“Ne jemi NATO”, Rama publikon pamjet nga marshimi më i vështirë në botë: Trupat shqiptare garojnë mes 160 skuadrave

24 Shtator 2022, 17:35Sociale TEMA

“Ne jemi NATO”, Rama publikon pamjet nga marshimi më i

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga përgatitja e trupave elitë të Forcave të Armatosura të Shqipërisë dhe Forcës së Sigurisë së Kosovës, për stërvitjen marshuese më të vështirë në botë, Cambrian Patrol.

Në këtë garë marrin pjesë trupa nga Kosova dhe Shqipëria, ndërsa pritet të garojnë në Malet e Uellsit, në Mbretërinë e Bashkuar, mes 160 skuadrave nga 30 vende të botës, duke marshuar për 48 orë me 45 kg pajime në një terren tejet të thepisur.

"Momente nga përgatitja e trupave elitë të Forcave të Armatosura të Shqipërisë dhe Forcës së Sigurisë së Kosovës, për stërvitjen marshuese më të vështirë në botë, Cambrian Patrol, ku të dyja trupat shqiptare do të garojnë në Malet e Uellsit, në Mbretërinë e Bashkuar, mes 160 skuadrave nga 30 vende të botës, duke marshuar për 48 orë me 45 kg pajime në një terren tejet të thepisur", shkruan Rama.

40 Komente

 1. D
  Dani

  Trupat ushtarake ne vendin tone jane shume te stervitur

  1. K
   Kalec Dega

   E ku do ishte NATO pa forcat e armatosura shqiptare, d.mth. USHTRIA shqiptare...lol...! = Trupat tona ushtarake, nese egzistojne ne trurin e vogel te ndonje shqiptari , jane me te fortet ne Nato.Po mos te ishin shqipet , Putin do kishte pushtuar gk=jithe Evropen.Pranaj, dgjoheni, dilerantin e droiguar te republikes babane, Ed Ramushka. = lol

   1. J
    Jari

    O kalec i deges ( qe do te thote spiuni i sigurimit ),kur ishte Sali nongrata ne pushtet,ushtria jone me siguri ka qene mbas SHBA per fuqine e saj !!

    1. R
     Raimond vlonjati

     Ky hajduti Kryeminister ngaqe ishte djali i spiunit nuk ka bere as ushtri as zbor dhe nuk e njef fare se si funksionon Mbrojtja e Atdheut , dhe na mburr keto budalleqe ku nja 50 veta na perbejne gjithe Ushtrine Shqiptare Tipik mentaliteti i deficentit-- qe nuk e ka haberin fare dhe kujton se ky sharlatan mun te mashtroje popullin Shqiptar ku ne kete popull me shume se 50% e tij kane qene\ ne forcat e Amratosura dhe kane njohuri te shkelqyera per stervitjen e Ushtareve , armatimet etj , se ne kemi pasur arme te shumta , te cdo lloji dhe moderne Na ka dale tani ky hajduti qe i sherben Vucicit , dhe na thote nga keto genjeshtrat bajate qe te fyejne intelektin e koqeve O Spiunet e Partise se Spiuneve , PS , i thono ketij hajdutit tuaj te mesoje ca gjera se na i shpifi me keto genjeshtra te qelbura prej bythqirir Ne vendet e vogla Atdheun e mbron i gjithe populli Ushtar , se ndryshe me 10 mije apo 20 mije veta nuk e mbron dot vendin kur je vend i vogel Ndaj gjithe vendet e Vogla qe jane me te medha se ne biles , kane Ushtrine te detyruar sic e ka Greqia, Zvicra etj Ndaj dhe ne qe te jemi te afte te mbrojme Atdheun duhet qe Rinia te beje ushtri nja 1 vit, dhe aty duket aftesia ushtarkae se si i trajnon te rinjte ushtare, ne stervitjet fizike dhe ne ato teknike, Ju meson parimet e luftes mbrojtese ku dihet fakti se qe te te pushtoje armiku duhet te kete 3-fishin e ushtrise se vendit qe do sulmoje dhe kjo i mbush me besim ushtaret e rinj --Dhe aty ne Uhstri te rinjte pervec mesimit te armeve, mesojne edhe ndonje zanat dhe pregatiten per jeten civile qe e kane perpara dhe bi te gjitha aty ne Ushtri te rinjte brymosen me Dashurine ndaj Atdheut , dhe kjo e fundit eshte gjeja me e rendesihme qe pervetesojne te rinjte dhe qe i pregatit edhe psikologjikisht ata qe te mbrojne Atdheun

