‘Rama mbajti peng Bashën’, Spaho: Dosja e financimeve ruse u përdor për shantazh

27 Shtator 2022, 19:07Politika TEMA

‘Rama mbajti peng Bashën’, Spaho: Dosja e financimeve ruse u

Deputeti i Partisë Demokratike Edmond Spaho thotë se dosja e financimeve ruse është përdorur nga kryeministri Edi Rama për të shantazhuar ish-kreun e PD, Lulzim Basha.

Në një intervistë për Euronews Albania, Spaho kërkoi që prokuroria të zbardhë një herë e mirë këtë çështje në mënyrë që të ndajë veprimet individuale të ish-kryetarit nga PD, që sipas tij nuk ka asnjë lidhje me Rusinë apo paratë ruse.

“Duhet një hetim që të ndajë PD nga veprimet individuale të Bashës. S’kemi pse të mbajmë njolla të tilla kur PD nuk është e përzierë. Rama e mbajti peng Bashën nga 2017 deri vjet dhe vazhdon të mbajë peng një korrent që është afër Bashës në grupin e PD”, tha Spaho.

6 Komente

 1. S
  Shqiptar

  Je nje palo burr

  1. k
   k

   Ky zagari ska turp ta ndryshojë versionin nesër kur sikur ta ndryshojë bërisha.

  2. T
   Tan_Tironci

   Cocksucker.... i Berishes, Bashes, edhe me keq edhe i Mul Nulit.

   1. D
    Demiri

    Kur kerkon dhe ky copa e mutit te merret me politike u befte def kjo e fundit

    1. c
     coni

     o zhuzhak....po ti kujton se milet jane budallenj ? Po mund te merrte financime nga ruset Luli pa lejen e spiunit Sali Berisha.... Po e di gjithe dynjaj se Lulin ja solli Sales UDB ja dhe KGB ja ! Sepse Saliu eshte funderine serbe e ruse bashke.

     1. K
      Këshilltari Presidentit BEGAJ

      Duhet t'ja kishte lënë mandatin e tretë Bashës, por Rama është bir kurve. Tani as që përfityrohet Basha Kryeministër

      Lini një Përgjigje