ka qenë i mbushur me politikë, tregon se aktorët kryesorë politik, nuk mendojnë në mënyrë të ftohtë, për të ndjekur secili atë rregullin e jetës, por mendojnë si të projektojnë të ardhmen e tyre në pushtet. Një vend që ka inflacion ligjërimesh politike, në atë vend gjërat nuk shkojnë mirë. Unë si një aktor i vjetër i politikës, e kam parë këtë verë politike si njerëz që janë në hall. Por nëse shkon përtej deklaratave dhe sinqeriteti i tyre,  shihet se halli i tyre nuk është halli i njerëzve.

Kur gjërat nuk funksionojnë, atëherë gjërat do të mbulohen me zhurmë. Së pari do rezervohem shumë nëse do e quaj qeveri apo pushteti i kryeministrit, sepse ka vite që në politikë nuk shohim ekip. Kjo e keqe Shqipërisë ka nisur t’i vijë në 2008, sot Berisha të bërtasë si të dojë, Berisha nuk bind më njeri, sepse nëse ka një përgjegjës për atë që Rama demonstron sot, është Berisha. Ramën me këtë pushtetet e ka prodhuar Berisha me ndryshimet kushtetuese të 2008”, tha ai.

Por a ka një lëkundje të qeverisë nga skandalet?

“Jo! ky është paradoksi. Çdo qeveri tjetër më këto situata do t’i kishte ditët shumë të shkurtra… Nëse do më pyesni se cila është arsyeja se edhe sezoni i verës ka qenë i mbushur me politikë, tregon se aktorët kryesorë politik, nuk mendojnë në mënyrë të ftohtë, për të ndjekur secili atë rregullin e jetës, por mendojnë si të projektojnë të ardhmen e tyre në pushtet.

Një vend që ka inflacion ligjërimesh politike, në atë vend gjërat nuk shkojnë mirë. Unë si një aktor i vjetër i politikës, e kam parë këtë verë politike si njerëz që janë në hall. Por nëse shkon përtej deklaratave dhe sinqeriteti i tyre,  shihet se halli i tyre nuk është halli i njerëzve. Kur gjërat nuk funksionojnë, atëherë gjërat do të mbulohen me zhurmë.

Si konsumator i lajmit për inceneratorët, është skandal, nuk jam nga ata njerëz që flas pa pasur shifra reale,  por bazohem në mekanizmin që ka demokracia. Shohim një opozitë që edhe kur ka opozitë që është e përçarë, një kryeministër që e ka figurat nën thundër Kuvendin, një parlament të përbërë nga njerëz që pjesa më e madhe janë indiferentë. Një nga sandalet që thellon më shumë atë që fola deri tani.

Është një situatë e zezë. Ku janë partitë aleate të opozitës? Ku janë ata që deri dje u futën në zgjedhje në një koalicion që premtonte fitore sipas Bashës? Kur s’ke fuqi, atëherë dalim që çfarë prisni nga populli?!”, u shpreh Topi.

81 Komente

 1. m
  miri

  mos e lidhni saliun me ramen dy persona komplet te ndryshem

  1. S
   ShkelXeni bythqir e vrases nongrata

   Shiko Bamir, Salihu eshte nje injorrant sepse eshte e thjeshte …Fakti eshte informacion pa emocione…opinioni eshte informacion plus eksperience…INJORRANCA eshte opinion pa informacion dhe se fundi GOMARLLEKU (Salehu) eshte opinion qe injoron FAKTIN ….injorrant e gomar ky eshte Saleh bin Brrisha

   1. E
    Edi Rama ështe hajdute dhe ështe jev Turke

    Edi Rama ështe Turke muti një lloje si Sali Berisha dhe ilir spiun.

