Banorët e Himarës pas fitores së Belerit: Po nuk na pëlqeu edhe ky, do e dërgojmë në shtëpi

15 Maj 2023, 11:10Sociale TEMA

Banorët e Himarës pas fitores së Belerit: Po nuk na pëlqeu

Banorët e Himarës kanë nisur festimet pas fitores së Fredi Belerit me diferencë të ngushtë votash me kandidatin e PS, Jorgo Goro.

Banorët janë mbledhur në zyrën e shtabit elektoral të Fredi Belerit dhe Vangjel Dules.

Një banore ka thënë për mediat se sot është ditë feste për ta. Ajo tha se “do ta dërgojnë në shtëpi edhe Belerin nëse nuk ju pëlqen”.

“Jemi të gëzuar për këtë gjë që ndodhi. Fitoi ai që ishte më i zoti. Dhe ai tjetri djalë himarjot ishte. Punoi 12 vjet. Tani do e provojmë dhe këtë, në qoftë se s’na bën e dërgojmë në shtëpi edhe këtë.

Neve jemi të gëzuar për këtë që na ndodhi sot. E deshëm e votuam edhe jemi të gëzuar”.

20 Komente

 1. N
  Nuk ka Fitore per Kriminelin Beljeri hahaha

  U manipulua gjithcka . Emigrantet u derguan me Force nga Shteti Grek te Votojne Kriminelin AntiShqiptarin Bejleri (ne Burg nuk ka Fitore ) nen kercenimin e Debimit nga Greqia ,siedhe blerjet e Votes e cila ishte fenomeni me Skandaloze ne Himare ._____ Nji gje u vu re ne kte Maskarade Grreke , qe Himariotet treguan se mundet tge shesin Atdheun tone Shqiptare ,per para ke Greku e cilidoqofte tjeter ,gje e cila tregon pafytyresine e humbjen e rrespektit te ksaj Treve ishPatriote te Perto Markos etj Heronj Shqiptare ne Opinionin Shqiptare .Nji Zhgenjim nga populli i Himares ,per gjithe ata qe i bleu Greku dhe Votuan kunder Shqiperise ,qe zte gjithe jane ne Lista _Te Njohur _ dhe tashme te njohur nga Shqiptaret __ qe prej sot , kane te drejten e tyre te shperngulen pergjithmone ne Greqi duke i sherbyer Shtetot Shoqviniste Grek atje me nga afer . Mos te genjej mendja asnji FiloGrek e vet Shtetit Grek se mundet te zgjeroje Harten e Minoritetot ne Shqiperi e konkretishte ne Himare ,me te tilla Metoda Blejrje Vite e Mashtrime te tuperpeshme . Krimineli i Burgosur do mari denimin e merituar dhe gjithe Votuesit e tij Anti Shqiptare ,te pregatisin plackat dhe shperngulen ne Greqi . Kjo Tradheti qe kto pisa ,njerez pa Dinjitet e Karaktere Kurvash i bene Shqiperise ,te bler nga Greku do ket konseguencat e veta ne Himare . Greku s'ka vend ne Himaren Shqiptare por ne bythen e atyre himarjoteve qe i bleu e se shpejti do t'i ket ne Gerrqi

  1. s
   shqip

   Jashteqitja greke qe po qelb Shqiperine.Duhet pastruar nje here e mire kjo fare e ndyre aziatike.

   1. k
    koli

    fredi beleri eshte anti shqiptar, u shitet dhe ju per 300 evro.

    1. T
     Tradhetaret e Kombit duhen shkuar ne hell

     Greqia me Minoritaret dhe Gjaprin Janullatos futur ne Shqiperi , po i perdor per Helenizimin e Teitoreve Shqiptare kto 2000 -3000 fshatare Minoritare duke i perdorur si nji Mine me Sahat brenda Shtetit Shqiptare ! Pra sot ,kur Shteti Grek po i zgjat duart e tij edhe ne Himare dhe me Presione se do i ndjeki nga Greqia Emigramtet himariote i dergon ne Shqiperi te votojne Kriminelin filoGrek Bejleri , eshte shndruar ne nji Rrezik Nation per Shqiperine dhe kjo duhet te Ndalohet nga Shteti Shqiptare dhe gjithe Shqiptaret me te gjitha Menyrat .Himara nuk do shnrohet kurr ne nji Baze Greke per te Minuar Shqiperine . Ata himarjote te bler nga Greqia ,do shkojne se shpejti ne Greqi ose nga kan dale .Nuk ka vend ne per Tradhetaret e AntiShqiptaret ne Himaren Shqiptare . Nuk do ket bir kurve e pederast qe u ble nga greku e tradhetoj Shqiperine qe te jetoj me ne token Shqiptare .Boll u tolerua Tradhetia ne kte vend dhe greqizimi

