FOTO/ Artur Zhejit i ndodh e papritura në Sarandë

14 Gusht 2022, 11:23Sociale TEMA

Gazetari Artur Zheji është përballur me një suprizë të pakëndshme në qytetin bregdetar të Sarandës.

Qesen e mbeturinave që e kishte lënë te dera e pallatit e ka gjetur mbi automjetin e tij.

Për shkak se nuk i ka dërguar në vendin e duhur, në koshat që janë caktuar nga pushteti vendor, mbeturinat kanë përfunduar mbi “Range Rover”-in e tij, ashtu siç shihet në foton e mëposhtme.

FOTO/ Artur Zhejit i ndodh e papritura në Sarandë

65 Komente

 1. L
  Leonidha

  Duhej tja kishin hedhur ke krevati ku fle ne Tirane !

  1. R
   Realisti

   Range Roveri i këtij është vetë një kosh plerash me rrota që mban plera si brenda ashtu dhe mbi të...

   1. M
    Mane Kukureci

    Dhjaku Zheji, Pordhë ka, Mut ha gjithë ditën, Të ngopur nuk ka, Edhe me pushime, Me kulturë erë pe muti, Etiketë bota i ngjiti, Në bithë, plehrat ja vuri, Tamam si soj gjipi….

    1. M
     Mortja qe s'u ha!

     Ngjarja me e madhe pas 1912! Po me cilen fjeti Zheji ne hotel kur do na e thoni! Mezin po presim!

     1. M
      Mortja qe s'u ha!

      Ngjarja me e madhe pas 1912! Po me cilen fjeti Zheji ne hotel kur do na e thoni! Mezin po presim!

      1. T
       Tiku

       KA ZERA QE KA FJETUR ME YLLI RAQIPIN,POR E KUNDERSHTON ANDI BERISHA DUKE POHUAR QE DERI NE OREN 24.00 KA QENE AI ATJE.

       1. L
        Likja

        Kan bere treshe ter naten ...zheji ,rakipi dhe andi Nipi i hisniut,e more vesh me cilin ka fjetur

       2. L
        Lasgushi

        Po Leonidha,ka te drejte.A kini qendruar ndonjehere afer Turit.Sidomos ne vere mban era uthull.( nuk lahet shpesh,se kursen ujin)Keshtu qe nje qese plehra afer, nuk eshte ndonje tragjedi per Tur intelektualin.

        1. G
         Gjineka Llogjia

         Po flinte gjumë me Alfreda Lelën ose Gazmenda Bardhkën….

        2. L
         Luani

         Personalishte dua ta falenderojë ate qe ja ka vënë mbeturinat në makinë , brënda mundesishtë .., të gjithë , cdo dite i marim dhe i vendosim në vëndin e duhur, te koshi poshte pallatit, në shtepi dhe kudo ku vemi në plazhë , , ky person është turpi i familjes se madhe , dhe shumë të nderuar “Zheji”

         1. P
          Pisat ngelen kudo pisa

          Sa mire ja kane bere pisit.

          1. H
           Himarioti

           Bravo atij që e ka bërë një gjë të tillë. Saranda është vendi i kulturës dhe hygjenës tradicionale. Ky Zheji e mendon veten mbi të gjithë, një arrogant dhe egoist i pashoq. Në fakt është një injorant i vërtetë.

           1. l
            lubonja

            Surrati i ketij nuk dallon shume nga plehrat qe ka thesi.

            1. Tirana

             Ne Shqiperi eshte edhe me disa te tjere analiste eshte me i degjuari per cdo problem politik si edhe nje nga me te degjuarit nga komentet dhe njekohesisht drejtuesi i emisionit 360 grade . Fjala eshte ketu e thjesht veprimi i pa vetedijes qe ka te beje me kulturen tij qe ka merituar nje reagim te denje qytetar te banorve . Saranda eshte nje qytet qe eshte i paster dhe kontrollohet shume mire nga bashkia e saj,ka shume turiste te huaj qe vijne vetem nga pastertia e vecante e saj ne raport me qytetet e tjera. Nje turp per kete njeri te medias, edhe nje njeri i thjesht nuk i le plehrat tek dera e tij , te kishte qene nje njeri i zakonshem mediat Shqiptare nuk do ta publikonin ,respekt per gazetarine dhe kete shkrim kritik qe do te thote edhe ata qe na drejtojne si me te mencur gjerat elementare kultura ju mungon plotesisht ,turp dhe nje turp ska fjale tjeter.

             1. A
              Adriatik

              Unioni gazetareve duhet te protestone.Lala,Hoxha,Bushati,Lela,Bejtja,Shkullaku,Cipa Lubonja te reagojne fort sa nuk eshte von.Eshte perdhosur figura e gazetarit.