    1. K
     Kalec Dega

     lol- Edmin Rahmani(edi rama) = Ja t'i japim fund, thashethemeve dhe teorive bolshevike: Te jesh me Berishen, do te thote qe je nje shpellar i pakorrigjueshem, te shpresosh te Meta, je tipik fshatar por te besosh se Edvin Rama eshte ndryshe, je i semure psiqi

    2. F
     Feizo Qerozi

     Tope tope o Bamir. Rama nuk ka ekip thote ky loqia. Se sipas teje ekip kishte Sala, hahaha, ku ministrat I kishte vene nen bythe eunuku Zen sypeshkaqeni. Apo kishte Like katundari, ku ministrat i shante me nene e babe, njeri me kot se tjetri. Ekip ke pas vetem ti o Bame, ekip pijanecesh ne presidence. Ik futi ndonje pace gjekundi e hajde fol.

     1. Z
      Zeqo pilafi

      Saliu kishte ekip: Aldo bythen me shoke. Saliu mburret me Naton dhe Vizat, hahaha. Po cfare ndertoi Saliu? Si e ndau pasurine kombetare? Si e ktheu pronen? Si I shkerdheu parate nga remittances? Cfare uzine ndertoi? Cfare shkollash? Cfare spitalesh? Cfare rrugesh gjysmake? Nje mut beri, injoranti I mutit. Beri Gerdecin, 21 Janarin,

     2. R
      Rea

      Po rama e ka cuar vendin drejt zhvillimit askush tjeter

      1. F
       Flase

       Te theme dhe une? TOPI eshte fare tope gomeri; si u be presdent? Me 6 deputete te Fatos Nanos qe pagoi Sali Sheqerja. Ka korrupsion ketu baùir? Po politike me parà ka ketu?Ik pirdhu si ju jeni aksidente per Shqiperine; hiq nje Moisi!

       1. N
        Naim Frashëri

        Se luan as Topi, Nje President Kur , Ishte Bamir Topi.

       2. V
        Vranakonti

        Eshte e vertete,Rama e ka çuar shqiperine drejte zhvillimit dhe populli ka besim se do jete Rama ai si kryeministri me i mire i vendit qe do t'a çoi akoma me perpara shqiperine. Vizioni i tij eshte plot shpresa,, me keto vepra te medha qe ka bere dhe po bene, si Porti i Durrsit, aeroporte,rruge e shume gjera te tjera. Mbi te gjitha Rama punon per shqiperine dhe nuk te vret si Sali Berisha te qe te vjedh dhe te vret.

        1. R
         Raimond vlonjati

         Po po Rama ka vizion te madh shume sidomos per te vjedhur , per te ngritur cmimet e Karburantit, te rruve se keshtu vjedh cdo gje dhe nga keto vjedhje Rama hajfuti , deri tani e ka cuar Shqiperine ne vend te pare si vendi me i korruptuar ne Bote, dhe te rinjte po ikin nga Shqiperia ne turma me te medha edhe se Sirianet ,saqe perdite tv Franceze e Britanike, flasin per mijera te rinj Shqiptare qe ishkojne me gomone ne ANgli ngaqe Vizitoni i Rama hajdutit eshte ta boshatisim Shqiperine nga Shqiptaret dhe ta mbushim me Bangladeshas

        2. R
         Realisti

         Bankë. Edhe një parti që bëre nuk dije si ta drejtoje... dhe të nxorën nga dritarja. Cne ti të kritikosh të tjerët se si të drejtojnë Shqipërinë. Copa e koqes.

        3. D
         Dritan

         A u bere i gjalle ti o Bamir

         1. E
          Endri

          Edi Rama eshte me mire se te gjithe ju bashke

          1. N
           Nardi

           Po ti bjeri berishes cpune ke me Ramen qe kapesh kot

           1. A
            Ani

            Rama ka punuar vertet shume per vendin sepse ka sjelle shume zhvillime , ndryshe nga te tjeret para tij

            1. K
             Kalec Dega

             Ty te besojnne akoma me shume o Bamka e derrit, ska ofendim me te madh , te quash nje islamik derr, apo jo? - - lol = Ndoshta Presidenti me legen qe ka pas Shqiperia, pasi Meten e quajti te mrekullueshem Rama vete.

