"Berisha të jap dorëheqjen sa më parë", qytetarët të revoltuar pas zgjedhjeve: Demokratët na telendisën, na vranë me njëri-tjetrin

16 Maj 2023, 09:46Sociale TEMA

"Berisha të jap dorëheqjen sa më parë",

Në zgjedhjet vendore të zhvilluara ditën e dielë, koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ arriti të merrte vetëm 7 bashki. Kjo ka bërë që shumë qytetarë të djathtë të revoltohen dhe të reagojnë kundër ndarjes së demokratëve në dy pjesë.

Madje, njëri prej tyre ka telefonuar në emisionin “Mirëmëngjes me Bashkim Hoxhën”, duke thënë se pas kësaj humbje të thellë Sali Berisha duhet të jap dorëheqjen.


“E djathta që është e përçarë, është e përçarë nga ideja e Sali Berishës. E djathta që është e ndarë të bashkohet.

Të gjitha ato parti që s’kanë asnjë vlerë të bashkohen dhe të zgjedhin një njeri tjetër. Rama, Saliut, Metës, të djathtës, i ka dhënë një dhëmb të fortë, edhe të shkojë Saliu të marri kërrabën dhe gunën, siç i çonte Enver Hoxha çoban.

Se të tillë e bën vendin ata, demokratët na telendisën, na vranë me njëri-tjetrin. Saliu të japi dorëheqjen sa më parë”, u shpreh qytetari.

7 Komente

 1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

  Të jap dorëheqjen dhe të largohet, për të mos hyjë përsëri nga dritarja!

  1. R
   Raimond vlonjati

   Hahahaha Patronazhistet kjo rrace spiunesh nuk ndalen ,. Ju ka kallur daten Berisha dhe nuk dine ca te bejne me shume dhe sulen me telefonata

  2. L
   Li

   Hhaahha me kete foto i shkon shume thenia : « ri si mut nashi »

   1. a
    american16al

    Me jete moster primitive, te bezdisur dhe monoton demokratet do shkojne drejte shkrirjes.. Shqipetaret jate te lidhur me veprimete ketij destabilizuese qe jane vetem per perfitime personale familjare dhe shkaterruese per vendin…

    1. k
     k

     Nuk jep dorëheqjen shpellari or tajjj. Bile do kërkojë të dorëhiqet Rama se nuk e do populli.

     1. Q
      Qytetari jo dicidal

      Nuk ka nevoje te jap doreheqejen Saliu nga JU. jepni Ju doreheqejen nga Saliu dhe problemi zgjidhet kollaj. Po pritet qe te largohet Saliu me deshiren e tij, rrini se jeni mire dhe prisni 2025-en qe te shkoni ne parlament e shumta me 10-15 deputet. Po qete bashke me Like floririn edhe 10-te do ti kini shume .

      1. J
       Jo bre Tarzani Pillit te Lirise

       mos e lsho pillin demokratike se do humbin rruget majmunet demokraike bre

       Lini një Përgjigje