              1. n
               na mbyten injorantet turcelinj

               Keto halet qe permend ti me lart,duhet te protestojne dhe te kerkojne arrestimin e autorit se ka fyer zhulsin qe ben peopogande ne tv dhe per vete eshte nje hale

              2. h
               hajdar ngele, nuk u poqe

               mos dil ne tv per nja 3 muaj me kete qe ke bere ... o zhele.

               1. S
                Shqiptari buzholle..faik konica

                Ku kuuu medet...per milet anadollak qe jemi,teper,por tepeeer turista vijne....ene kosovaret s'i boni njerez Titua

                1. A
                 Akiv nga Tani!

                 Flm Saranda! Kujtojne se Jane te pandeshkueshem. As vendimi I nje Gjykates nuk ka vlere se sa kjo qe jukeni bere!

                 1. F
                  Fani

                  Me ne fund nje veprim civil prej shqipetareve...bravo.

                  1. A
                   Anisa

                   KY SURRAT PASTICOJA TJA KISHIN FUTUR NE GOJ TE LUMTE DORA KUSH JA KA BER.

                   1. S
                    Shqiptar

                    Tja kishin hedh ne kok kokpalarit te ndyr

                    1. p
                     pdisti i thekur

                     Bobo ja pasken dhi keq.Po nuk degjon haleja nga pordhet o derdimene.Ky bajga zhuls ka qene e keshtu do te vdese

                     1. n
                      nga nje pastrues i qytetit

                      ketij pisi tja kishin hedhur surratit kur te ishte ne shqerine e miqve pis burre c'do dite ne televizion mundohet te shese mend te tjerve vete na i lenka plert tek dera plera beni si them une mos beni si bej une

                      1. s
                       shqip

                       Nuk e vë dorën në zjarr është apo jo e Zhejit. Po do e përgjithsoj rastin. Kështu duhet vepruar me të gjithë frymorët që jetojnë këtu. Instinkti kafsheror i këtyre duhet të ketë të njëjtën monedhë. Madje do thoja :jo në makinë, jo te dera e shtëpisë, i duhen hedhur brenda në shtëpi . Sidomos ato femrat me qen që lyhen e zhgerryhen, dhe sa dalin te ashensori e lënë qesen përtokë se i ndotet manikyri. Popull plerë, shtet plerë. Nuk u bënë njerëz. Po ça pret nga këta ! Ti thua se do kohë të ndërgjegjsohen. Vetëm dhuna i bën njerëz këta. Shqiptari nuk mund dhe nuk do të jetojë në normalitet. E dinë shumë mirë që hedhja e plerave vend e pa vend është një xhest i pështirë. E dinë shumë mirë që nuk i hyet trotuarit me kazmë për të bërë punët e tua. E dinë shumë mirë që makinat nuk parkohen ku të jetë e ku te mos jete. E dinë shumë mirë që për çdo gjë që blihet duhet tërheq kuponi. Po nuk e bëjnë. U pëlqen kështu, të jetojnë në anormalitet. Dhe pasojat pastaj dihen. Nga një ambient plerë do dalin politikanë plera. Kështu varja se është kohë dhe mision i pamundur.

                       1. p
                        ppa

                        Sakte shqip...i ke thene shume mire te gjitha - perfshi edhe : nuk e ve doren ne zjarr qe eshte apo jo re Zhejit: une besoj se Zheji ben gabime te tilla ; por ka shume mundesi t'ia kene sajuar -per simpatine qe kane ndaj tij.

                       2. A
                        Analisti

                        T'ja kishin futur në bythë (ose në gojë) se edhe gojën e ka si bythë. Me siguri e ka fajin Edi Rama për çfarë i ka ndodhur. Kështu tha dhe ai psikopati tjetër Lubonja që i iku jeta duke sharë Ramën.

                        1. G
                         Gezimi

                         I lumte dora kush ja ka bere se e shperblej une per te drejten e tij ,se ky legen partish si shume intiligjent parazit bene intiligjentin ne TV por fakti i thjeshte tregon qe ska edukat dhe kultur dhe eshte si plehrat e tij.Rrespekte per ate qytetarin me edukat ne kofano dhe jo ne sedilen e makines.

                         1. z
                          zani

                          Zhej eshte nje plere prandaj mir ja kane bere...

                          1. Y
                           Yxyxyx

                           Por edhe si gazetar dhe opinionit, nuk është më shumë se një thes i ndotur me plehra. I lumtë atij që i paska dhënë një mësim të mirë, por a merr vesh THIU. (Derri).

