Baza e NATO-s në Kuçovë, Vjosa Osmani: Kontribut në rritjen e sigurisë në rajon

4 Mars 2024, 10:07Rajoni TEMA
Baza e NATO-s në Kuçovë, Vjosa Osmani: Kontribut në

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka përshëndetur hapjen e e Bazës Ajrore të NATO-s në Kosovë.

Me një shënim në rrjetin e saj social, Osmani thotë se ky akt është një hap i rëndësishëm i pranisë së Aleancës në Ballkan duke kontribuuar në rritjen e mëtejshme të sigurisë.

Ajo shton se ku ka prezencë të NATO-s ka paqe dhe stabilitet.

“Hapja e Bazës Ajrore Taktike të NATO-s në Kuçovë, Shqipëri, shënon një hap të rëndësishëm në forcimin e pranisë së Aleancës në Ballkanin Perëndimor, duke kontribuar në rritjen e sigurisë në rajonin tonë dhe më gjerë.

Ku ka NATO, ka paqe dhe stabilitet”,  shkruan Osmani.

 

1 Komente

  1. U
    Ushtaraku

    Kokra e idioteve politikane keni 33 vjet qe thoni NATO do na mbroj dhe sot kerkoni bazat ushtarake te Enverit se vet nuk keni bere asgje, zero.

    Lini një Përgjigje