     1. Y
      Yyyyyypppppp Xhixhi

      Dmth ty Raimond te kujtohet “i gjithe populli ushtar” dhe armet moderne dhe te shumta qe ka patur ushtria shqiptare, por harron qe keto kane qene te kohes se Xhaxhit mor qafir qe Saliu jot i shiti neper bote per dy leke, edhe ato per xhepin e vet. Ptttuuuu te qifsha rracen robqire e te shkerdhefshin qente e Coles shkerdhate demokratike. Bythqir, kthehu nga emigracioni dhe eja hap dosjen se te ka dale paeudonimi spiunit o shkerdhat e Sali sallamit.

      1. R
       Raimond vlonjati

       Te shkerdhefsha motren e cte mban pragu , cep me cep ty dhe Saliut o mut muti qe je rrot kari , je tamam shpellar . Nuk e mburr njeri Saliun per kohen kur prishi Uhstrine o pavavure e qelbur , qe e ke koken te mbusur me mut Por, Saliu eshte i nevojeshem tani per te rrezuar kete hajdutin Kreyminister qe po vjedh si i babezitur, por qe eshte edhe spiun i Vucicit , se Sala eshte i vetmi qe e ben Rama hajdutin te dhjesi gjak

     2. T
      Tung

      Saliu more mut , te futi ne Nato ! Se per Ramoviçin do ishe ne gop te ……!

      1. R
       Raimond vlonjati

       Po te kishim Ushtrine tone me arme moderne , c'ta duam Naton, apo te degjojme pordhet e Kimetes cdo dite Ne ishim 50 vjet te vetmuar dhe na hengren mutin fqinjet, sepse kishim armet tona dhe ushtrine tone

     3. A
      Austin

      O kodosh Dega! Nuk ka faqe te Gazetes Tema qe ti moj vemje skifoze nuk komenton. Ti patjeter do te jesh nje malok trushpelare verior kelysh i kelyshit te Shiqeres se Vicidolit. Si duket Edi Rama jau ka pallu ato maloket e poshtra sepse jua qeroi ato kiskat e qelbta nga Tirana dhe u ZHDUKET ne ndonje hale te Evropes apo New York dhe keni ble kompiuter per here te pare ne jeten tuaj te mjere dhe ju eshte dhene rasti te helmoni opinionin sa here tju teket. Me siguri ndonje Kalec ta ka pallu ate loken edhe te eshte krijuar post traumatik disorder. Me siguri edhe koken do ta kesh si dardhe!

      1. K
       Kalec Dega

       Austin Mahmut Kimetjai, bre... = Ja t'i japim fund, thashethemeve dhe teorive bolshevike: Te jesh me Berishen, do te thote qe je nje shpellar i pakorrigjueshem, te shpresosh te Meta, je tipik fshatar por te besosh se Edvin Rama eshte ndryshe, je i semure psiqi

     4. E
      Elton

      Po por nuk kane arme

     5. b
      besi

      krenar per keto trupa te pergatitura qe jane gati kundra cdo agresioni

      1. .
       .

       Kur ti ndihesh Krenar vetem e vetem qe moret pjes per here te pare ne kete sfilat ushtarake. Sa krenar duhet te ndihet nje Grek qe forcat e tyre jo vetem qe jane pjesmares por per te tretin vit rresht fituan dhe medaljen e argjendit. Shikoni me internet artikull dhe video "CAMBRIAN PATROL 2018 ΛΕΦΕΔ SILVER MEDAL VIDEO". ΛΕΦΕΔ (Klubi i Rezervistave te Forcave te Armatosura Helene) Madje dyfish krenar ... kurse Arnautet dyfish te dhier sepse nga mengjesi deri ne dark mundohen me genjeshtra dhe te shara te injorojn pucarenjt Grek.

      2. T
       Taku

       Wales apo Uellsi siç e quan ti o koqe nuk ka asnjë mal. Vetëm një kodër 110 metra të lartë. Stërvitja bëhet në malet e Skocicë! Apo varja?

       1. T
        Taku 1

        Po kaq mend nuk ke o Taku?! Mendon se vërtet KM nuk ka info ku bëhet stërvitja...? Apo vl, mjafton të shkruash për të plotësuar normën e.....