                           1. I
                            Idrizi

                            Kam nje verejtje per personin qe i hodhi koshin mbi makine.Do me gezofte nese do ja kishte shperbdare mbi gjithe makinen.Dhe gazetari te njoftonte Bashkine per ta gjobitur per ndotje ambienti publik... Keta pordhoanaliste,nuk ju skuqet faqja vecse kur futin doren ne xhepin e tyre...

                            1. S
                             Spak

                             Zheji eshte nje nga analistet me te poshter,kuptohet ka dhe shume te tjere si ai, qe "analizon" c'do ngjarje,qofte politike,kriminele,shoqerore,boterore, shkencore etj. etj. Zheji bashke me Lubonjen dhe Bushatin dhe lista e te shiturve mercenare eshte e gjate i sherben parase! Land Rover?! Ku i gjeti Arthr parate per te? Ky njeri,i shitur,flet per nate per korrupsionin e Rames,por asgje per vete! Si paguhet,kush e paguan,si e paguan etj pyetje qe marrin pergjigje nga provincialiteti i tij,kur nuk hedh mbeturinat ne vendin e duhur!Keshtu qe "analisti i njohur, per gjithcka" tregon sa i pa edukuar eshte.

                             1. T
                              TURIEMIGR

                              PLERAT TEK PLERAT E KANE VENDIN

                              1. S
                               Sali ndyraqi

                               Ai qe e ka vendosur qesen dhe ka bere vetem mire,e ka derguar ai lugati Edi Rama.Nje motiv qe ky qurranjosi te vazhdoje ta shaje. Pis

                               1. T
                                Traktori me zinxhira

                                Keto dite jam ne Sarande me pushime,i lutem atij qe i ka dhene nje mesim ketij "KOKES" te gazetaristo-analistiteve te shqiperise ta takoj dhe ta qeras me se te deshiroje.

                                1. D
                                 Drejtesia

                                 Ohh, sa mire na paskan bere !!! Keshtu tregojne veten keta plehra, ashtu sic lene plehrat. Te dale dikush ne Sarande ta hedhe ne kazan te plehrave, kete plehre.

                                 1. T
                                  Tiku

                                  Sa mire ja ka bere .E quajne veten dikushi keta.Nuk e kuptojne se jane njelloj ne kete bote.Neper television te cajne b... me positive.

                                  1. d
                                   dikush

                                   O njerez kur do ndaloni kete urrejtje patetike skizofrene per shqiptaret ?

                                   1. D
                                    Dikush tjeter

                                    Sapo Zheji te mos vjelle me corben qe i japin qarqet antishqiptare.

                                    1. K
                                     Kovidi

                                     Po pse si thua ti beri mire njerzit e kritikojne per veprimin qe ka bere dhe kjo nuk eshte sharje

                                     1. S
                                      Sok. Shpëtim Karaudhi

                                      dikush që më dukesh si askush,po Zheji është një dhe jo 3 000 000 .Mund të jenë dhe disa të tjerë si Lubonja,Bushati që meritojnë urrejtjen tonë,po kjo nuk do të thotë se urrejmë të gjithë shqiptarët. Edhe ty që dashuron zhejrat,lubonjërat e bushatërat nuk të urrejmë.

                                     2. S
                                      Shqiptari

                                      Sigurisht qe plehrat duhen hedhur te plehrat.Ky tipi mos valle eshte pak pleh?!

                                      1. e
                                       eli

                                       Se kuptoni qe ai qe e ka bere,e ka bere kastile,sepse do e kete pare kur ka parkuar.Nuk ka asnje mundesi qe tia kene hedhur nga injoranca dhe mungesa e kultures.Veprimi eshte nje metafore e vertete.

                                       1. Çekiçi

                                        ANALIST PLEH PLEHUN E MERITOJ PLEHU TE PLEHU NGJITET NJI IDIOT ANALIST PLEH I GËRRDITSHEM

                                        1. B
                                         Bregu I Lanës

                                         Pse? Nukk është makina e Bushatit? Apo e Lubonjës? Dhe e ca si atta që u zuri goja lesh : “Tërhiqeni, zvarriteni…” E kur ta bëjnë ty, si ndihesh?!

                                         1. C
                                          Coli

                                          Tja kishin dhene me dhune per dreke ti hante surrat MUTIT Megjithate bravo Saranda

                                          1. L
                                           Lenci bira

                                           Zhulc zhej keshtu eshte ne shtepi, ky lahet kur bjen shi

                                           1. F
                                            FREDI

                                            Sa bukur ja ke thene!!!

                                           2. H
                                            Haha

                                            ????????????????????????????????

                                            1. A
                                             Aron

                                             Sa mire ia kane bere. Plehra, dhe pastaj del ben moral, ky dhe plehrat e tjera te cilet vetem plehra prodhojne, asgje tjetter per shoqerine.

