"Monika është bërë për Miss Albania bashkë me Metën e të tre fëmijët, kam faturat e ndërhyrjeve të tyre"

19 Shtator 2022, 12:18Politika TEMA

"Monika është bërë për Miss Albania bashkë me

Avokati Idajet Beqiri ka kallëzuar në SPAK familjen e Monika Kryemadhit për kryerjen e ndërhyrjejeve estetike me vlerë mbi 28t mijë euro, duke i akuzuar ata për shpenzimin e shifrave marramendëse. 

Beqiri tha se ka faturat speciale të spitalit në San Marino, të cilat konfirmojnë ndërhyrjet estetike të familjes Meta.

Sipas tij, me këto para, Monika është bërë për Miss Albania bashkë me Metën e të tre fëmijët.

"Është një aferë e rëndë që tregon bankën që kanë kaluar lekët për operacionin e Monikës, Metës, të të tre fëmijëve, është spitali më i shtrenjtë në botë në San Marino,

Aty kanë hyrë lekët, kam faturën speciale, numrin e faturës, për llogari të kujt kanë dal këto, të gjitha këto prova i kam dorëzuar në SPAK.

Bëhet fjalë për mbi 28t mijë euro. Me këto para nga një kompani offshore që janë dorëzuar në spital me emër e mbiemër, Monika është ndryshuar, është bërë për miss Albania.

Monikën e kanë parë, komshinjtë përshembull, si ishte dhe si është bërë si lule. E kanë parë edhe Ilirin.

Por, jo me 287 mijë euro të shqiptarëve që nuk i deklaron dhe nuk ke paguar taksa dhe nuk dihet nga vijnë", tha ai.. 

49 Komente

 1. D
  Dardan

  Avokat Beqiri deshtoi me Sali Berishen, tani e ka radhen deshtimi me Ilir Meten...

  1. R
   Raimond vlonjati

   Idajet deficenti --

   1. S
    Skelari i hershem

    O Raimond legeni , po ti ore moterqir , sguxon te beje njeri nje artikull per hajdutin kombetar dhe ti hidhesh perpjet sikur je avukati i Metes ....o legen , po ti nuk lexon se ckane bere cifti ne 30 vjet ??? Po videon e Dritan Priftit nuk e ke pare o qelbesire . As ata nuk hidhen keshtu si hidhesh ti ...o robqir , po ste vjen turp qe ke vene dhe nofken Vlonjati ...po pse legen keshtu jane vlonjatet ??? Ngopen me bar dhe han terfil si delet ???....ptuuuu legen muti na turperove o zagar

    1. A
     Arianiti

     Po lere rehat Rajmondin se ai i shkreti punon per buken e gojes, se nuk i del ne mbrojte Saliut, Ilirit e Monikes ose nuk shkruan komente pozitive per ta i ngelen kalamajte pa buke ...

     1. D
      Dakord

      O arianit, po raimondi eshte vete ilir metaj mo qe shkruan i deshperuar me shpresen te gjeje mbeshtetes hahahahahaha

      1. S
       Skelari i hershem

       Jo ore jo , nuk eshte Meta Raimond vlonjati ,kam idene se eshte emigrant vlonjat ne USA , dhe me konkretisht ne Nju Jork , problemi i tij se c'eshte , vec nuk kuptohet pse tregohet kaq mendjengushte ne lidhje me Meten dhe famijen e tij , kur dihet boterisht qe i jane bere Kombit tone shume te uryer , dhe i vetmi qe nuk e shikone kupton eshte Raimond vlonjati ...une jam dem baba dem vlonjat puro dhe e lexoj perhere Raimondin , nuk e kuptoj se clidhje mund te kete nje emigrant shqiptar qe nxjer buken ne kurbet , me nje lamash qe ska lene gje pa vjedhur ne Shqiperi......mund te ma thote dikush ?????? Edhe sikur te kesh lidhje fare fisi ose nje simpati per te , per hir te kaq shume negativiteti per ciftin Meta , nuk shkruan keshtu ...