       2. k
        klea

        dy kombe nje ushtri e perbashket ne jemi te gjithe shqiptare

        1. I
         Igli

         Forcat e armatosura dine ta mbrojne shume mire vendin tone

         1. n
          njunju

          Bravo i qofte qe i japin vemendje ushtrise pavaresisht se smund te kemi ndonje ndikim te madh ne nje rast lufte larg qofte kemi pergatitjen e duhur me keto ritme

          1. L
           Lino

           Cdo situate e frikshme duhet te kete pergatitje,gje e mire qe po merren masa te tilla

           1. T
            Turi

            Krenar per forcat tona te armatosura

            1. P
             Pilafi

             Vazhdoni promovoni ushtrine tone dhe sigurisht qe keta e meritojne te jene pjese e Nato

             1. G
              Goni

              Ne keto koh pergatija ushtarake eshte e nevojshme

              1. M
               Meri

               I uroj shume suksese ne misionet qe ata do te kene. Jane pergatitur shume

               1. B
                Beavis

                hahahahaaaa mire qe kane kepuce kesaj rradhe e jo atlete. forcat shqiptare ?!?!?! hahahahahahaa

                1. E
                 Erisa

                 Kane bere nje stervitje shume te forte dhe jane vertet shume te pergatitur si skuadra. Suksese

                 1. F
                  Fredi

                  Shqipet japin jeten per vendin e tyre. Keta quhen patriote te vertete

                  1. K
                   Kela

                   Suksese forcave te armatosura ne shume operacione te ndryshme qe ata marrin.

                   1. L
                    Lani

                    Shume krenar per forcat tona te armatosura . Shqipri- Kosove jemi nje.

                    1. m
                     marko

                     krenar per te gjithe ata qe rrezikojne jeten e tyre per te mbrojtur atdheun

                     1. j
                      joni

                      te pergatitur ne maksimum per te mbrojtur atdheun me gjithe cfare kane

                      1. D
                       Detari

                       po mos ishte amerika brenda 24 oresh e kishe serbin ne durres. Ne rast lufte me rusine NATO sdo bej asgje per albanistanin

                       1. P
                        Parruca

                        Dani, besi, klea, Igli. Bravo, boll per sot shkoni ne shtepi tani dhe hani ndonje sufllaqe rruges se jeni lodhur duke shkruajtur levdata bajate sa ketu e sa tek « Shqiptarja »

                        1. A
                         Agim

                         Dani, Besi, Igli, Klea, jane hibride, pjella laboratori ,gjykojne e artikulojne njelloj, me komande patronazjste.. Me "pozitvitetin" e tyre te peshtire turperojne PS -ne.

                         1. a
                          arqile

                          Turpi i mbulofte komentues si kolec dega .Taku api edhe ndonje tjeter.Nuk mund te tallen me forcat tona te armatosura ato i japin nder vendit tone .Do ishte me mire te mbyllin gojen e lige keta tipa qe ta dine se nuk jane mire nga trute.

                          1. A
                           Albi

                           Urime ushtrise shqipetare qe ka arriture ne kete pike saq po garon mes 160 skuadrave me te forta te botes

                           1. G
                            Geri

                            Perfshirja e skuadres speciale te shqiperis ne kete gare eshte shume e mir dhe nje gje e madhe per ne

                            1. S
                             Shqipe

                             Eshte e njohur qe shqiptaret jane konkurues te denje.

                             1. B
                              Bobi

                              Keshtu them dhe une shum mire qe pergatiten. Po problemi qendron a do kthehen mbrapa apo do perfundojn ne shtepit e barit si koleget e tyre me perpara. Se sa here vete kontigjente shqiptare ne angli ngjysma kerkon strehim politik ne angli. Kurse ju komentusat buthelepirsa te Edi Rames jeni turpi i shqiprise, si nuk ju vjen turpe na vetja me ato qe shkruani.

                              1. T
                               Tropoja

                               Mbarojn stervitjen e kerkojn azil ose zhduken fare hyjne ne shpi bari apo nuk hane dhe te stervitur keta bohet boça e lules sa koka edvin dulles

                               1. h
                                hed

                                idiotsia e ketij njeriu ka mberritur kulmin, duhet ndaluar nje ore e me pare

                                Lini një Përgjigje