                                             1. S
                                              Shperblimi ne natyre

                                              Nje pergjigje mjaft e zgjuar per keta bicim “analistash”,por do te ishte me me vend ,qe plehrat te mos ishin te futura ne qese, por ne gjendje te lire!

                                             2. S
                                              Sita

                                              E pse duhej te indinjohej z.Zheji.. e ka merituar… po ti lene te gjithe plehrat te dera e pallatit, te ecin banoret duke kapercy plehrat?! Mire ti behet dhe ti behet mesim e mos te kujtoje se do marre miratimet e njerezve normale…

                                              1. H
                                               Hasani i biri Hysenit

                                               Kur kalon, ky analisti,me i madh ne bote ,qelbet rruga! Zhuls!

                                               1. J
                                                Juria MinKultures Margarina

                                                Që Arthur Zheji ka nje infuencë distinktive tek grupet e djathta kjo sdo as sy as mënd. Por që të kishte një impakt të tillë edhe tek rezervistët e rripjelljes " të majtë" këtë sdo ta kisha besuar po mos kisha pare konvojin e komenteve per qesen e plehrave ditore të Z.Zheji. Përtej imagjinatës sesi e ndjekin te majtet cdo grime jetes se tij. Me teper se Mero de la Peshtani. Jane dhunti te njerëzve me kulture dhe ide keto qe arrijne ti vendosin si pula deti edhe pseudokundershtaret politike te tyre. Bio-Potencë politike Zoti Zheji ju sugjeroj nje eksperiment sociologjik: Nesër var tek dera kondomin pasi ta perdorësh.

                                                1. J
                                                 Jari

                                                 Ky motër qiri ti haji mbeturinat, rracë e keqe.

                                                 1. U
                                                  Unë për Artur të pangopurin

                                                  Bukur... Ta kuptojnë dhe njerèzit e thjeshtë se ndotja e Shqipërisë vjen nga kèta qelbèsirat që mendojne se Shqipëria ngjan me TV -të ku kèto qelbèsira dhjesin pèrditë.

                                                  1. A
                                                   Artibr

                                                   Shume mir ja kan ber flet dhe per te tjeret per plerat dhe vete I le si rospi te cepi shkalleve. Dil dhe kerko falje puplike se je njeri poplik.

                                                   1. L
                                                    LORA

                                                    Mesim i vyer qytetarie per tur-bozhur-majmunin; njerin prej eksponenteve me "te shquar" te kazanit mediatik.

                                                    1. P
                                                     Palluesi I Edvinit ne Paris

                                                     Breket Lora brekët. Perseri i harrove tek kartorja. Po ti dergojme me Tan Lamen se Shkreli ka operuar hemoroidet dhe sleviz dot bythet.

                                                    2. A
                                                     Alniku

                                                     Plehra do tu japi mënd Shqipërisë si anal-ist

                                                     1. Kokëpalari që bën moralistin .

                                                      Ky që bën moral për kulturë , për vehte zgjyrë , po të paktën të desinfektojnë dhomën pse jo gjithë hotelin , mos infektohen të tjerët !

                                                      1. K
                                                       Keqardhje

                                                       Lajm I lezetshem! Por ne fakt duhej showeruar edhe me nje gjobe bashkiake simbolike, qe lajmi te behej hit ne internet. Vallahi, plehrat qe hedh I kam rreth r minutes larg dhe duhet kalu midis makinave. Eshte nje lloj torture. Me thene te drejten e beje cdo dite se me vjen zot. Edhe Arturi duhet te sillet si nje njeri I thjeshte. Kjo do ta triste vleresimin per te. Sepse c'po shof te gjithe tallen e bejne gallate, duke e krahaduar me Pleher. Mire eshte kazanas, por sot ju shtua edhe Pleher: pleher- Kazan.

                                                       1. I biri i spiunit pa personalitet Petrit Ballo dhe i asaj ndyrësirës islamike,që lonte thiatro

                                                        1. L
                                                         Lumi

                                                         Kjo është një Fake News që ofendon intelegjencen e çdo shqiptari. Një person i poshter që për motiv ka hakmarjen mund ta vendos një qese me pleh mbi makinen e secilit prej nesh dhe të gënjej se e kemi lën ne pran rrugës sepse na mungon kultura e banimit. Unë nuk e besoj as për një sekond që Artur Zheji një person Kosmopolitan ta ket bërë këtë gjest. Gazetës Tema dua ti them Turp që botoni Fake News për kolegun e juaj!

                                                         1. G
                                                          Gjush akullorja

                                                          Nga komentet kuptohet qe Zheji eshte kritik i Rames. Se perndryshe do ngrihej ne qiell si Mero, Qupi , Bolino, Vangjeli e te tjere fytyre vdekje.

                                                          Lini një Përgjigje