     2. V
      Vranakonti

      O Dardan bytha! O Rajmond muti! Idajet Beqiri eshte juristi me i mie sot ne vendin ton.Prandaj mos hani mut kot. Sa do t'ju vij keq per Moniken dhe Ilir Metajn,ata pa deshiren tuaj do shkojn ne burg se jane hajdut te medhenj,kane vjedhur popullin,te kane vjedhur edhe jy more hajvaner.

      1. P
       Patosi

       Si Iliri si Ramaq*ri e si rameqi*at e tjere ne qeverri jane kryehajduterit e kombit shqiptare por ama edhe ky Idajet Beqiri eshte nje avokat legen kryemashtrues bashke me familjen e tije..

    2. P
     Pensionist pa pension

     Eshte patriotizem dhe trimeri te besh denoncim. Te gjithe dalin neper emisjone, gazeta, deklarojne korrupsion, por frikesohen te shkojne te bejne denoncim. Eshte per tu lavderuar kurajo qe mori, bravo avokat. Perndryshe Ilir Meta me Krajen luajne kungulleshken, deri para 3 muajsh Arben Kraja tha qe nuk e arrestoj dot, se nuk ka kallzime. Shyqyr zotit dhe Avokat Idajet Beqirit, u mbush shporta plot me akuza. E njejta gje per Sali Berishen. Nuk i pelqen Krajes akuza e KESHit, me fakte, pse nuk kerkon te ekstradoje Nue Kalajn nga Kosova?

     1. L
      Lirije bin Brrisha hajdutja nongrata

      Aman o Zot Sa e shemtut eshte kjo Muuunik. E tmerrshme si mund te jete krijesa kaq kaq shume shemtire. Nje nivel qelbesire e nevojtore me Kargiten bin babi bin Brrisha

      1. P
       Parruca

       Po mire mo, ai tregon Henen ju merreni me gishtin qe po e tregon. Prandaj nuk bejme para si komb ne. Nga krahu tjeter ata tregojne inceneratoret, ca te tjere si puna juaj merren se kush po e ben denoncimin. Nje gje eshte e sigurte, qe Monika dhe Shreku kane bere nderhyrje estetike sepse ja ben muuuu. Nese ka siguruar dhe faturat aq me mire. Ne krahun tjeter inceneratoret thjeshte nuk jane aty ku duhet te ishin pra edhe kjo ja ben muuu. Por shqiptaret vazhdojne merren me gishtat qe tregojne Henen.

       1. N
        NUK BESOJ....

        Që është bërë si 20 vjeçe Monika bravo i qofte, sepse nuk ka ndonjë gjë të keqe të bëhesh dhe të dukesh e bukur. Fatura është konfidenciale dhe diagnoza është konfidencial. Pyetje?? Ku e di ai që Monika është shtruar për ndërhyrje kirurgjikale që të duket e bukur? Ku e gjeti faturën? Ku e pa vlerën e faturës? Këto me duken si filma fantastiko-shkencore

        1. E
         Era Paris

         Idajeti eshte njish avokat Ke me ja pare hajrin hajduteve Ilir skrapaliu e Berish muti eMona shemtres ajo eshte edhe topalle

        2. t
         taras bulba

         Avukat ,me gjithe respektin qe kam ketu ja ke fut pordhes , se ku do shkoj tjetri ose tjetra te beje nderhyrje eshte puna e tyre , sot cdo kush i shpenzon parate ku te doje dhe si te doje ....ti shiko dhe mbahu tek akuza se ku i gjeten parate , kush eshte burimi i tyre , dhe jo si i shpenzuan , se si i shpanzuan sdo te japin llogari ty e mua ....qe ka dicka qe nuk shkon , ka , pa as me te voglin dyshim , po te hallakatesh me karamelen se ka shpenzuar 287 mije euro kjo besoj e zbeh akuzen ....ti vazhdo bjeri defit vec nuk do ti mari njerim per baze keto akuza.....duhet organet e drejtesise te udhehequra nga SPAK-u tu kerkojne organeve te drejtesise amerikane qe jane kompetente dhe "ustallare "per zbulimin e kompanive guacke off shore ...prej andej cdo gje del ne shesh dhe qarte ....ama te meresh me akuza te tipit life style nuk ja vlen avukat .....pastaj , ata mohuan videon e Dritanit , do pohojne leket e zeza per nderhyrje ......ske shanc avukat ....ke ngateruar rjedhen e ngjarjeve , ne fillim gjen burimin pastaj ben akuzen , ne fillim zberthen kompanite off shore pastaj varosi .....jo qellim ne ajer per ti trembur , por mer shenjester dhe godet nje here e mire ne kok ....nje thenie e madhe qe e perdor shume INTERNEAL REVENUE SERVICE eshte se :nese do te gjesh krimin ndiq parane , burimin e saj .....ti avukat sndjek burimin e parave por mer ca ngjarje dhe udhetime te Kryemadhit dhe ben akuzen .....ne regull , ti ke metodiken tende , vec veshtire se do gjesh "fillin e zberthimit te pulovres "......

