Shkëlzen Berisha: S'kam lidhje me Gërdecin, me Mediun kam folur për çështje personale, nuk i them. Nuk kam frikë nga SPAK

26 Janar 2023, 11:55Politika TEMA

Shkëlzen Berisha: S'kam lidhje me Gërdecin, me Mediun kam folur

Shkëlzen Berisha, djali i Sali Berishës ka dalë nga ambientet e Strukturës së Posaçme (SPAK), ku qëndroi për rreth një orë.

Ai tha se ishte thirrur në lidhje me çështjen e ‘Gërdecit”, ndërsa shtoi se me Fatmir Mediun ka folur për çështje personale, të cilat nuk i thotë. 

“Jam thirrur si person që ka dijeni për çështjen. Jam pyetur. Sigurisht nuk kisha ç’të ofroja më shumë nga ato që kam thënë publikisht. Nuk mendoj se dijenia ime ka dhënë ndihmë për çështjen në fjalë.

Sepse s’kam asnjë lidhje. E njëjta prokurori pas 15 vitesh mendon se unë mund të kem dijeni për rrethanat e çështjes.

S’kam asnjë lidhje me të. Prokuroria duhet t’i thotë publikut se kush e ka bërë atë shënim. Unë nuk kam asnjë lidhje.

Prokuroria t’i thotë publikut se e kujt është kaligrafia, nëse nuk është falsifikim. Që unë të futem në Ministrinë e Drejtësinë nuk do të thotë që unë marr vendime.

Asnjë gjë nuk ka pasur lidhje me këtë çështje. Kam folur për gjëra personale dhe s’kam dëshirë t’i zbuloj këtu. Jam pyetur brenda. Të komunikosh nuk do të thotë që ke lidhje në të tilla ëështje. Nuk ndjehem aspak i rrezikuar nga SPAK”, tha ai.

28 Komente

 1. P
  Po per Filmin _War Dogs _ c'na thu ?????

  Po me Efraim dhe David si shkon lidhjet sot ? A i ke takuar me bo noj Deal te tjeter ? Apo kur te voj salehu ne Pushtet !

  1. k
   k

   Jam kurioz a do kishte të njëjtën shpërfillje në hetusinë e E.Hoxhës ky maloku.

   1. q
    qeni shpellarit primitive

    k , kam qe ne moshe relativisht te vogel atesistem ,por mendoj se ky bythqim injrant do rrinte si i dhjer ne brek para hetuesit te asaj epoke ,sepse ata sdonin me dit ,se i kujt je e nga vjen .ata e kiushin perdhunuar direkt

    1. P
     Prroji i Thate

     Nuk ju vjen pak gjynah, se ka edhe nuse te re tek shtepia? Po vajti ne burg, si do ja beje ajo, se nuk i dalin leket? Cudi, se paska edhe nje emision ne Top Channel,

   2. B
    Bravo xen qosja

    I ka ngjare babit sali ta fut krahun pa problem ka folur me fatmir gerdecin per probleme sexi .......nuk ka drejtesine po show kazanesh , babi sali bllokone foltoren ne parlament xeni tregone peralla ne spak dhe albanezet mbasi kane mbushur barkun me fasule tregojne histori trimash ulur para tv kazane .

    1. T
     Taulanti pa moter

     O bir kurve e bastardi.....te shkerdhefsha sojin dhe sorrollopet...nuk ke per te gezuar ASGJE!

     1. D
      Doriani

      Eshte bre si mut. E ndjen ngordhjen. Ky do rraset ne burg ose do e vrasin si qen rrugesh. Te percellosh per se gjalle 28 persona, te sakatosh 300 te tjere dhe tu djegesh e shkatrrosh shtepite e pasurite e tjera, eshte krim qe nuk e kane bere nazistet. Te plaset ne burg ky kriminel qe ka vite te tera qe vjedh, kontrabandon droge, qe ka shtjere ne dore gjysmen e pasurise se Shqiperise, ky pis i ndyre...dhe i ben karshillek deri edhe drejtesise.

