Monika Kryemadhi: Do jem krah Berishës në protestën e 7 korrikut

28 Qershor 2022, 22:00Politika TEMA

Monika Kryemadhi: Do jem krah Berishës në protestën e 7 korrikut

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka konfirmuar se do të marrë pjesë në protestën e 7 korrikut e thirrur nga Sali Berisha.

Ajo ka deklaruar se nuk është një detyrim politik, por shoqëror dhe njerëzor që qytetarët të marrin pjesë në protesta. Edhe pse janë ditë të nxehta, Kryemadhi deklaroi se njerëzit janë aktivë për protesta dhe duan të dinë hapat e mëtejshëm se cfarë do të ndodhë.

“Sot nuk është më thjesht detyrim politik por detyrim shoqëror dhe njerëzor ndaj çdo proteste çdo qytetar dhe aq më shumë ata që janë aktivistë të partive politike duhet të jenë pjesë e protestave. Edhe pse janë ditët e nxehta të korrikut njerëzit sa janë aktivë për protestën aq dhe më shumë duan dhe të dinë hapat e mëtejshëm të protestës. 

Pasojat e zgjedhjeve të kaluara ndihen në shoqërinë shqiptare, ndihen në partitë politike ndihen në media ndihen kudo. Dhe aq më shumë situata politika që rrodhi pas 25 prillit, sulmet e një pas njëshme për dëmtimin e opozitës. Për të shfokusuar opinionin publik nga problematikat që ka sot shoqëria shqiptare”, deklaroi Kryemadhi në emisionin “Politiko” në Top News.

23 Komente

 1. M
  M.B

  PO SHKONI NE PROTESTE ME SALI BERISHEN PER TE MBROJTUR PASURINE E VJEDHUR JU RRACA E FELLIQUR E POLITIKES

  1. k
   k

   Dorëzo gjënë e vjedhur,baxhellë bodrumesh.

   1. V
    Vranakonti

    Shko Mona shko,meri ere koqeve te Saliut se rrjedhin nga prostati.

  2. k
   kjo shkon me u pallu mes turmave hahaha

   s'i ngrihet malokut pa qen kjo ne mes trumes me e rrethu mes karash e gerthit

   1. M
    Mira

    nuk ke rruge tjeter, nga Berisha ne Rec

   2. O
    O bo bo se çe gjeti këtë popull ???

    Hajdutja Monikë do dali në protestë, do mbrojë pasurin që ka vënë duke vjedhur e plackitur popullin .Nga gjysëm opinge që kishin u kthyen në miljarder. Uuuu mos harroni do mbrojë dhe vellanë e bashibozuket e tjerë që kanë mesuar nga Berisha,Meta e Monika si vidhet ,si mashtrohet,si pasurohesh e si të mbrojmë këtë pasuri që kemi vënë

    1. I
     Ilir kokelopa

     Po Drini, do jete ne proteste? Ai inxhinieri i falschem?

      1. T
       Tosi Shallvare

       ju lidh i njejti hall me Berishen o rrospia e shallvareve

       1. F
        Familjet kriminale Meta Berrisha

        Normale krimineli ne krahe te kriminelit po nuk ju vjene njeri ju jeni bande kriminelesh dy familje te degjeneruara qe kerkojne pushtet per te mbrojtur krimet e bera ... pse kaq budallenje jane Shqiptaret si genjeje nje baxhelle e nje non grata me gomatin e FAHRIUT

        1. L
         Labi

         Mbaji dhe Ybrikun e shurres Saliut,se 78 vjec ti e di si te iken shurra shalve.Do dalin gjithe Kriminelet dhe Kryehajdutet,si Sali Gerdeci,Agush Like Floriri,Monika Kryekurva e Mijra eurove qe ka harxhu per Byth dhe faqe,per tja ngrit Agushit,se si punon me me Monen e gjore,me Brizin e ish doganave,qe i duhen ca Euro tani,se mbarun te parat,e me lloj lloj Kurvash dhe putanash.He se harrova,dhe Stres trimin e partise,me babe shkerdhaten qe runte Salen,dhe me Stres mamin Kurven,te gjithe ne rrjesht per Lirine e Atdheut,me falni Lirine e Saliut,Shkelzenit,Argites se UCK,Malltezit Hajdut pronash,Super mbesa Kucke Italie,dhe te gjithe shkerdhatat e fisit Berisha dhe Meta Kokemadhi.Yp Xhixhi,se Nas Rrokun do merrni.

