FOTOT: Trupat e NATO-s dhe SHBA-së zbarkojnë në Shqipëri

17 Maj 2023, 11:20Sociale TEMA

FOTOT: Trupat e NATO-s dhe SHBA-së zbarkojnë në Shqipëri

Pritet të nisë në ditët e ardhshme në disa vende të Europës, stërvitja më e madhe ushtarake Defender 2023 ku do të marrin pjesë trupat amerikane dhe ato të NATO-s.

Stërvitja do të drejtohet nga Komanda Europiane e SHBA, ku do të demonstrohen aftësitë ndërvepruese të Shteteve të Bashkuara me ushtritë aleate.

Pjesë e rëndësishme e kësaj stërvitje do të jetë dhe Shqipëria, lajm ky i konfirmuar dhe nga ministri Niko Peleshi.

"Shqipëria, si partner i besueshëm dhe si nyje strategjike e sigurisë rajonale, do të luajë një rol kyç në këtë stërvitje të rëndësishme. Krenarë për këtë rol, duke treguar mbështetjen dhe angazhimin tonë maksimal për të gjithë ushtarakët dhe personelin që janë pjesë e këtij misioni të rëndësishëm. Bashkëpunimi dhe mbështetja jonë, thelbësore për paqen dhe stabilitetin në rajon", shkruan Peleshi.

 

7 Komente

 1. E
  Elona Guri @ Endrit Ibrahimkari

  Hooooopppppaaaaa, e hengri MunikaSalilikja!!!!!!!!!!!!!!!!!! UUUUUUURRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAA...Bashke Fitojme!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. R
   Raimond vlonjati

   Hahahahahaha __NATO me gomone, lane nam. Ca mut ushtrie eshte kjo more, me gomone dhe foristrada hahahaha Ushtri kishte Xhaxhi me tanke topa, avione raketa, nendetse , anije luftarake , sisteme kunderajrore . Ndersa keto arme aty me gomone jane me keq se gomonet eskafisteve ne Vlore, se ata i kane gomonet super moderne .

   1. H
    Henks

    Rajmonda gabeli, E mori motra provimin orreeee..

  2. K
   Kritiku

   O gazetar gomar, SHBA-te jane ne NATO dhe kur shkruan NATO aty perfshihet edhe SHBA. Per duhet te shkruash NATO edhe SHBA? Edhe Shqiperia eshte ne NATO, prandaj nuk erdhi NATO ne Shqiperi, ore gazetar "dru-me-pre"!

   1. T
    Tironsi i Vjetër

    Do ta marrin me vete kur të largohen, kryekriminelin e e kombit tonë, Sali Shpellar Berisha? Sa gjë e mirë do të ishte.

    1. K
     Krimineli Sali me Kriminelin Ilir ne Rec !

     Qe do ta haje Kryekrimineli Spiuni Sali as qe behet fjala,,sebashku me ate Florririn e Kerrabes dhe disa ate tjere me rradhe... Por dhe ti i ke ca gabime per te lare !

    2. R
     Rroftë motra e SHQIPTARVE, AMERIKA e bekuar.

     Rroftë dhe zoti e bekoftë edhe më shumë motren e madhe të kombit Shqiptar, AMERiKEN e Madhe. Që 30 vjet, po të mos ishte motra jonë e fuqishme Amerika, shteti Shqiptar, do fliste shqip, që nga Shish-Tufina deri në kombinat, kurse pjesa tjeter, më kontributin personal dhe punën e pa-lodhur të Sali tradhetar Berishës, do fliste Serbisht, Maqedonisht dhe Greqisht. ps- Ti kopili i Shiqere kurvës së Viçikadolit, që thua që nuk terhiqem, a bën të na tregosh se ku je dhe nga ku nuk don të terhiqesh ?!! UDB-ash rracë-qirë, a je në Donbas, a je në Bakmut apo je në Mitrovicë, që bën Be, që "pa qi nanen nuk terhiqem". Shkerdhatë, tu ka shkerdhyer Shiqerja në gropë.

     Lini një Përgjigje

     Blog Tema