Spartak Ngjela: Nëse Saliu e merr partinë, PD shpallet e gjitha “non grata”

15 Mars 2023, 20:40Politika TEMA

Spartak Ngjela: Nëse Saliu e merr partinë, PD shpallet e gjitha

Avokati Spartak Ngjela thotë se nëse Sali Berisha e merr drejtimin e partisë, atëherë Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë bërë të qartë një gjë: PD shpallet e gjitha “non grata”. Ai u shpreh se mund të ndëshkohen edhe bashkëpunëtorët e tij në koalicione.

Gjatë intervistës në ABC News, Ngjela tha se praktika ligjore anglo-sanksione është e rreptë dhe në këtë prizëm pret që drejtësia amerikane të veprojë.

“Do kemi risi, të kujtohet si tha sekretari i Shtet në Uashington, po ta marrin Saliu PD, nxjerrim partinë “non grata”. Ka analogji të plotë, me Metën, me Dulen dhe mund të shpallen me 100%.

Mbase edhe shpëtojnë, por po flas për traditën anglosaksone. Sepse janë të rreptë në ligj. Nëse Saliu merr partinë, PD del non grata e gjitha”, tha ai.

9 Komente

 1. P
  Phoenix

  Na mbiu ky debili per c'do analize Anglosaksone nga Zagoria, neper mediat qeveritare ( gjoja te pavarura Shqiptare )! Nuk u lodhet o Tema me kete te rrenxuarin? Na e shpifet, pervec natyrisht dhe ofendimit te inteligjences se lexuesve.

  1. d
   durrsak 24 karat

   Pse ju shpifet avokati, o Phonix, o k... kandari? Atehere mos hyj ma ke TemA! E dyta. Avokati ka te drejte, pasi DASH-i e boni te qarte: nese PD-ja e Berishes fiton, atehere e tane partia demokratike shpallet terroriste. Shqipnise i vendosen sanksione sikurse Rusise. Keshtu kthehemi ke Dulla qe te hajme prape bar! E tha ket "Kimetja" ne emen te Presidentit amerkan dhe DASH-it, jo nga xhepi.

  2. N
   Nustret Bode

   Ti Taku, ke ngelur me goditje në tru nga burgu i Partise. Fatkeqësisht nuk ke sherim por mundohu ta mbyllesh gojën se kur llap pa qeder, parashikon ose analizon e nxjerr konkluzione, je shumë afer intelektit anormal te Sazan Gurit. Përse talentin idiotik që të karakterizon nuk e kanalizon në një drejtim më frutdhënës? Merr një cope kartoni, guret e dominos e bashkoju pensionisteve nga lulishtja.

   1. T
    Tani

    Ik or idiot se na merzite me idiotesira...!

    1. L
     Lozhani

     ....bravo Avokat....llogjike....fuck bastardeve berishjane e metajane...fuck...rrofte pd.e vertete...

     1. B
      Bir Selmani nenes ke te.....qi me pare.

      I veteshpalluar avokat me diplome burgu na cau carin. Persona si puna e ketij koqes qe nuk e merr njeri seriozisht po demton reputacionin (nje nga shkaqet e shumta) ne renie te Amerikes tek Shqiptaret

      1. t
       teleshikuesi

       Je po si dikur Pal Vata or Taku taku .........ku! Ai deklaronte se une dhe Enveri nuk dijme gje,nese e ka bere Mehmeti ne koken e vet!Edhe ti na thua qe :Ti dhe Amerika nuk dini gje mbase e ka bere Celibashi ne koken e vet futet ne burg! Na trego pak ate rastin kur ty te denon shkalla e pare dhe e fiton ne shkallen e dyte dhe Saliu deklaron qe ti je per burg se na i heq gjithe stresin qe kemi mbi vehte.Ti deklaron qe Rana e do kete situate ,por nuk na thua qe i interesuari je vetem Ti sepse s'le dritare kazani mediatik pa dale e marre honoraret e çastit! Ku do dalesh sot????????????????????????????????????????????????

       1. i
        i drejti

        perralla e radhes e ketij te pjerdhurit akoma nuk i ka dal nje parashikim qe ka be ky vetem fantazira hhaaaaaaa spurdhjak si te tha saliu nuk te bej minister se i zhytyr ne borgje e na nxjerr kriminelat nga burgu haaaaaa per kete shan saliun haaaaa.

        1. a
         aaa

         pse e nxjerrni idiotin per lajm

         Lini një Përgjigje