         1. L
          Likja i MONES...

          O tarras ,,,,po' ate po' te thot o pall,qe esht zbukuruar me leket e vjedhura,,,dhe ku i gjeti,,,se spo na plas shum trapi se si i shoenzojn rrogen e deputetit QE mer mona dhe qe mer likja si president,,,ate po' thot,,,me rrogen e deputetit mona nuk ben dot as shurren,,..ATA Jane parate e ligjshme te kopjes KOKEMADHI,,

          1. B
           BABO

           O Taras topja, po atë ka bërë e thotë avokati, ku i kanë marrë këto para?! Se ku i kanë, dhe përse i kanë përdorur, është thjesht fakti i vërtetuar që ato para janë përdorur prej tyre, dhe jo se i krisi trapi avokatit në se e rregulloi hundën apo e ngushtoi vërën Monushkë baxhella, me çepanuk pijanecin e rracën e tyre të qelbur...

           1. E
            Emiljano

            O taras kari nuk e lexon shkrimin or taj,ate po te thot o njeriu zotit,ku i gjeten parat plehrat dhe llumi shqiprise or taj

           2. 1
            19

            O taras bolet o kar po eshte ligji mor bole ti vet shko bej ku te duash se je privat .po jo kjo .

            1. K
             Klejda

             O Monika, me akuzat balona tabake te Idajet Beqirit, ti rron 100 vjet ne bollekun qe te ka kriuar velelai yt biznesmen i fuqishem.

            2. L
             Llesh

             Shqiptare se rrujne hic qe cifti metà i ka vjedhur per 30 vjet ashtu si familjes Berisha per ket popull budalla ata tè jetojne ne luks se ne do ti votojme prap. Dikush mund tè me tregoje se a ka popull me budalla se shqiptari

             1. E
              Emni-Mbiemni

              I dashur Taras (me dy nenkuptime, sepse Bulba eshte vetem i Zaporozhasve)… Po ta ndjekesh parane, nuk do te thote qe te shpie patjeter tek burimi. Mundesia me e madhe eshte qe te te çoje tek llogarite bankare nga ku ka dalë, pra tek emrat dhe tek personat, te cileve u perkasin keto emra. Mandej, keta persona do te cicërisin, se per te kenduar nuk do ta bejne… Megjithate, do te mjaftoje cicërima per ti çuar ne Reç, gjithnje ne se nuk do mungoje vullneti i SPAK-ut, siç ka ndodhur deri tani.

              1. Z
               Zefi

               Ore ti, taras, paske pseudonimin e sh. E. di te lexosh ti apo jo. Avokati i nderuar te gjitha letrat i ka dorezuar ne SPAK.

               1. A
                Agron

                Taras, nuk ka lidhje kjo që thua. Problemin besoj avokati e ka në faktin se nga buruan paratë. Por edhe nëse burimi është legjitim, a janë deklaruar këto para në regjistrat e shtetit. Është detyrim për secilin. Këtu avokati ka të drejtë.

                1. M
                 Mihali

                 Dihet se nga kan dalato para.Ato kan dal nga shqiperia me vjedhje direkte,merushfete dhe nje mij e nje forma te ndryshme.Keto bashke me miljona te tjera ja depozitua ne kompani guacka dhe foturhen per keto palaco njerez per t'u dukur te bukur dhe ne fund JA KEPUTIN NJE TE QARE PER TE VARFERIT QE U KAN VJEDHUR PARAT. KJO ESHTE KOMEDIA METAJJJJJJ DHE KRYEMUTAJJ.

