“Pusho ti, o madam 5 milionë euro”, Spiropali - Bardhit: Gaz i dashur je i humbur, bën garë me Gonin e Joridën

23 Qershor 2022, 11:44Politika TEMA

“Pusho ti, o madam 5 milionë euro”, Spiropali - Bardhit: Gaz i

Deputeti i Partisë Demorkatike, Gazment Bardhi ka shkëmbyer disa replika me ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali në seancën e sotme në Kuvend.

Bardhi i ka sjellë në vëmendje Spiropalit akuzën për 5 mln euro, teksa shton se ajo është në garë me ministren Xhaçka, zonja 5.5 mln euro.

Pusho ti zonjë se do flasë unë tani se kam unë fjalën. Më the se më kishe parë në televizion dhe the se kisha shpallur garë njërit prej kolegëve. Ti shpalle investitor strategjik Klodian Zoton dhe Stela Gugallën. I shpallët shenjtore që do shpëtonin Shqipërinë nga plehrat. Sa për garë ky Kuvend kishte Madam 5 milionë euro dhe tani ka një Madam 5.5 milionë euro. Dhe në garë nuk jam unë me Agron Shehaj por ju me njëri-tjetrin”, tha Bardhi.

Ndërkohë, Spiropali ju përgjigj duke thënë se është i humbur dhe gara që kanë me njëri-tjetrin në PD është për të qeshur. “Ç’punë kam unë me hijen e tij. Me garë pa garë, me vota pa vota Gaz i dashur ju jeni të humbur dhe kaq është puna juaj. Se je në garë me Agronin apo ti, apo Agroni me Joridën apo Jorida me ty, kjo i bën për të qeshur të gjithë sepse për të qarë i bënit në kohë kur qeverisnit”, tha Spiropali.

 

10 Komente

 1. e
  e-Lisa në botën e çudirave !

  Ky Gazi o gaztori i madh... Po pse o Gazi i gazum. Vetëm 5M€ ka e-Lisa me Salarinë? Se na habite tani. Vetëm nga dogana duhet të ketë ik min me 10. Vetëm pasuri të paluajtshme tek Botaniku sa kanë!? Veç Salaria me Mirelin dhe Klodainin sa bëri "14-vjeç dhëndër-drejtor" i ujësjellësit në Fier... Veç mos n'a bëni budallenj!

  1. a
   anonime kakavi

   Sakte. E neveritshme

   1. Z
    Zeqo Pilafi

    O "e-Lisa ne boten e çudirave"! Me te vertete e ke? Na habite fare, keto shuma XenArgita nje qime bythe i kane, apo nuk te pret ulluku jot "djathtas"?

    1. e
     e-Lisa në botën e çudirave !

     Saktë fare e thua. Rroptë ku ti kenë edhe gita me xenpeshkaqenin. Por komentova shkrimin. Fliste për gazin dhe elisa-n. Pa merak se nuk do të mungoj kur të shkruajnë dhe për ta. Pa majtas, qendër, apo djathtas. Por kundër hajdutëve dhe padrejtësive të atij populli

   2. B
    Bubuzhel Berati

    Gaza Bardhi eshte xheloze se do te behet femer isha ulur te coiffeur per tu qethur ( berberi ) dhe me thote : Si ka mundesi homosexuel imitojne femrat dhe i urrejne ato a ka dikush nje shojegim ?

    1. g
     goni

     kjo vetem i devijon muhabetit ,qartazi fajtore........dhe hipokrite ....bardhi pastaj dihet ....

      1. E
       Elisa-beth Spiropalikari von de Prrenjas

       Do tja tregoj mire une Gastorit qe mashtron 5 milione euro !! Sikur une jam invalide?? Po une 5 mln I nxjerr vetem nga viktimat qe me rrijne gati tu. Po duket qarte qe Gaztori do te me denigroje aftesite e mija ne qethjen e lekut euros paundit dhe skenderbeut dollar. Ika tani te ndroj kostumet per higjene Kiss Kiss

       1. s
        shoqeruesi i Spiropalit

        Shoqe Spiropalja doli e zgjuar : U shkarkua nga Rama per pa aftesi ne Dogana por pati aftesine te ulerinte ne Sheshin Skenderbej "Edi Rama eshte Skenderbeu i shekullit 21" dhe keshtu e fitoi serish davane e u kthye prane Timonierit.

        1. v
         vlora.vlora

         O Gazi po xhacken dhe spiropalin i ka bekuar Rama me karr keshtu qe s ka per ti gjet gje ,po ca jane 5 milion euro ,harove kur ishte te doganat qe e nxori tre mujorin - 300 milion ,dhe gjoja ra shtatzene pastaj

         Lini një Përgjigje