     1. S
      Shume e vertet .

      Njiher Tradhetare tere jeten kane per te qene Ushtare te Grekut dhe kthejne tyten e Pushkesh nga Shqiptaret pederastet e himares .Ku jeni mor pederaste himarjote jo shkerdhu greku ju Mbarsi cfat keni ne shtepia u shitet si Prostituta ke Krimineli Grek more gjakprishur . Himara eshte e do jet sa te jet jeta Toke Shqiptare . Tani meqe na kthyet Pushken e Grekut ne sjhqiptareve si Trimi Minoritare Kacifat do keni te gjite fatin e e ftioren e tij o Vorio Epirjoet e pederastit janulltos . Me ne shqiptaret nuk do ju hec kji Loje e Piste o fliiqesira

      1. R
       Remo

       "shume e vertete" o pederast kopil turku, nje here tradhetar, e gjithe jeten varkar si puna juaj qe i thoni Erdokarit turk BABE! HE ju shkerdhefte edhe Kina se s'ke c'replikon me qenie te deformuara si ju...shkoni ne qender te Tiranes te ngrini sumen perpjete,te degjoni me endje ezanin arab, vidhni, vrisni e zaptoni, mbushni gojen e xhepat me placke "lufte" dhe beni turbo-pordhiotin...po c'keni qe villni kaq vrer per Himaren mor fare e keqe, perpara se te sillnin ata emigrante per ta votuar Fred bufin, erdhi Salehu dhe Likja juaj qe ja garantoi fitoren, keto si shikoni ju more analfabete.

      2. A
       Artur

       Nje nga komentet me te mira dhe realiste qe kam lexuar. Tu lumte.

      3. E
       Eni

       Kets jane Demokraten te vertete keshtu funksionin...kuajt nderrohen....nuk I vidhnin dot se ishte Greku mbrapa

       1. l
        labi

        Ne rastin konkret nuk kane gjetur kale po nje gomar,nje injorant qe nuk ka lidhje me Shqiperine,se sa per Greqi ajo dihet,nje njeri qe nuk do vendin e vet si do doje Greqine.Greket perfitojne dhe nga shteti Shqiptar,brenda 24 oresh po te doje shteti i ben qe jo vorio epir po as minoritetit mos ti degjohet me zeri,mjafton nje ligj qe ndalon dy shtetesine dhe ata marrin fund,ligj i tille ka qene deri vone ne Gjermani e shume shtete te europes.

       2. s
        shqip

        Nuk eshte aspak cudi DHURATA qe Ramuti u beri grekeve duke i bere reklame BAJGE-LERIT ne menyren e arrestimit te tij nje dite para zgjedhjeve.Nuk eshte aspak cudi qe Himaren e shiten vetem e vetem qe Ramuti te vazhdoje ta shk.rdheje kete popull innjorant dhe naiv deri ne vetemohim.U duk sikur e sulmoi per ti bere keq por ne te kundert dergoi me vetedije ne qendrat e votimit edhe ata qe nuk kishin interes per te votuar vetem e vetem se e ktheu ne "heroine " plehren e agimit te kaarte.Pra me nje fjale,ja futi dhe nje here ketij populli te perdhunuar ne shekuj nga serbo-greket dhe langot e tyre ne Shqiperi.

        1. F
         Futja kot

         Sa budall qe je, o produkt i se shkuares! Vetem gomeret i shpjegojne gjerat si ti, me tradheti.

        2. K
         Koli

         Ikni mor popull shkerdhate.Ju qe votuat nje Vrases,nje Kriminel,nje Agjent te Greqise,kurre nuk do gezoheni tamam.Shitet Atdheun tek Greket per nje Rryp Toke te marrme sic thoni ju,Turp per ju Himariotet qe e shitet veten per ca Euro Greqie.

         1. R
          Remo

          Koli o produkt shkerdhatie, kete Beler bufin, e ndihmoi nje fare Saleh barbari qe ka vrare e ka vjedhur bashke me Edvin corapekuq kusarin, e keta ne fakt, i voton nje popull Skandinav!

         2. L
          Li

          Se mora vesh kjo debilja per ç’far festonte ? Paska paguar mirë greku qe keta qekan ne delir .

          1. K
           Km

           Na pelqen ,s'na pelqen.Pozicioni i gjykimit eshte i njejten me grekun.Nenteksti "jemi Helene,po' na pelqeu,po' s'na pelqeu".po' te ishin shqiptare ,qe me te kaluaren ashtu dhe me vazhdimesine sot,me deklarim "do te helenizoj himaren",ai Beu lere ne Progonat,nuk do te zgjidhjen.Pra nuk eshte ceshtje "na pelqeu ,s'na pelqeu".Eshte shitje bythete greku,,d.m.th griuqiu.