                 1. E
                  Emigranti

                  Hahahaha

                  1. a
                   aman ,aman

                   O Taras, o i humbur,o njeri koti Z. Idajet po thote burimin e parave te pa deklaruara, te vjedhura me stil.Ajo le te nxjerri syte po deshi,le te vere dhe hunde tjeter qe mi ka vrimat e hundes si gryke pusi

                   1. D
                    DREJTESIA

                    E rendesishme dhe mjerrim per kete popull eshte se kane shpenzuar parate qe i kane vjedhur popullit. Nuk i plas kujt prapanica se u bene te bukur apo u shiten. Kryesorja eshte se na kane drejtuar hajdutet dhe kriminelet. Qytetaret me te drejte i kerkojne SPAK-ut, qe keta kerma qe kane guxuar te vene dore mbi pasurine e vendit, t'ju pritet koka me damken "Hajdut". Por SPAK ka gjetur rrugen me te shkurter per te bere detyren, duke filluar hetimet e duke i zvaritur deri sa te dorezojne detyren e keshtu me rradhe zinxhirri vazhdon per 30 vjet vjedhje, korrupsion, kriminalitet etj. Prandaj qytetaret kane shume te drejte kur mallkojne nga thellesia e shpirtit, mos e gezofshi asnje pasurine e vjedhur familjarisht. U shofshi ne origjine.

                    1. B
                     Baftjari

                     Deklaroni parate,o vemje te degjeneruar,erdhet pa breke,dhe u bete miljadera,ju flliqsirat e kombit,pa origjine,pa identitet,njerez ordinier,qe sot i beni karshillek shqiptarve.Publikoni dhe njehere,banjot per mace e per qen e buce,jepe dhe nje here shifren prej 400mije euro te ditlindjes te Llir cibukt,dhe na thoni burimin e parave,o plehra

                     1. U
                      Ura

                      Ju lutem sh. Monika eshte e ndercme leket i ka me djerse.ajo ka punuar per vatane.mos i hengerte jarabi.

                      1. T
                       Teodor

                       Opo sna e ndjen per Meren plaseni brenda ..kemi halle o zoterinj...nuk ka sistem per pasaporta...kshu na thone.....kte kam hall une ...nje here dua sherbim nga shteti I'm e nuk ma afron dot...kte shiko o gjigand....

                       1. E
                        Epirioti

                        Fotot flasin vete,por mua me kenaqin komentet e Derrdanit dhe Rajmondo vlonjatit nga Lushnja,sidomos kur e kane marre te plote racionin e dy byrekeve me gjize bashke me dhallen.Aferim u qofte

                        1. e
                         enter""

                         Popull qe merret me operacionet plastike te Monikes. Dhe ne presim bereqet. Ky popull do zbor e dru tre vakte

                         1. F
                          Filantropi dt 19 shtator 2022

                          O "KARO" Avokat, po mire ajde se po i marim te verteta ato karta qe ke gjetur, se Qerata i madh ke qenë dhe ke mbetur, po me te rene Ilir Meta nga froni i Presidentit, nxjer xhevairet? Te njejten gje beri dhe Km. i vendit, qe diten e pare I.M. mbeti pa pushtet e shpalli "Fuks" bashkepuntor te sigurimit te shtetit komunist. Une nje pyetje kam per ty Idajet Beqiri: Mos te kane paguar valle edhe ty qeveritare te rangut te larte qe te sulmosh sot Ilir Meten dhe Monika Kryemadhin? Po qe SPAKU i shpall te verteta HALLALL te qoftë ....

                          1. I
                           Ismail

                           Kan marr e fmit nqaf gjynof.. at pun kan tani likja me momen skan ku harxhojn leket e vjedhura ndaj poppullit shqiptar

                           1. r
                            regi

                            na e neveriti kjo si gomari shrekut eshte bere me leket tona

                            1. t
                             teo

                             o monika o legene si ke fyytyre del para shqiptareve pas ketij skandali

                             1. G
                              Gloria

                              Mona po bohet e bukur tkaloj e kto dit si e bukur hahaha

                              1. a
                               albi

                               Kjo akuze ska nevoje per prove,mjafton fotofrafite...