             1. K
              Kunder shpellareve

              Ore Kalec vete shkruan dhe vete qesh. Me duket se e paske kuptuar idiotesine qe ke shkruajtur?! Te paska ikur truri me pushime te perhershme, more i mjere.

              1. K
               Kar Kalec Dega

               Ik o robqiri i Janulles se po te shkerdhen motren Grenell bythqiri , pederasti Agimit te Arte ne Shqiperi , ik se na hape barkun gabzer i Janulles

              2. T
               Turi

               O bamir zure mend ti se deri dje ishe mik i sales

               1. S
                Sindi

                O bamir sa lek I ke syzet??

                1. S
                 Semi

                 Po ik ti mer rak ku merr vesh nga politika

                 1. g
                  gyshi

                  o bamir po ti akoma merresh me kte pune shkoi gyshi 60 vjec gjithmone ne gjume te pash sben per politike

                  1. G
                   Goni

                   Bamir topi shyqyr qe e kuptove sesa pleher esht saliu

                   1. P
                    Prushi!

                    Situate e zeze, eshte vetem ne kokat tuaja te ndryshkura qe nuk beheni dy bashke. Skandalet te sajuara nga nje opozite qe me shume i ngjan me nje shporte karavidhesh qe ecin seprapi ne drejtim te paditur. Inceneratoret ishin projekte te LSI-se te mbrojtura prej tyre dhe te ideuar po prej tyre, t; abuzuar po prej tyre me pronaret e zgjedhur po prej tyre. Kur pane qe ju iken prej doresh familjes Metaj keta i akuzuan per hakmarrje dhe jo per te vene drejtesine ne vend. Bamiri kurre nuk u ngrit si politikan edhe kur u frustua si President nga babai i tij ne shpirt Berisha. Kur e kundershtoi mori mallkimin e tij si horr bulevardi. Kaq . Se er keta ka te thuash ne netet e dimrit pambarim.

                    1. m
                     marjo

                     Berisha nuk ka me asnje llogjike kur flet por dhe ti o Bamir pa lidhje ke folur ne kete rast

                     1. m
                      miri

                      nuk e kuptoj pse doli Bamiri ne keto konkluzione per qeverine momentale kur duket qarte qe jane bere zhvillimet e duhura ne vend

                      1. M
                       Mili

                       Sa palidhje fol ky bamir topi se kuptoj

                       1. R
                        Reda

                        O ka punu Rama per kete vend o ska punu kush

                        1. m
                         moli

                         Sebep nga Saliu te kemi o Bamir Topja qe ke hyre ne librin "Gines" ku pasi arrite majen me te larte ne nje karriere politike te nje vendi duke u bere President ,kerkove te behesh Krye.ar partiçe.Rama nuk u be ndonjehere me Saliun se e kishte ofendim si çun Tirone qe ishte ndersa ti e tregove vehten si lapanjoz nen hyqmin e tij.Edhe kur e kundershtove ne 2011 e bere per te rruajtur menderen tende ,ku ma merr mendja dikush te ka udhezuar.Te gjithe ju Tironsit qe iu bashkangjitet Sali Berishes jeni pjese e çorbes qe gatoi ky kriminel ne kete vend.Ndaj heshtja eshte me me intelekt se sa prononcimi qe beni o Bamke Topja!

                         1. K
                          Kokrra e legenit

                          O Gomare deti o paçe pilafe , gjigandi Rama eshte bekimi zotit per Shqiperine kush mendone qe eshte me i mire se Rama kush Babalet e PD qe financohen nga Rusia apo Monika me spiunin I.M Peco Vasili apo Fatmir Gerdeci apo Nard Ndoka .Je kokrra e gomarit

                          1. N
                           Nisi

                           Dalin dy lepuj dhe duan te kapen me luan ikni o bamira o salira se keni marre fund

                           1. L
                            Lumbo

                            Akoma flasin kto grupe pleqsh te vdekur per situata konkrete rrini ne shtepine tuaj dhe mos flisni per tema te tilla se sjeni me

                            1. A
                             Albi

                             Po ik mor bamire se saliu dhe ti nuk jeni asgje me shume se funderrina te ketij vendi

                             1. G
                              Geri

                              Se di se si po shan saliun ti kur deri ditu rrije haje e pije me te

                              1. L
                               Llazi usa

                               Nga Sali kurva te kemi ty peshqesh o Bamir kurva, se ti je kelyshi tij, ndersa Edi Rama ka ardhur me merit ne ate vende, se ka vizjone, ooo trap!

