"Berisha të tërhiqet", Kapllanaj: Kam bindjen se do ta fitoj bashkinë e Mallakastrës

2 Shkurt 2023, 21:20Politika TEMA

"Berisha të tërhiqet", Kapllanaj: Kam bindjen se do ta fitoj

Agron Kapllanaj, kandidati i grupimit të Partisë Demokratike që mbështet Enkelejd Alibeajn, është shprehur i bindur se do ta fitojë bashkinë e Mallakastrës në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Në një intervistë për Euronews Albania, Kapllanaj u shpreh se Sali Berisha duhet të tërheqë kandidatin nga Mallakastra dhe të reflektojë në mënyrë që PD-ja të dalë me një kandidat të përbashkët për çdo bashki.

“Gjatë kësaj periudhe që kam qenë më afër tyre, kjo bindje më është thelluar akoma sepse e kam parë te ta, optimizmin. Më shumë sesa unë, janë ata optimistë për fitoren time në 14 maj. Sigurisht, fitorja është e sigurt më 14 maj. Është e vërtetë që këtu, zoti Berisha apo grupi i rithemelimit ka nxjerrë një kandidat mallakastriot.

Nuk e di kush është arsyeja pse ky kandidat e ka marrë përsipër kur e di që këtu nuk fiton dhe e di se kush është kandidati fitues i opozitës. 

Absolutisht nuk e kam fare të vështirë. Nëse ka vullnet për t’u bërë, qoftë nga deputeti politik, në këtë rast zoti Berisha i cili e ka kundërshtuar dhe duhet të reflektojë për të dalë me një kandidat”, theksoi ai.

2 Komente

 1. K
  Kurrizi I dushkut

  Zoti Kapllanaj le të futet kushë të dojë dihet që ju jeni fituesi

  1. P
   Perçaresit e kombit dhe te vetes nuk i duhen Shqip

   Me ate grup, qe eshte zoti Kapllanaj, mallakastriotet me mire vene nje gomar ne vend te tij dhe kapllanin e dergojne me salihun, per te bere revolucionin. Dushku i kurrizit nuk i njeh mire mallakastriotet. Gonia nuk ndryshon nga kaçi i zi...

   Lini një Përgjigje