FOTOT/ Rama publikon pamje nga Festivali Ndërkombëtar i Karnavaleve të Korçës: Magjia e festës

4 Qershor 2023, 16:07Sociale TEMA

FOTOT/ Rama publikon pamje nga Festivali Ndërkombëtar i Karnavaleve

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga Festivali Ndërkomëbtar i Karnavaleve që u mbajt në Korçë.

“Magjia e Festës së Karnavaleve dje në Korçë”, shkruan Rama.

Një ditë më parë Korça çeli sezonin turistik me Festivalin Ndërkombëtar të Karnavaleve.


Rrugicat e Korçës u mbushën plot me të rinj e të reja të maskuara me personazhe të ndryshme të njohur.

Festa kulmoi pasdite me programin e festivalit në Bulevardin Republika, Sheshi i Katedrales, Zona këmbësore dhe Pazari i Vjetër.

Lini një Përgjigje