“Rama s’do ekzistonte fare”, Kujtim Gjuzi kujton debatin me Berishën: I shkova në zyrë dhe i thashë kam planin perfekt, u acarova nga përgjigjja e tij

19 Tetor 2022, 14:59Politika TEMA

“Rama s’do ekzistonte fare”, Kujtim Gjuzi kujton debatin me

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi i ftuar sot në "Shqipëria Live", ndërsa ka folur për zgjedhjet lokale është kthyer pas në vitin 2000.

Ai ka rrëfyer një histori ku personazhe ishin Sali Berisha, Bamir Topi, Mentor Petrela, Spartak Ngjela dhe Besnik Mustafaj. 

“Kjo ka një histori të gjatë. Në vitin 2000 nuk po përballonim dot një primare të fshehur. Bamir Topi, Mentor Petrela, avokat Ngjela dhe Besnik Mustafaj. Unë u vesha, mora çantën ku kisha shumë gjëra konfidenciale dhe shkova te Sali Berisha.

Unë jam në krye të Partisë Konservatore. Si çdo parti zgjedh alternativat e veta. Këta të 5-të i them Berishës, që kanë një problem. Këta janë akademikë, jo se nuk i duan njerëzit, por në Tiranë duan grintë, po nuk pamë pak bardhë e blu ne në Tiranë s’ka.

I thashë Berishës, unë jam i gatshëm të sakrifikoj dhe të mos e lë Ramën të dalë të bëjë fushatë. Më pyeti po pse ça do t’i bësh, po i thashë që unë di ca gjëra për të që ta ndaloj.

Në atë moment më tha: jo, ti do jesh në zyrën e këshillit bashkiak. Aty u acarova shumë. Po të isha kandidat përballë Ramës, ai nuk do ishte fare. Se do humbte zgjedhjet dhe do mbaronte punë,” tha Gjuzi.

 

15 Komente

 1. S
  Sanija

  Shyqyr qe nuk e di se sa imbecil je...

  1. R
   Rrofsh

   Rrofsh se njerzit si puna jote dhe e Ndar Nokes të bën për të qeshur të pakten. Por si ta ja bëm me Ed Rame Turke hajdut Erdogani, Sali Gerdeci dhe ilir spiun hajdutin. Që nuke po i heqim dote qafet.

  2. J
   John Qelbashi

   Po, vetem Gjuzi mund ta zhdukte Ramen. Kishte oren Atllantik

   1. A
    Arsen

    Mire ky eshte bole e dine te gjithe, po tv pse e nxjerr

    1. K
     Komunist me Rolex

     Ca është ky delirante publikoni lloj lloj gomari media ka marrë fund në atë vend Ky nuk perfaqeson asnje se ka votuar asnjeheri thjesht ramazoni e beri deputet

     1. B
      Bato

      Ti po.TI DO I RRUAJE TRAPIN EDIT O PALAÇO,O LOQE.

      1. N
       Niku

       Po ik o kar.

       1. O
        Operacioni Zjarri

        O perendi cfare idioti. Po si dreqin i japin hapesire ketij debili. Tani i eshte mbushur mendja qe eshte dikush. Po ik o debil vizitohu tek psikiatri se ti shume shume per gaztor mund te besh

        1. R
         Roko sinfredi

         Po lloj lloj karash jan bo deputet, po ky ja kalon te gjithve nga madhsia. Tamam kar pornografisti.

         1. T
          Tironc i Vjeter

          Gjuzi ka qene dhe eshte nje personazh komik qe dynjaja tallin karet me te

          1. T
           Tironc i Vjeter

           Gjuzi ka qene dhe eshte nje personazh komik qe dynjaja tallin karet me te

           1. S
            Shoku vellait

            O Cimi po ce le kete koqe te livadhis lidhe hajvanin se te beri gazin e botes.

            1. 1
             19

             Pupu kte e tallin te gjithe te bilardua e lagjes te selvija .ky del e te jep mend qija ropt ku ka arit pd me jte tocin e kuklles do me rezu ramen .

             1. I
              I.M

              Hajde kar me zile,hajde,po ti je nje klloun cirku,po per te tjerat kush e fshin salen me ty,

              1. E
               Era

               I shkreti Gjuzi budalla vet e budallenj ata që e rrethojn.Moj Eriona e ke bërë,Shqipria live,si Shqipria e idiotve.Atë nivel njerzish po fton në emision.E para zonja nga Kosova,që kishte martu burrin 2-3her.

               Lini një Përgjigje