      1. E
       Efraimi nga Florida ne tel

       C'kemi o Qeni Shpellarit ? Te paralajmeruam dikur .Te keshilluam qe beni kudes ,mos te shpertheje Punishtja se s'do keni me shpetim ,nqs Aferen e Gerdec-it e merr vesh Bota . Kaq naiv s'mundet te jesh ,ala sot kur Vepra Jote o Qen Shplle o gen Primitive , u bo Film qe e ka pa tan Bota qe ju kishte hik Truni e kujtonit se Shqiperia ishte tashme Prone e Familjes se salih rrahman berishes e kerkove te hashe si Ariu o egersira ndekohe qe ju keshilluam te hani si Miu . 30 -vjet Burg do hashe .Per Vrasjen e 26 punetoreve (femije gra pleq ) per shfrytezim ne femijeve ne pune ,punesimin e fshatareve ne nji Punishte Ordinere Primitive si keni edhe trurin ju Shpellaret , Vjedhje me Paramendim te Pasurise Shtetit Shqiptare pervetesim te Prones se Ushtrise , Vrasjen Mafioze te Deshmitarit e Denoncuesit te Aferes Kosta Trebicken , fshejje te Provave dhe Filmimit ku Ushtria e F.Mediu i ngarkonte te Vdekurit mbi Makinat e Ushtrise rifuxhi si te ishin trare ose drrasa bakakash e jo Viktimat qe ti Vrave ne Gerdece . Etje etj . We Are Over - Burgu te pret bab e bire

       1. L
        Ledio

        ky duhet te shkoje ne burg sa me pare bashke me babain e vet Keta jane hajdute dhe kriminele qe shkaterruan Shqiperine

        1. t
         trimi

         Jo vetem zeni me salen por gjit familja me qen e mace.

        2. Z
         Zeni bej gati sapunin.

         Te beje gati sapunin kur te veje ne burg.Aman karminen kujt do ja leri .

         1. A
          Arjani

          Po ti ofroi nonje lek se vjen vet ajo ,mos harro qe jeton ne pallatin e sheikut shpellar ????????

         2. R
          Revolucionari

          Rraseni në burg këtë Shkërdhenin, birin e Kriminelit më të madh në Shqipëri që sa qe i jati në pushtet e shkërdhyen shtetin. Këta lloj bastardësh ardhur nga shpellat e maleve u duhet shkërdhyer ça kanë brenda shtëpisë dhe sekuestruar gjithë pasuria e vjedhur.

          1. T
           T

           Po pak si i trembur qeke mor zen fytyra ste tregon asnje lloj mimike vetem te vdekurit e kan ashtu .ok mor djal shife pak veten .

           1. s
            sypeshkaqeni po shijon jeten si bllokmen

            sypeshkaqeni ka folur me fate gerdecin per pune p...

            1. B
             Beni

             Qe nuk ke frike nga spaku ate e di edhe bufi,ama nga Amerikanet qe po ta bejne lakun po dhjet ne breke dhe nuk te ze gjumi naten nga ankthi dhe frika, ashtu ju pafsha me gjithe ato krime qe keni bere.

             1. P
              Pjerdh pjerdh..keta jetojne si Mbreter

              Ky me kete Popull ,,Jeton Si Sheik Si Mbrete ...as qe e run k.....fare .. Me kete Popull. !!! Oi Oi. ky popull. ! Prandaj i sundoi krimineli Hoxha kete Popull gati 50 vjete...E ky mostra me Babain e tije po Kriminel ,,do Sundojne deri sa te vdesin....edhe ata te tjeret Kriminel. ,Florri psh Iliri tall k.... Keta thojne popull hani mute hani...vrisnin njeri tjetrin mos u merni KE neve ,,Armet babai im jua dhuroi qe tju Sundojme me keqe se Hoxha..