                               1. A
                                Alban

                                Pse mos te behet lek ka , parti ka , ca i mungon

                                1. L
                                 Luan

                                 Po edhe ky kari avokatit sikur se dime ne se eshte bere gjithe operacione ajo se nuk eshte e dallueshme

                                 1. H
                                  Hopa hopa

                                  Avukate! Mire qe denoncon. Por keto epitetet " eshte bere per Miss Albanien, ... apo si lule" etj mbajne era seksizem. Si eshte puna? IM ka te drejte te te denoncoj per ngaxmime seksuale ndaj ... Kujdes or ti zotni! I ka bolet akoma te Medha or zotni, rrezik te merr me vehten.

                                  1. y
                                   ylberi

                                   ska nevoje per fatura se e dime se ka qene si ka qene mona e familja e vet , e turpshme qe perdorin leket e popullit per nderhyrje me u bo te bukur se kush kr do ishofi

                                   1. o
                                    orion

                                    Mis skrapari,urime ahhahababah

                                    1. T
                                     Trimi

                                     O mona sa te bukur te ka bo nona origjinale. Ma merr mendja qe me i bukur eshte një majmun me emrin makaku o bukuria e nones tate.

                                     1. D
                                      Delori

                                      Edhe macet qe ka ne shtepi Monika do tmeroheshin nga paraqitja e saj e shemtuar dhe jo me te jet miss m

                                      1. E
                                       Emanuela

                                       Po qe se Miset janë me pulla komordareje, squhen më Mise por Grise. Edhe pse ka bërë pulla komordareje mona, mbetet ke feçkat e elefantit që si mbulon dot. Plaka ose calina vecio, akoma i shkon mendja për jaran, ku mbasi i përdor, paguan ti vrasë, një lloj herrori i brëndshëm i saj. Të gjithë e dinë që viktimën e fundit nuk e hëngri dot, sepse denkonspiroi vrasësi, ku tregoi gjith arsyen pse donte ta vriste meta, ku më vonë mbasi mori kërcënimet e duhura, ndryshoi deklarimin. Kjo është monstër, e frikëshme sidomos kur qesh, shpërfytyrimi për të bërë maskën e fisnikes, e nxjerr më shëmtuar se sa është, kstran në surrat, blozë në shpirt.

                                       1. D
                                        Drita

                                        Ne pergjithesi jam dakord me cilesimet per Familjen Meta- Adams si fam e pamoralshme . e korruptuar, e hajdute . Por nuk I kuptoj keta burrat hipokrite Shqiptare qe para familjes ,femijeve te tyre hiqen si puritane, qe ne gojen e tyre nuk ndotin fjalet e pista. Sapo behen te pa njohshem fjalet e organeve seksuale dhe aktit seksual jane ne çdo dy fjale ..Prandaj dhe nuk jane potente seksualisht, prandaj dhe nuk I perkedhelin grate seksualisht sepse ne me ndjen e tyre ( mashkullore ) keto akte meritojne te perdoren vetem si sharjeNeveri ,ta shpifin per mendjen sa nje kokerrgruri,

                                        1. E
                                         Era Paris

                                         Monika zbukurohet per dashnoret e saj ca I vret e si dihen gropat Mona ku e ke Tan Lepurin qe e kerko interpoli , Mona ku fuste me 8 klase shkolle njerez ne administrata I. Merrte te shkreteve nje dore 20 mij euro ...lere tendra shitje drogash ...fuste ne burgje njerez te pafajshem. Qe bonin denim mbi 25 vjet. Si Ber Mema etjere.... Mona do te zhdepin ne dru populli qe ja ke vjedhur pasurit e ske lon gjo pa I bo popullit e Shqiperise HAJDUTE ME CIZME VDEKSH O IDJOTJA E ALBANIAS

                                         Lini një Përgjigje