           1. v
            vlonjat

            Himara vend robqirash. Per inat te vjerres qihen me mullixhiun ! Nuk i lane vlonjatet atehere ne kohen e saliut qe tu qinin robt e ti hidhnin te gjithe robqirat ne det.

            1. A
             AC/DC

             Ti ore bile( se car eshte goxha i madh per ty) vlonjatet si puna jote vetem per te bere gojore dhe trima neper blogje dine. Gjeja me e rende qe mund ti kishe bere himarioteve eshte shkurja atje me brisk edhe shkume. B.q lulishtesh

             1. R
              Remo

              "vlonjat",, po c'thua mo cope kari?! Nuk i lane vlonjatet "ne kohen e Salehut qe tu q...robt"?! O morrak, po Salehu, ate gje kerkoi t'ia bente Vlores apo jo? Nejse, tipa si puna jote, e kane zakon qe nga koha e qoftelargut turk,, ate qe ju bie me kamzhik kokes, ate duan me shume. Sot i faleni Erdoqenit turk tek kembet, kjo quhet sindroma e Stokolmit o mish me dy sy o sperme turkoshake.

             2. P
              PROGONATI

              Progonati. Mos u cudisni .KJO HISTORI KA 200 VJET DHE ESHTE FILM I PARE.E verteta duhet thene troc.Himara qe ka ngelur 7 fshatra nga 50 sot eshte krahina me renegate e SHQIPERISE qe i ka sherbyer padroneve qe kane dhene para.Qe nga Stratiotet e deri tek SPIRO MILUA,vazhdoj me VASIL BOLLANON dhe perfundoj me nje esmer si DIONISIS,ALIAS ALFRED BEJLERIS.KONTIGJENT I TRUPAVE MAVI qe instruktohen per terrorizem ne QIPRO.Po pse kete injorantin funksional terrorist gjeten per te perfaqsuar.HIDRAULIKU 300 EVROSH eshte per qytetar te pare te HIMARES.po intelektualet e 7 fshatrave nuk kane turp per kete paloco VORIO POLURJOTE,u zente nema e KURVELESHIT O GJAK PRISHUR.

              1. R
               Remo

               Progon,, nje pietje? Nga ato 50 fshatrat qe kishte dikur krahina e Himares, perse ngelen vetem 7, dhe sipas modelit turkoshak, keta quhen "Renegate"?! Kush quhet renegat more psikopat, ai qe uli koken poshte, apo ai qe mbajti koken larte? Kush e mbajti larte krenarine e Gjergj Kastriotit, kush su nenshtrua? A i sherbyet ju padronit turk per te nenshtruar ata "kauret e derrit"? Te ben moral i pa morali, sipas teje, me ke do te benin aleance Himariotet te ngelur vetem, duhet ti peruleshin asqerit turk apo te lidhnin aleanca me ata qe kishin nje armik te perbashket?, A nuk ishin ata qe derguan letra e perfaqesues prane Papes ne Rome e deri larg ne Rusi tek Caresha, po normalisht qe do te kishin edhe Startiote, keto quheshin aleanca dhe respektoheshin si luftetare te zote . E ke lexuar ndonjehere Milosaon e J.De Rades? Nje regjiment i tille, ka luftuar edhe ne Krime te Rusise, ne krahun tjeter, luftonin jeniceret shqipfoles, ne krahe te turqise. Edhe ne revolucionin grek, kane luftuar krahe Arvanitesve, ne krahun tjeter ishin Bushatllinjte, Vrionet, Mehmet Alite, Preng bib doda e llesh i zite e Mirdites, te gjithe ne sherbim te Dovletit turk per te zgjatur jeten e perandorise famekeqe, asaj qe zhduku emrin fisnik te Arberise, ja kete keni bere. Shteti i ri Grek, perfitoi nga kjo dhe une kurre s'jam dakord, ne Himare ka Arberore por edhe pakice Greke. Ne keto 200 vjet, kane marre dhe kane dhene. Fred Beleri eshte nje anarkist, nje deshtak qe s'ka respektin e te gjitheve po ashtu edhe timin. Kurre s'kam qene dakord me idete dhe c'ka bere ne te shkuaren, e ne te s'emes shkofte, i perkas asaj linje Arberore qe me kane lene te paret.. Fredi, fitoi me shume sepse banoret atje, u lodhen nga J.Goro si sherbetor i Edvinit ne grabitjen e tokave te ruajtura me gjak nder shekuj. Paten shprese po doli njesoj me Saliun, prandaj lereni menjane ate patriotizmin folklorik dhe i qendroni realitetit. Rregulloni Shqiperine qe edhe Himara te ndihet pjese e saj, e keni kthyer ne nje province avanpost anadolli, krim, kusari, vrasje, burgje, toke te xanum, kete po i beni edhe bregdetit.

               Lini një Përgjigje