              1. P
               Pjerdh pjerdh..keta jetojne si Mbreter

               Ky me kete Popull ,,Jeton Si Sheik Si Mbrete ...as qe e run k.....fare .. Me kete Popull. !!! Oi Oi. ky popull. ! Prandaj i sundoi krimineli Hoxha kete Popull gati 50 vjete...E ky mostra me Babain e tije po Kriminel ,,do Sundojne deri sa te vdesin....edhe ata te tjeret Kriminel. ,Florri psh Iliri tall k.... Keta thojne popull hani mute hani...vrisnin njeri tjetrin mos u merni KE neve ,,Armet babai im jua dhuroi qe tju Sundojme me keqe se Hoxha..

               1. P
                Pjerdh pjerdh..keta jetojne si Mbreter

                Ky me kete Popull ,,Jeton Si Sheik Si Mbrete ...as qe e run k.....fare .. Me kete Popull. !!! Oi Oi. ky popull. ! Prandaj i sundoi krimineli Hoxha kete Popull gati 50 vjete...E ky mostra me Babain e tije po Kriminel ,,do Sundojne deri sa te vdesin....edhe ata te tjeret Kriminel. ,Florri psh Iliri tall k.... Keta thojne popull hani mute hani...vrisnin njeri tjetrin mos u merni KE neve ,,Armet babai im jua dhuroi qe tju Sundojme me keqe se Hoxha..

                1. !
                 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                 ore Pjerdh ! Mjaft Pordhe bre !!!!!!!!!!!

                 1. D
                  Drini

                  Ju mblodh laku familjes kriminale dhe te degjeneruar

                  1. K
                   Komentues i perhershëm i gazetes Tema

                   E, ka folur per gjera personale, sikur çeshtja qe diskutohet eshte jashtetokesore dhe jo personale e nipit Karaxhiçit dhe Fatmir Mehdihoxhes i denuar 5 vjet ne Itali dhe sot flet per holokausin! KA VDEKUR DREJTESIA SHQIPTARE, prandaj u vini flaken me gjithe ata brenda, ndryshe do tu hane te gjalle kriminelat edhe trashegimtaret tuaj s'do kene drite ne Shqiperi.

                   1. X
                    Xha Braho

                    XENO, AS MOS KI FRIKE NGA KJO DREJTESI, BIRBILO I QETE… KUR NUK DOLI NJE «TRIM » NGA FAMILJARET E VIKTIMAVE, BEJ QEF….

                    1. V
                     Vlora

                     Po mor malok vrases ,jasht flet pa teklif ,do te shohim kur te vene hekurat ,e ke per ti nxjere te gjitha ,se ju maloket jeni trima kur beheni tuf ,si puna e ujkut ,por ju jeni raca me e poshter

                     1. B
                      Bledi

                      More Zeni c’fare pune kishe ti neper ministri sa tek njera tek tjetra apo ndihmoje babin se helbete plak njeri

                      1. A
                       Aron

                       Nuk kane frike, sepse e dine asgje nuk do te ndodhi. Do behet perseri sikur do hetoet. Nuk kane lindur akoma burra ne Shqiperi per te bere drejtesi sepse hane te gjithe ne nje canak.

                       1. L
                        Lugu gjat

                        Mos ngatero Enverin me keta sharabajga mor gjak prishur.

                        1. g
                         gerti

                         ka dy momente kyc ne shqiperine post 2000 Viti 2005 (kthimi i argites dhe zenit nga kosova dhe suedia) edhe pse saliu thoshte se jane te mirepaguar atje ku jane ......arsyet dihen pse erdhen viti 2013 ,kthimi i olsi rames nga amerika ...arsyet dihen duken gjera te vogla po tregojne shume per ate qe do vinte me pas ....dhe qe erdhi me saktesine e nje ore zvicerane ..... Nese ky popull nuk sheh qe keta jane te korruptuar koke e kembe dhe serisht shkon i voton (majtas /djathtas) atehere kot qe ankoheni neper portale e komente ,fajin e keni vete

                         Lini një Përgjigje