"Berisha nuk futet dot në Itali", Frrok Çupi: Protesta e 6 dhjetorit, rrezik kombëtar

28 Nëntor 2022, 15:05Politika TEMA

"Berisha nuk futet dot në Itali", Frrok Çupi: Protesta e 6

Analisti Frrok Çupi deklaroi se Sali Berisha nuk mund të futet dot as në shtetin italian për shkak të non gratës të marrë nga SHBA-ja dhe Britania e Madhe.

“Nuk besoj se BE do të merrej me një gjë të tillë për arsye se ajo çfarë ndodhi ndodhi. Ky njeriu që po flasim është çmontuar tashmë.

Që nga momenti që SHBA e shpallën të papranueshëm dhe minus të demokracisë, nuk ka më kapacitete politike, ligjvënëse.

Praktikisht Berisha mund të provojë të shkojë në Itali. As Itali nuk shkon dot. Sigurisht që perëndimi funksionon në akordancë me njëri-tjetrin”, u shpreh ai.

Çupi tha në një intervistë për Euronews Albania se protesta e 6 dhjetorit mund të konsiderohet një rrezik kombëtar.

Sipas tij tendenca për ta realizuar protestën më 6 dhjetor, pikërisht kur qendra e Europës do të jetë në Tiranë është problematike.

“Për të qenë atje ku mund të shkaktojë një skandal, një trazirë, një traumë që është diku pranë ku zhvillohet takimi, diku pranë ku mund të jetë rrezja e sigurisë dhe jo sigurisë, ku mund të bëhen atentate, ku mund të bëhen kamikazllëqe, e të tjerë,” – u shpreh Çupi.

Analisti tha se kjo do të jetë një provë diplomatike dhe ushtarake, shumë e rëndësishme për qeverinë.

15 Komente

 1. S
  Shaqo

  Na merzite me kete Frrokun, o Mero. Sa cfleton gazeten, del padre Frroku.????????????

  1. S
   Sllobodanka

   O Shaqo, edhe kryekrimineli dhe kryehajduti, minuesi i Demokracise ne Shqiperi, Sali Berisha eshte merzitur me gazetarin dhe atdhetarin Frrok Cupi, prandaj mos u merzit se ke shoke plot me ne krye Perbindeshin e Vicidolit, djalin e Sheqeres dhe Vuk Karaxhicit.

   1. E
    Eni

    Akoma me Berishen. Ai eshte aleati Rames. Me ate I ve ne gjume Shqiptaret.Rama nuk po ben asgje üer demokracine, antikortupsionin, gjykata nuk ka...cmimet ne qiell rroga e uleta.....nuk e di ..

   2. G
    Gjitoni

    Mos u mërzit Shaqo ziu , demokracia kështu e ka , mundohu të ambientohesh me këtë realitet , nuk ke se ç'bën .

   3. H
    Himarioti

    O Frrok, burr i mirë je por, shko dhe qethu si burrat, dukesh si majmun.

    1. D
     Dardan

     O Himariot nga Beogradi, kurre me pare se sot nuk eshte dukur me burre i pashem gazetari demokrat sypatrembur Frroc Cupi.

    2. B
     Boooo

     Po si mundet ky tip te shkruaje akoma ? Si mund te jete robi kaq i pafytyre. A ka nje çike kujtese kjo krijese ? Ka vite qe pellet marrezira . Nuk po humbas kohe te kujtoj por kushdo qe ka lexuar kte te rrjedhur e di çfare ka profecuar ky tip.

     1. H
      HISTORIA

      Frroku po rreket me na tregua se Evropianet jane vasale te Amerikes .

      1. M
       Moni

       Frroku eshte gjithnje pro pushtetit...paguhet normal...dhe me Berishen ishte drejtor I madh.

       1. M
        Miradije Hoti

        Ja honksh karin Albin Kurtit Mretit te Shqipetaris.

        1. T
         Tironsi

         Po Albini ska K...eshte pederast

        2. T
         TRESHE

         Mos u merzit o Cup, se Salen e mbeshtet Edi Rama. Ne se nuk e keni kuptuar akoma, mos u merni me me te. Sa te jete Edi ferre ne kembe nuk i hyn as Sales, as Ilit. Jane skile te vjetra.

         1. f
          fukarallekmaskaralleku

          Rreziku Kombetar mor Frrok Gomar, eshte te perzesh me varferi te rinjte shqiptare / Rrezik Kombetar ne kete Shqiperi, eshte ky Rama idiot e qeveria e tij /

          1. f
           fukarallekmaskaralleku

           Rreziku Kombetar mor Frrok Gomar, eshte te perzesh me varferi te rinjte shqiptare / Rrezik Kombetar ne kete Shqiperi, eshte ky Rama idiot e qeveria e tij /

           1. D
            Dajti

            Per komentuesin Boooo me pelqen ky shkurtim i emerit tuaj , por dhe emeri juaj i gjate Boole eshte i bukur ju shkon shume. Respekte.

            Lini një Përgjigje