         1. L
          Lezha

          Tashi po bjen qeveria Rama

          1. x
           xhoxhi

           Monika me protesta nuk do vini kurë në pushtet.Saliu e ka marë rrugën e Janinës bashkë me ju.Nuk është Sala kryministër por është Rama dhe keni kundër një popull të tërë përvç hajdutëve dhe kriminelëve..Populli nuk ju vjen pas sepse e di që nuk fiton asgjë me paraqitjn tuaj në protestë.Ju duhet tju lidh një gur të rëndë në qafë dhe kur të vijë Lana tju hedh e të shkoni të gjithë në të sëmës.

           1. T
            Trapajane hesapi

            Cudija do ishte te mos Shkoje.kete e dime te gjithe.Stani juaj kete bulmet Ka.

            1. l
             lenci bira

             Perderi sa berisha meta nuk burgosen, amerika ka ide te qart shkaterimin e shqiperis perfundimisht, Pse nuk po flet Kim amerikania qe doli me shpat qe do ti shkaterronte,tani eshte strukur poshte brekve te berishes dhe metes dhe shikon cfare do te ndodhi Amerika vetem duket se i pelqen zjarri por kurre nuke deshiron ta fike Mjer ne kujt j besuam dhe SPAKUT arben krajes, u befsha mutin

             1. d
              dila

              Amerika dhe SPAKU i ri tallin karin me shqipetaret

              1. s
               shqip berisha dhe banda e islamiste frut i Shba

               Amrika mernaxhon Banden e Lalzit e islamikeve ne Shqiperi me bo byth Shqiperine me i marr Shqiperise gjith Intelektualet e qytetaret e diplomuar dhe neser e banon Shqiperine me rrace tjeter . Prandaj e mban Shqiperine ne Kaos pa Drejtesi e tallet medieve duke i thon qe kam Spak qe do gjuj peshq ne Lalz .E mbajne vendin ne kaos qellimishte e ne pasiguri qe shqiptaret te largohen nga Shqiperia - Por fajin e ka Palloshi qe ka 8-vjet e derdellit fjale te bukura Botes e pudiumeve

              2. J
               Juliano

               Ne do të habiteshim nëse nuk do ishe, po që do jesh, nuk na bën lajm. Ju, meta

               1. A
                ARBEN

                cfare kerkojne keta te shpifur te na kthejne si ne 97 ,cfare kerkojne keta mafioz qe te vjedhin dhe ato 5 leke qe u ka mbetur qytetareve sepse nuk u behet von edhe pse kane vjedhur miliarda euro ,si nga piramidat qe dolen si kerpudhat mbas shiu ,floririn ne depot ushtarake ,cez,etj etj .eshte fatkeqesi te kesh dhe ti vishe mbrapa sali berishes ,ilir metes etj .kjo nuk do te thote qe populli te mos protestoj ,le te dali ne protesta por jo per funderrina si saliu etj.

                1. S
                 SALI KERMA

                 Shko te hash mutin tend e te familjes tende moj ndyresise.

                 1. B
                  Bisha NANO

                  E PO KU KA KUPTIM PA TY PROTESTA, MOJ PROFESORESHA E VJEDHJEVE…. NUK BIE NJI MORTJE DHE TJU MARRE, MEGJITHSE AJO NUK BIE NE HALE…

                 2. D
                  Dt 7 Mona pallaska do zgjith hallin e vellait.Prot

                  Jane komshinj ne LALEZ K/Qendra e te korruptuareve do dalin ne proteste se jane rritur cmimet e keta nuk e perballojne dote.asnje sindikat nuk i mbeshtet vetem sh/civile (ata qe ven ne foltore)dhe atje teksin e pregatit kopetenti. Parrulla qe do prij pro.....jemi NON GRADA DUAM BUK DUM UJE DUM DRITA. E DYTA : EDI MOS HIK Se JENA REHAT. E TRETA: QAJME HALLET E POPULLIT SE TE TONAT I KENA ZGJITH DERI NE BREZ TE KATERT. E KATERTA: NGA SH/CIVILE (E FTORES)SALI ILIR BINOM BYTHQIR

                  1. r
                   robi

                   Mos harro merre me vehte dhe Nora bythderren, gjithollogen e leshelise se vdes per te ecur krahas teje ne pordheste kjo Nora duke te mbajtur pulovren kur te zere vapa. Ikn moj sharebajgat e neveritura te dala nga haremi erotiko naziskin i Jales .

                   Lini një Përgjigje