                               1. T
                                Tata luigji

                                Dhe ti Bamir si i vjeter ne politike shkelqimi jot ka qene se duke qendruat ne breket e berishes dhe nuk te kemi njohur mire, tani qe ke dale je i zene me lloto sportin, ik ha ato lek qe shite sistemin e drejtesis

                                1. V
                                 Vëzhguesi

                                 Plotësisht dakord me mendimin tuaj , z Tata luigj ! Ky Topja është një parazit dhe dembel që ka mbijetuar falë Saliut , që për gjeopolitikë i duhej një tiranas në kryesinë e p.d -së . Edhe kur e bënë president , i njëjti model ishte . Tani që Sala e ka marrë tatëpjetën , thotë ndonjë fjalë për të treguar se është gjallë . Ky nuk ka lënë asnjë gjurmë , në jetën e tij 20 e ca vjeçare , si politikan i rangjeve të larta . Në vilën që i kanë ndertuar , le të pleqërojë i qetë , duke konsumuar paratë e drejtësisë dhe të hajë ndonjë top hallvë.

                                2. P
                                 Preshi I lushnjes

                                 Bamka nje qenie e tredhur nga salihi

                                 1. h
                                  hahahah saleh hamuti me doren lart si Nastradin

                                  hahahaha kur mer edhe Kafsha Primitive Poza si Politikanet e Botes haaaaaaaahahahahaah Muti Plak rrethu nga avulli halese Politike hahahahahaah

                                  1. J
                                   Jari

                                   Kur kerkon te duket si politikan me pervoje dhe te japi men ky trapi,me vjen ne mendje Jovan Bregu qe thoshte t'ja japesh vetes bam.Kur ishte mender president, Sala e quante horr bulevardi e nuk e pirdhte per asgje dhe ky mavria rrinte si mut.

                                   1. T
                                    Tomorri

                                    Memecit i erdhi goja.Edhe ky shkollen e Berishes ka pervetesuar.

                                    1. T
                                     Tajari

                                     Dhe Saliun e kemi peshqesh nga ju te PD-së.

                                     1. A
                                      Aleksander

                                      Pse topi ka kene president i Shqiperise???? KUR?

                                      1. A
                                       Aleksander

                                       Pse topi ka kene president i Shqiperise???? KUR?

                                       1. S
                                        Sali Legeni

                                        Ik o Bame e boj shurren!

                                        1. E
                                         Ed

                                         BAMIR PO RAMEN CKE APO KE VJEDHUR ME BERISHEN DHE KE HALL SE PO U DENUA BERISHA METAJ TE VJEN RADHA LAJE GOJEN PARA SE TE ZESH NE GOJE EDI RAMAN . KRYEMINISTER ME I MIRE QE KA PARE SHQIPERI NDONJE HERE.

                                         1. N
                                          Nga nje komhi i Batos

                                          Bato more Bato sa ishe posht Saliut nuk i bere gek nje here po quanit perendi tashi si ju zboi na dolet te zgjuar ndersa per Ramen te gjthe ju te djathte te majte ballista e . . . .sta nukpashoni sa nje sne e RAMES sa ka bere ai ju as per 100 vite nuk i beni dot po te lumte ja more postin e presidentit Saliut edhe na del na shet mend

                                          1. I
                                           Ilir

                                           Po Topin sa e votojne vec familjes se tij?! Me jane neverritur “ lideret” pa elektorat.

                                           1. W
                                            Www

                                            Fa bene canone,tallej Rama me këtë koqen. Ky vetë, produkti më pa shije i Salës.

