Belind Këlliçi: Ambasadorët kanë nisur punë te zyra e Veliajt si policë bashkiakë

20 Prill 2024, 18:01Politika TEMA
Belind Këlliçi: Ambasadorët kanë nisur punë te zyra e

Belind Këlliçi duke komentuar reagimet e diplomatëve pas protestës së opozitës, tha se "me përjashtim të deklaratës së Ambasadës së SHBA, që mendoj se ishte korrekt, duke vënë gishtin mbi plagë dhe duke treguar se korrupsioni ka një emër, që është Erion Veliaj, reagimet e tjera më kanë zhgënjyer".

Këlliçi ka ironizuar reagimet e ambasadorëve të tjerë, duke u shprehur nuk e di nëse ata kanë nisur punë në zyrën e shtypit të Erjon Veliajt, apo janë kthyer në Policë Bashkiakë.

“Ata me qëndrimin e tyre u shfaqën si mbrojtës të një hajduti që ndodhet në Bashkinë e Tiranës.

OSBE flet për dhunën, ndërkohë nuk thotë asnjë fjalë për ‘5D’, e cila jo vetëm ka vjedhur paratë publike, por ka blerë edhe vota në 14 maj, duke deformuar vullnetin e zgjedhësve. Pra këta vjedhin fondet publike në njërën anë, pastaj blenë vota për të vijuar vjedhjen e fondeve publike, dhe ky rreth vicioz duhet të marrë fund”, tha Këlliçi.  

Këlliçi u shpreh se "kur Tirana shfaqet në mediat ndërkombëtare përdoren foto të retushuara, pasi Sahati shfaqet pa kulla, ndoshta për shkak të këtyre pamjeve kemi edhe këto reagime të këtyre ndërkombëtarëve, që qoftë edhe si diplomatë, me të mbaruar misionin ikin në vendet e tyre dhe nuk i bie ndërmend se çfarë ndodh me vendin tonë, këtu ku jetojmë ne". 

15 Komente

 1. S
  Sqepari

  Prandaj populli nuk do ua besoj kurre me pushtetin, me keto mende e marrezira qe flisni!

  1. B
   Boston

   “Evgjiti kur gjeti kos levi dhe bythen”…….. Eshte karte e djegur politike.

   1. F
    Fatosi-kosove

    E po kur kemi rrugaq si magjup krriqi qe do edhe ambasadoreve tju shet mend Veliaj do te qeveris edhe 300 vjet nese zoti i jep jeté,po ska faj ky jo fajin kryesor e ka ai qe ulerin nga ballkoni se i ka premtuar pushtet keti rruaqi,pas fazlliq shkaut dhe grek bejlerit,lum qenefi qe i ka.

    1. F
     Foltore nevojtore

     Kur bën të zgjuarin edhe jevgu me emër kërriçi

     1. X
      XXXL

      Cdo gje paguhet, pra edhe keto takime ku Lali Tezga (hajduti) i percjell me foto tregon qarte sa e fuqishme eshte mafia ne pushtet ne Shqiperi.

      1. Y
       Yzberishtsi

       Ik mor gabel muti ,byth lepiredi i komunistit Non Grata ,

       1. T
        Tropojani

        Foli dhe jevgjiti.kalerdhia e sales

        1. J
         Jevgu Kerrici

         Morracak jevg magjyp leri ambasadoret themi nuk egzistojme a eshte e pranueshme te djegesh e shkaterosh , ne 2024 tregone primitivitet .

         1. E
          Emigranti

          Ik o jefke i ndyre qiu me balliun.erioni bene cdo mengjes nje si ti.dhe te zi qe tja hashe ti .koke loqe.

          1. K
           Komshia

           Belind Kerriçi po flet si Saliu .

           1. J
            Jarani

            Per kete jevgun thoshin ata te dhjertores qe eshte e ardhmja e pd podhes te Samutit , pse per keshtu bajgash ka nevoje vendi qe tu shpalli lufte institucioneve Europiane , po le qe nuk thone kot mut i jati mut i biri , mut Salmuti akoma me mut jevgu Kellire .

            1. S
             Shkembi

             Ah Belo o Belo! Ty s’te vari bidonat nje cope kombinati e jo me te te arrij zeri deri ne Evrope e Amerike U bete gazi i botes o mavri me boje!

             1. V
              Vala

              Belga ka hallin e qofte largut qe mbeti tek penxherja e halese !

              1. P
               Poseidon

               PASI I RA DAULLES MUSJIN E RAMAZANOT PER IFTAR E PER SYFYR,,,,POR EDHE PER BAJRAMIN MBLODHI CA LEKA BELUA ME AUTOBUS U KUJTUA TE KOMENTOJE AMBASSDORET........CFARE KAAAAARRRRIIIII!!!!!!!

               1. N
                Noci

                O djale ,shume i ri per t'u ngjarje shefave,mos genje,nuk merret me te mire ambasada amerikane duke i shtrembëruar ti deklaratat.Kurre nuk do te thoshte nje ambasador amerikane ,kudo qe shkoni tek kryetari se ështe i korruptuar,por ata thane te behen protesta kundër korrupsionit kudo por pa shume e bomba .Ti nuk bëhesh kurre politikan,me deklaratat qe ben sidomos kundër aleatëve.Populli shqiptar ështe me perendimin dhe USA qe ju po i shani prandaj mos prisni t'u votojnë

                Lini një Përgjigje