Dita e Pavarësisë, Alibeaj uron me vargjet e Fishtës: Porsi fleta e Ejllit t’ Zotit, po rrehë flamuri i Shqypnis

28 Nëntor 2022, 13:27Politika TEMA

Dita e Pavarësisë, Alibeaj uron me vargjet e Fishtës: Porsi fleta

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enklejed Alibeaj me anë të një postimi në Facebook ka shprehur urimin e tij për festën e Pavarësisë.

Alibeaj zgjodhi vargjet e Atë Gjergj Fishtës dedikuar atdheut për të shprehur urimin e tij këtë 28 nëntor.

''Porsi fleta e Ejllit t’ Zotit
Po rrehë Flamuri i Shqypnis,

E thrret t’ bijt e Kastrijotit'', shkruan Alibeaj. 

4 Komente

 1. N
  Nari

  Aman o zot,kur do te beje si intelektual ky ky nipi i kriminelit Isa Toska !

  1. M
   Mara emigrante ne Itali

   Ti nuk je biri i Kastriotit ,ti je biri i tradhetarit te atdheut ,kriminelit isa toska ,(nip ) e ke ne gjak o anti shqiptar ju po e shkayeroni shqiperine ,ju skeni surrat te shkoni ne feste ,rrini te mbyllur si minjte ne halete tuaja . O bazhibozuk ,mos dil me se na e shpifet .

   1. M
    Mondi

    Ky nipi i Isa Toskes:Tit Vasili-Nipi Manush Myftiut-Bushat Analisti Nipi Hysni Kapos..Lubonje Analist-Biri Todit te PPSH.Meta na doli spiun.Saliu Vrases Gjakeftohte.Monika Karakurve me Cizme.Agim Nesho po njihet i kujt eshte.Paloka prape dihet,Cim Peka familje 100 brezash Komunistash,Tritan Shehu presh dynjaja..Po mire more te Paudhe:Po si nuk doli nje burre i mire nga kjo e Djathta per kete 28 Nentor.Cdo vite po kto Klysha Komunistash te PD qe hiqen si te Djathte do bejne Vjersha per 28 Nentor.Nuk pushojne duke thene po na ikin te rinjte:Po ju pse nuk largoheni Kerrma,kur ketu nuk jetohet.Si ka mundesi qe 30 vjete te gjithe keta Surratna i kemi perdite ne Parlamente dhe TV,dhe keta nuk largohen,por te tjeret i japin kembeve.Mjaft me mor Hajduter,Largohuni nga ky vend vetem per disa kohe ,Kerrma,Qe nje e Djathte e vertete te vije ne kete vend.

    1. H
     Himarioti

     Hë, përseri ky oarngotangu, Alibeaj, gjaku i kryeklriminelit Isa Toska.

     Lini një Përgjigje