                                            1. H
                                             Hajro Lula

                                             Bamir Topi , personifikimi i njeriut pa shtylle kurizore , i lamashit , i njeriut te peshtire , i lamashit yes man , i bythlepiresit qe kur te ka nevojen te lepin , kur mbaron punen te peshtyn ...pasi mbushi drejtesine me emerime skandaloze gjyqtare dhe prokurore ne bashkepunim me kancerin digital Sali Berisha me menyren fast track....propozo njeri firmos tjetri dhe emerimi u krye thelmuan te dy drejtesine ne dy breza dhe veten spo e marim .....ky eshte nje nga faktoret kryesore te kesaj katandisje ......tani na del e na tregon ndershmeri dhe ligjeslacion fjale te urta dhe largepamese ...ptuuuu plere harove kush te propozoje dhe kush pothuajse te emeroj ????? Telefon te merte Saliu sa here ti ngrihej naten dhe hidheshe si purteka perpjete .....qelbesire

                                             1. L
                                              Lugu gjat

                                              Lere Ramen ka kush e gjykon, e gjykon populli me vote. Po ti mor RENDELE cfare ke me pak se BASTARDI i TROPOJES ?

                                              1. h
                                               hahahah Topja ky karagjoze Tirone

                                               po si nuk fole njiher si burre more kaqol Tirone ! Sa kan tru bolet e Rames keni ju plehrat e PD-se se bashku . Me cilen llogjik e ben krahasimin mes Rames dhe Kafshes idiote te shpelles ky hajvan mer ! hahahahahaah o ju dhjeft Rama te gjithve ne koke

                                               1. e
                                                edi

                                                Sa mire qe e paske mesuar se edhe bolet e Rames paskan tru ! Mjer ti qe i paske provuar.

                                                1. s
                                                 saleh Hamuti dhe bamke kokloqja e fishkur

                                                 e di , qe Komenti im te beri te leshoj goja leng per ()() e Ramos , (o pederast esadiste) jo mo jo ,s'kam asgje ,asgje e keqe nuk vjen nga lepirja .Shiko se cfar shendeti gezon Bamke Vic Lepirsi

                                               2. K
                                                Koke tule ,pjate pace. .

                                                More koke Tul ,se je ritur dhe ne Tirone neper rrugivat e Tirones... Por kush i beson ketij Plehre me. ! Edhe ti me koke tule se ky Plehre ,,harove ti qe ky ishte nje komunist koke thekur. ! Apo ti e ke ne terezi. ! Se Pasurite i more ,,Pjaten e paces e siguroje sa ishe President ! dhe shume gjera te jetes i vure je vije ,tani ja thuake ,atiu se beson njeri. ? Normal Ho koke tule ,,edhe ti paske qene i fshehur si ky Plehre.

                                                1. b
                                                 bamka

                                                 hahahahaha topja lau topet nga korrupsioni dhe tani do tia fuse saliut topin

                                                 1. s
                                                  shelegura

                                                  Shif mos maresh no nje kulle ne klubi pertizani se ke pjese edhe ti bamir .

                                                  1. A
                                                   Alberto

                                                   Me falni ne qofte se bej ndonje gabim ne shkrim sepse jam i moshuar,jam tironc den baba den seme thone te drejten ky nuk eshte tironc,ky eshte dibron. Por keto nuk kane rendesi sepse ka njerez te mrekullueshem nga te gjitha rrethet ashtu nsic ka edhe te keqinj.Jam nga ata qe e njoh mire kur ishte ne presidence njekohesisht kryetar i keshillit te drejtesise kush prokuror apo gjykates qe eshte transferuar nga rrethet ne tirane ka paguar 200 mije euro tarife fkse qe e kishte vendosur ky zoteri qe flet per ligje dhe rregulla,mos re flasim pastaj nga ana morale sepse edine te gfjithe ata qe kane punuar ne kohen e tij ne presidence se cfar bente..........Prandaj ky zoteri ben mire ta qepi gojen sepse prej ketyre eshte vendi ne kete gjendje.

