“Serbia po trajnon fëmijët për luftë”

10 Maj 2023, 12:05Rajoni TEMA

“Serbia po trajnon fëmijët për luftë”

Eksperti i çështjeve të sigurisë në Kosovë, Agim Musliu ka bërë me dije se në Serbi të miturit janë duke u stërvitur nga trupat ruse, çka sipas tij tregon edhe arsyen e vërtetë se për fëmijët janë kaq të familjarizuar me armët në këtë vend.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha ndër të tjera se Serbia ka presion shumë të madh për shkak të dështimit të rus në Ukrainë.


Sipas tij në Serbi është mendësia që të trajnohet një gjeneratë e re për luftë.

“Po e shohim se lufta në Ukrainë nuk po shkon ashtu siç e kanë planifikuar  ushtarakët dhe politikanët rusë.

Ka shumë impakt që po shihet dhe në Serbi. Serbia ka presion shumë të madh për shkak të dështimit rus në Ukrainë. Serbia po përsërit një doktrinë, kanë mendësinë që të trajniehet një gjeneratë të re për luftë”- tha ai.

2 Komente

 1. S
  Shkelqesia e tij, Magjari i Surrelit

  Edhe Nave Na po i trajnojme me tallava, prostitucion, korrupsion! edi, sala, monalikja jane YJE e te Pashuar! Flini pa breke.

  1. p
   pjeter

   Edhe Putin beri te njejten gje per 30 vjet me radhe,dhe po shifet suksesi ne Ukraine!!! Serbet e dine shume mire qe,nuk kane per te gjet kurre ate shesh qe gjeten ne vitet 90!!!

   Lini një Përgjigje