                                                   1. A
                                                    Alberto

                                                    Me falni ne qofte se bej ndonje gabim ne shkrim sepse jam i moshuar,jam tironc den baba den seme thone te drejten ky nuk eshte tironc,ky eshte dibron. Por keto nuk kane rendesi sepse ka njerez te mrekullueshem nga te gjitha rrethet ashtu nsic ka edhe te keqinj.Jam nga ata qe e njoh mire kur ishte ne presidence njekohesisht kryetar i keshillit te drejtesise kush prokuror apo gjykates qe eshte transferuar nga rrethet ne tirane ka paguar 200 mije euro tarife fkse qe e kishte vendosur ky zoteri qe flet per ligje dhe rregulla,mos re flasim pastaj nga ana morale sepse edine te gfjithe ata qe kane punuar ne kohen e tij ne presidence se cfar bente..........Prandaj ky zoteri ben mire ta qepi gojen sepse prej ketyre eshte vendi ne kete gjendje.

                                                    1. A
                                                     Alberto

                                                     Me falni ne qofte se bej ndonje gabim ne shkrim sepse jam i moshuar,jam tironc den baba den seme thone te drejten ky nuk eshte tironc,ky eshte dibron. Por keto nuk kane rendesi sepse ka njerez te mrekullueshem nga te gjitha rrethet ashtu nsic ka edhe te keqinj.Jam nga ata qe e njoh mire kur ishte ne presidence njekohesisht kryetar i keshillit te drejtesise kush prokuror apo gjykates qe eshte transferuar nga rrethet ne tirane ka paguar 200 mije euro tarife fkse qe e kishte vendosur ky zoteri qe flet per ligje dhe rregulla,mos re flasim pastaj nga ana morale sepse edine te gfjithe ata qe kane punuar ne kohen e tij ne presidence se cfar bente..........Prandaj ky zoteri ben mire ta qepi gojen sepse prej ketyre eshte vendi ne kete gjendje.

                                                     1. a
                                                      ali baba me 40 hajdutet

                                                      Epabesueshme qe nje qe sdi te shprehet mire diskuton 3 here.

                                                     2. T
                                                      Titua

                                                      O Bamir po sna tregove cmimin e syzeve te diellit se the qe jane te shtrenjta.Kur I pelqen vetja nje njeriu flet vetem gomarllqe.

                                                      1. V
                                                       Voto baba voto

                                                       Hahaaa... Cfare populli....? Populli komenton dhe shan nga I pari e deri tek I fundit ata qe vete ka zgjedhur...shan Saliun...shan Fatosin...shan Ilirin...shan Edin...shan Bamirin...shan nga I pari dhe tek I fundit cdo politikan... Shume e thjeshte ... Jane ata qe keni zgjedhur dhe votuar te gjithe ju si nje tufe idiotesh...po mire more popull... pa mendoni nje here te vetme...keta te gjithe qe ju shani... jane me te miret tuaj dhe me te zgjedhurit tuaj....hahaaaa pra ju si popull qe I zgjidhni keta si perfaqesuseit tuaj ...ju si popull jeni populli me IDIOT NE BOTE.... VAZHDONI DHE NJA 50 VJET TE TJERA....SHANI ATA QE VETE ZGJIDHNI...SEPSE JU JENI ATA...

                                                       1. T
                                                        Tritani

                                                        Bamir turp te kesh qe na shan saliun

                                                        1. T
                                                         TOTO

                                                         Shko mor bullon i skaduar, që të erdhi goja ty! Të kemi parë si ke nusëruar, në dasmën tënde! Dava mishi me dy sy. Jargë kërmilli është puna e gjithë katandia jote politike e patriotike. Lamash kooperative...

                                                         1. D
                                                          Drejtesia e munguar

                                                          Bamiri,para se ti bej kritika Berishes te pastroj veten nga akuza qe ai i ka bere per vrasjen e gjyqtarit ne Vlore.Po ashtu ti sqaroj njerezve se c'u be qe ai u be president?Qeveria Rama ka shume kusure,sipas premtimeve elektorale por po punon shume me mire se qeverit paraardhese.(Nuk ja kalon as qeverise te Tau-Taut) por eshte me i pranueshem.Si politikan Z.Bamir nuk ke qene i zoti te dallohesh si njeri me nisjative,thjesht ke vegjetuar ne politike si ushtar i bindur.Dalja me vete (me partin tende) tregoj se sa pak te besonin.

                                                          1. M
                                                           Mos haro Bamir !

                                                           Bamir po t’ë jetë per skandale , vetëm një po të kujtoj , kur ty si president te etiketuan HOR , LAVIRE bulevardi e PUÇIST .

                                                           1. Çekiçi

                                                            Sala ka drejt më bertitë sa te mundet mbasi askush më nuk e ndegjon Salen më nuk e ndegjojnë as familjaret e tijë per ate edhe bertet

                                                            1. E
                                                             Ethem Lalaj

                                                             Kisha respekt për këtë B.Topin kur ishte President me votat e 7 deputetëve të PS-F.Nanos.Por,qëkurse Saliu e cilësoi HORR HULEVARDI PËR 21 JANARIN DHE NUK DHA DORHEQJEN..u tërhoqa prej tij pasi është kthyer në shpifs si Saliu.Biles nga Saliu jan pjellë këto mostra që në 91. 1 Nuk është fai i E.Ramës që ka edhe pushtetin Lokal kur Saliu(Se Luli flë gjumë kurdoherë) e detyroi PD të bojkotoi si dhe kuvëndin..! 2.Qëllomi i BT është të godasin E.Ramën se nuk e mundim dot me votë.U ka ngekur sharra në gozhdë.Pasi sa të jet Sb në PD dhe non grata sb do qëndroi në opozitë deri në vdekje klinike..se politike ka vdekur që në 19 maj 2021 me non gratën Amerikane. 3.B.Topi nuk nxjerr konkluzionin pse dështoi me krijimin e Partisë së tij.Dhe ja dorëzoi malokut S.Shehu b..lëpirsit Saliut. 4.B.Topi firmosi dhurimin e Klubit Partizani Saliut.Për këtë duhet të japi llogari. 5.B.Topi ka deklaruar se Saliu donte ta vriste Atë vetë dhe Kreshnik Spahiun..! Pse nuk nën denoncim në SPAK.Kjo dihet se ka frikë.E nëse ke frik mos fol. 6.BT e di se PD në 91 i krijua me 337 spiun e komunist dhe sot ka mbetur vetëm Saliu ndaj PD nuk vjen kurrë në pushtet. 7.BT e di mirë se Saliu nuk ka pranuar asnjëherë humbjet në zgjedhje dhe 155 krimet e tjera 1991-2021. 8.BT duhet të pranoi se PD nën drejtimin e Sb nuk ka bërë asnjë të mirë për popullin në 30 vite por vetëm ZI..ZI..! Ndaj,PD duhet të shkrihet 100 % dhe të formohet nga e para me drejtues tëbrinjë me shumë kandidatura nga baza në qëndër me votim 1 votë..deri 7 kandidat. -Mendoj që B.Topi dhe M.Bregu duhet të jen 2 kandidat të konkurueshëm..nëse ikën Saliu dhe Salizmi që i ka marr frymën PD-së dhe popullit si fatkeqsi Kombëtare armik me të gjithë dhe shpëton nga burgu se ka kapur drejtësinë që në 92 me KLD edhe me ndihmën e B.Topi President..!

                                                             1. t
                                                              topi i cfryre qe ne gen

                                                              Si guxon dhe del ky turkoshak rrumbullak,ku se pari berisha e morri,nga hici dhe e perdori si ´´tirons´´,dhe topi e cfrytezoi duke marre prona ne menyre te paligjeshme. Ne vazhdim me truket e berishes dhe duke paguar deputet te caktuar,ky manof i tere u ul ne karrigen e presidentit,ku e ndjeu veten te forte dhe donte te dilte,mbi bosin e shpelles,si perfaqsues i bijve te Babes tirons. Dhe ndodhi,ajo qe kish ndodhur ajo qe kish ndodhur gjithmone ne kete cep Anadolli,topin e rrokullisin,rrumbullak ashtu sic ish,andej nga pronat e tij te vjedhura,dhe tani ky i gjore,leh duke shkaktuar,neveri te shtuar ne kete vend mocalor.

                                                              1. S
                                                               Spak

                                                               O Bamir, provinciali! Pasi i sherbeve Saliut me heshtjen tende tani vendose te flasesh?! Krahasimi i Saliut me Edin tregon se sa jashte kohes je!

                                                               1. S
                                                                SAL suma bythperpjete

                                                                Ik more bythqi pordhac ishe ti president që sfole asnjë llafe per Berishën por përkundrazi e mbroje dhe si dole një herë në krah Rames në atë kohë kur ishe pasha V. F C..

                                                                1. F
                                                                 Filantropi dt 25 shtator 2022

                                                                 Bamir Topi eshte nje katundar Tirane, nje nga kryepushtat e PD, bashke me Lul Bashen. Mos mirnjohes deri ne fund ndaj Sali Berishes dhe PD, qe i beri njerez me para te madhe... dhe sot i ulen breket para amerikaneve dhe Edi Rames. Turp te kene se e molën PD si lope dhe sot jane funderina qe dalin ne ndonje medja dhe shesin pordhë. Por qe nuk jua degjon njeri se jane karta te djegura....

                                                                 1. F
                                                                  FATMIRI

                                                                  TY SALIU TE BERI PRESIDENT O BYTHQIR TIRANE KURSE RAMA STA VE NE BYTHE FARE ÇFAR BERE TI KUR ISHTE PRESIDENT VETEM HAJDUTRI DHE RRYSHFETE O PORDHAC MUTI

                                                                  1. L
                                                                   Lola

                                                                   Bamiri ka ngel para pasqyrs tu lepi flokt se sdin me bo gja tjeter. E ka smundje qi prej shkolles smesme. e rrejte mendja se ka qen i bukur ne rrite gjith pordhe.

                                                                   1. Q
                                                                    Qytetar

                                                                    Fatmiro , pyll pa derra ska, po mqs te ka zon meraku me Tironen, rregullo gojen e mos ofendo .

                                                                    1. P
                                                                     Po

                                                                     O Bamke ti dhjeve ne breke sapo Saliu te dergoi fjale per gocat.. ne fakt nuk je vetem te gjithe ju Tironsit autokton me me kry "Dajen" Dash pijanecin qe ju ngjitet Saliut jeni nje turp dhe qen te rrahur. Ed Rames as tek maja e thojit nuk i vini. Ed Rama shpetoi Tiranen.

                                                                     1. T
                                                                      Tirona

                                                                      O majmun, ke filluar te japesh mende si duhet te jete politika.Ty nuk te pirthte kush,duhet te merje takim me sekretarin e Sales per ta takuar.Ti seke pasur as ke asgje njerezore,mjafton te shikosh reagimet e tua mbi korupsionin, dhunene,vjedhjen e votave,vrasjet e njerzeve ne bulevard per te kuptuar kushe je.

                                                                      1. J
                                                                       Juliano

                                                                       Historia përsëritet. Bamiri na kujton romanin ; Rënia dhe shkëlqimi i zotit Sylo,,. Kur në krye të shtetit, në administrata, bashki e komuna, njerëzit vendosen të drejtojnë si shpërblim i asaj që bërtasin,rroftë kryetari, merita e tyre është sa besnik je rreth këtij kryetarit.

                                                                       1. K
                                                                        Këshilltari Presidentit BEGAJ

                                                                        Ata që i duhen Ramës i ka pranë vetës në zyra, ndërsa militantët e Berishës kanë përfunduar rrugëve të BE-së me shkop dhe trajsë.

                                                                        Lini një Përgjigje